Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Обезвъздушаване спирачки на 156

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Е баси. За 4-ти път ли да обезвъздушавам? Добре. Ще го направя пак. Имам още един литър течност. Ще отиде и тя ми се струва.

    Ще изчакам обаче още 100-тина километра да се слегнат хубаво накладките с дисковете и тогава ще обезвъздушавам пак. Не съм останал без спирачки все пак. Въпреки всичко спирам по-добре от преди.
    Аз не ги обезвъздушавам с помпане. Просто отварям пробката и чакам да си потече през прозрачно маркуче в бурканче. Това съм го видял едно време в един сервиз. А колкото до разпенването - то не се помпа бързо и рязко, а се натиска плавно и бавничко.
    Но все пак мисля, че помпата ти е аут

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Аз не ги обезвъздушавам с помпане. Просто отварям пробката и чакам да си потече през прозрачно маркуче в бурканче. Това съм го видял едно време в един сервиз. А колкото до разпенването - то не се помпа бързо и рязко, а се натиска плавно и бавничко.
    Но все пак мисля, че помпата ти е аут
    И на какво се основава това твое мислене? Хайде отгоеори ми и ти на въпросите кога точно не работи помпата и защо? Айде като се правиш на разбирач да видим какво ще ми отговориш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И на какво се основава това твое мислене? Хайде отгоеори ми и ти на въпросите кога точно не работи помпата и защо? Айде като се правиш на разбирач да видим какво ще ми отговориш.
    Вече са ти го обяснили - уплътнителните пръстени са ти за смяна. Първото помпане ги разпъва и за второто са готови. Като държиш педала натиснат не ти потъва защото вече са разпънати от налягането

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Искаш ли да извадя помпата и да я сменя с нова и тази да я разглобя да видим дали е така? Ами ако не е така ще ми платиш ли новата помпа?

    Забелязвам, че много неща пишеш в които не си сигурен, но пишеш само и само да ти има мнението някъде. Казвал съм ти го и друг път. В моите теми където питам аз не ми отговаряй като не си сигурен.

    Аз не случайно кокретизирах в темата "обезвъздушаване".
    Last edited by oem; 05-11-2009 at 11:25.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Искаш ли да извадя помпата и да я сменя с нова и тази да я разглобя да видим дали е така? Ами ако не е така ще ми платиш ли новата помпа?

    Забелязвам, че много неща пишеш в които не си сигурен, но пишеш само и само да ти има мнението някъде. Казвал съм ти го и друг път. В моите теми където питам аз не ми отговаряй като не си сигурен.

    От хора които една гайка по колата си не са развили до сега мнение не искам. Твоите постове в този форум се обосновават на прочетени неща в същия. Никаква практика нямаш моето момче. Сигурен съм, че и в гаража си нямаш дори 2% от автомобилните спец. инструменти.

    Някога отварял ли си спирачна помпа да видиш какво има вътре? А сам спирачки правил ли си си?

    Аз не случайно кокретизирах в темата "обезвъздушаване".
    Ами така съм си оправил помпата на 33-ката. тя е същата. Разглабял съм спирачни апарати и съм ремонтирал. Ма що ли ти се обяснявам
    Last edited by Stranger65; 05-11-2009 at 11:27. Reason: доп

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз си редактирах мнението... викам да не съм груб ама ти ме изпревари с цитата.

    Просто мисълта ми е, че трябва да се пише когато си 100% сигурен в нещо.

    Когато помпата пуска като натиснеш педала и задържиш педала постепенно, постепенно потъва. При мен не потъва. Натисна ли държи здраво.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз си редактирах мнението... викам да не съм груб ама ти ме изпревари с цитата.

    Просто мисълта ми е, че трябва да се пише когато си 100% сигурен в нещо.

    Когато помпата пуска като натиснеш педала и задържиш педала постепенно, постепенно потъва. При мен не потъва. Натисна ли държи здраво.
    Понеже аз запалих фитила,ще направя малко включване.
    Педалът потъва когато има теч,а когата външния пръстен е здрав и прехвърля само между вътрешните,потъва при първото натискане и после става с нормална твърдост.
    Това го пиша от опит.И аз смених на една кочина цялата спирачна система докато разбера какво става.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #23
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Вече са ти го обяснили - уплътнителните пръстени са ти за смяна. Първото помпане ги разпъва и за второто са готови. Като държиш педала натиснат не ти потъва защото вече са разпънати от налягането
    По-голяма глупост несъм чел....
    Човека написъл темата е за просто обезвъздушаване...
    Какви са тия уплътнителни пръстени дето се разпъват вътре какви са тея глупости дето ги пишете!?
    Почни да обезвъздушаваш от наи-близкото колело до помпата и караи по ред!!!

    Същия проблем беше и при Муроман на неговата 155-ца... Обезвъздушават 3 пъти и като резултат на първо натискане няма никои а след няколко натискания ,колата почва да спира...
    Last edited by mimouzunov; 05-11-2009 at 12:15.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От най-близкото или от най-далечното?

    Аз почвам от задно дясно и карам до предно ляво. Демек от най-далечното тръгвам. Ама то всъщност има ли значение след като са 4 отделни кръга? Ей тука не мога да разбера и за това питам дали не бъркам нещо.

    И понеже не съм на 100% сигурен то 4 отделни ли са или са 2 кръга? 4 тръбички излизат от АБС-а това ли се счита за 4 кръга? Всяко колело само за себе си ли е? Аз имам някаква представа но и някаква несигурност ме мъчи. Незнам. За това питам.

    По принцип този АБС е с ЕБД система за контрол на усилието върху всяко колело поотделно или м/у предни и задни и леви и десни. От там изхождам, че са 4 кръга. А може и да бъркам понятията.
    Last edited by oem; 05-11-2009 at 12:35.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Почни си от наи-близкото и караи нататък...
    Същото нещо правих тази събота и си спира машината без проблем вече...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Почни си от наи-близкото и караи нататък...
    Същото нещо правих тази събота и си спира машината без проблем вече...
    Бе тя и моята спира вече дори и при първото натискане ама при второто е още по-добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,грешката ти е,че си започнал да обезвъздушаваш от задните колела.Така се прави само на старите еднокръгови системи.При двукръговите се започва от колелата,които се захранват от първата камера на помпата,а това са предните колела.Тая грешка е много разпространена.Ще се поясня,за да стане ясно.Двукръговите помпи са с едно средно бутало,което се блъска от налягането в първа камера.Ясно е,че ако не е обезвъздушена,Това бутало ще се бута само от пружината.
    Това за обезвъздушаването.
    Друга причина може да бъде и недостиг на помпата.Тоест дебита и да не задоволява системата.Получава се от няколко неща.Първо от нерегулирани спирачки.Това е характерно за барабанните.Накладките са прекалено свити и цилиндърчетата изискват много течност,за да се разпънат.При тебе няма такива,но използвам темата,за да го спомена.
    Второто е реглажния болт на оста на сервото.Ако е прекалено навит и има голям луфт между него и буталото на помпата,то последното няма да има целия си ход.Ако е прекалено отвито и натиска буталото,гумичите ще затварят отворите за каанчето.
    Третата причина е самата помпа.Достатъчно е гумичките на буталото между първа и втора камера да са повредени и ще прави пак същото.
    Препоръчвам ти първо да обезвъздишиш по посочения начин и ако не стане ,да свалиш помпата и да огледаш и замериш болчето .Процедурата е малко сложна,но с един шублер и нещо право,например линийка,ще се справиш.
    Разглоби и помпата и прегледай гумичките и самия цилиндър на помпата.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бе тя и моята спира вече дори и при първото натискане ама при второто е още по-добре.
    При големи ремонти по спирачната система ,когато се сменят помпи и АБС-и и тн ,когато се източва цялата течност ,практиката показва ,че просто трябва да се обезвъздушава няколко пъти това е...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Те не са са се напаснали още задните накладки с дискове. Още не са се полирали. Предните са готови, но задните не. Аз рядко карам и по-малко километри минавам и като излизам да карам примерно удрям един зъб на ръчната и карам 100-тина метра така, пускам я, след малко пак я двигам ама то иска километри. То пък и ги пазя да не ги прегрея... нека минат няколко дни още и ще обезвъздуша пак. Защото още в самото начало педава потъваше доста повече. Сега доста по-малко... в събота ще пусна по-малко течност пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    По-голяма глупост несъм чел....
    Човека написъл темата е за просто обезвъздушаване...
    Какви са тия уплътнителни пръстени дето се разпъват вътре какви са тея глупости дето ги пишете!?
    Почни да обезвъздушаваш от наи-близкото колело до помпата и караи по ред!!!

    Същия проблем беше и при Муроман на неговата 155-ца... Обезвъздушават 3 пъти и като резултат на първо натискане няма никои а след няколко натискания ,колата почва да спира...
    Отори и ще видиш

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •