Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 74 of 74

Thread: Обезвъздушаване спирачки на 156

  1. #61
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    BLEEDING THE BRAKES
    If you release fluid from the calipers through the bleed nipple when you pushed the pistons
    back, you might have inadvertently got air in the system. This will lead to “spongy” brakes.
    BUt there is also the possibility that you have got old brake fluid in the system and this may
    be starting to get contaminated with dirt and water. Brake fluid is hygroscopic which means
    it will, over time, draw in moisture. This will reduce the fluids boiling point under heavy
    braking and may lead to you losing braking power at the worst possible moment.
    The recommended interval between complete changes is 2 years.
    To bleed the brakes you will need either a one-man kit that connects to a tyre valve and
    forces fluid into the master cylinder and through the system when you open the bleed
    nipples. Alternatively you can get a simpler kit with a one-way valve on the tube. With this
    method you need to take care to ensure that the nipple is not too loose or air gets back in as
    the pressure stops. I use one of these but get someone to sit in the car and pump the brakes.
    That way I can watch the fluid for colour and bubbles and also make sure the reservoir on
    the master cylinder doesn’t get too low.
    If you use the simpler system, pump the brakes slowly, especially when bleeding the rears.
    The master cylinder may incorporate a brake balance valve which can trigger and prevent
    the proper flow of fluid to the rears. Alfa brakes are balanced to put most of the braking to
    the fronts.
    There are a number of different ways in which you sequence the brakes:
    • Front first, rear last
    • Diagonally (n/s/f, o/s/r, o/s/f, n/s/r) or in reverse.
    • Working around the brakes, closest to master cylinder first (ie n/s/f, o/s/f, n/s/r, o/s/r)
    • The same, but starting furthest from the master cylinder (ie o/s/r, n/s/r, o/s/f, n/s/f)
    What is probably going to work here is to bleed the brakes as you finish each wheel or end
    as I did. Otherwise you will spend most of the time jacking the car up and down and removing
    wheels more often than you need to.

    Демек няма значение дали от предно ще почнеш или от задно.

    Колега,като прасваш нещо такова,поне го преведи!Иначе си в нарушение и ще те накажа с някоя бира!!!
    Като гледам,май пише първо отпред!
    Last edited by oem; 11-11-2009 at 13:35. Reason: Искане на превод!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #62
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    напасване,дрън-дрън та пляс,това няма отношение с проблема с потъването на педала.Просто ако беше послушал знаещите хора отдавна да си приключил с темата.В края на краищата системата се е обезъздушила от самосебеси и за това вече не ти потъва педала,а не защото са ти се напаснали дисковете.Казано просто педала ти е потъвал,защото си имал въздух в системата,а той е по склонен да се сгъстява от колкото течността,за това ти е омеквал педала.При повторното натискане обаче вкарваш още допълнително количество масло в системата и при положение,че въздуха се е свил до максимум,и започва да предава налягане на самата течност,за това от втория път педала е твърд.
    Относно обезвъздушаването на спирачната система,ще заявя моя опит и ще изкажа факти
    Обезвъздушаването започва от предно дясно,към предно ляво и респективно задно дясно и задно ляво.
    Доводи за моето разбиране.
    Спирачната помпа се състои от две бутала,две пружини и няколко гумички.
    Двете пружини са с различна твърдост.
    Най отпред на помпата стои меката пружина,след това буталото зза предните колелета,след това твърдата пружина и на края буталото за задните колелета.
    Когато натиснеш педала,той посредством лост натиска последното бутало,то посредством течноста и твърдата пружина избутва първото бутало,което задейства предните спирачки,когато те стигнат до максимума си а усилието от към педала продължава започва да се свива твърдата пружина и така се задействат и задните спирачки.
    Тази логика продиктувана ми от устройството на спирачната помпа ме навява на мисълта че обезвъздушаването започва от предно дясно(което е по отдалечено) към предно ляво и след това задно дясно и задно ляво.
    Това са моите аргументи и не ангажирам никой с тях.Всеки има власт да следва собствените си инстинкти и познания

    успех и поздрави
    Пешката

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  3. #63
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз бях написал, че не ми беше дозатегната пробката на ляв преден апарат и сълзеше от там. След като я стегнах тогава се оправиха нещата. Просто от страх да не скъсам резбата понякога затягам много малко. В случая това беше проблема. Не въздух. Защото аз 3 пъти обезвъздушавах и въздух не излезе.

    Както и да е. В упътването пише както колегата е казах. Първо предно дясно до задно дясно или обратно. Няма да превеждам цялото. Общо взето това е.

    А при ненапаснати накладки с дискове ефекта е почти същия. Натискаш педала и чак долу започва да спира.

    Сега ти хубаво обяснеяваш ама може все пак и без да се караш.

    И всъщност кого трябваше да послушам? Че аз от всичките постове тука освен да слушам себе си друго незнам какво да направя. Като едно с едно мнение няма. Разбирам 80% от мненията да са едно към едно идентични, а те всички различни. И нито едно нямаше правилно, така както е в книжката.

    Ми правя си го както си знам и толкова. Аз исках мнение, то всеки почна да развива теории кое било по правилно.

    Няма значение, то човек най-добре си върши работата сам. Оправих се в крайна сметка сам. Както почти винаги става като попитам в тоя форум нещо.

    Колата вече си спира, педала не хлътва и всичко е ток. В неделя мисля да пусна последно както си пише в книжката и това ще е.

    Тая тема един дето не разбира и за пръв път сяда да прави спирачки пак нищо няма да разбере и пак няма да знае на кой мнението е по-вярно.

    Айде със здраве. И благодаря все пак. На пешката мнението се оказва най-вярно и добре обяснено.

    P.S. И незнам кой модератор ме критикува в предния пост (да си беше написал и ника поне да знам за кого да поръчам бира), но нарочно го постнах на англииски както си е от книжката на колата.
    Last edited by oem; 11-11-2009 at 13:35.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #64
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ето превод на част от текста:

    Има множество различни начини да обезвъздушите спирачките:
    • Първо предни, после задни
    • Диагонално (предно на пасажера, задно зад шофьора, предно на шофьора, задно на пасажера) или обраното.
    • Работа по спирачки от най-близко до централния цилиндър (спирачната помпа демек) ( предно на пасажера, предно на шофьора, задно на пасажера, задно зад шофьора)
    • Същото, но започва от най-далечното до спирачния цилиндър (помпата) (задно зад шофьора, задно зад пасажера, предно на шофьора, предно на пасажера.)

    Това е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #65
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Колко литра са необходими за да се смени спирачната течност?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #66
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    0,600 л. събира системата. С обезвъздушаването 1 литър ще ти стигне.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #67
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    0,600 л. събира системата. С обезвъздушаването 1 литър ще ти стигне.
    Личи ли си когато потече новата течност в маркучето за обезвъждушаване?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  8. #68
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Личи ли си когато потече новата течност в маркучето за обезвъждушаване?
    Едва ли ще направиш разлика м/у двете течности.

    Аз това което източих беше с цвета на новата течност. Може би е била сменяна. Знам ли....

    Източи по 200 гр. от задните и по 100 гр. от предните. Ако искаш и по-повече. И без това ще имаш течност в излишък. Само гледай в казанчето винаги да има течност. Да не падаш под минимума.

    Действай както си е по книжка. Почни от предно дясно, после предно ляво, после задно дясно и на края задно ляво.
    Last edited by oem; 11-11-2009 at 14:28.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #69
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Ясно. То май напролет ще се сменят дискове и накладки та може и тази работа да се свърши.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  10. #70
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Ясно. То май напролет ще се сменят дискове и накладки та може и тази работа да се свърши.
    Вземи си апарати от 2.0 и накладки и вентилирани дискове. Щом ще ги сменяш... Много по-добре спира

    От 50 до 100 лв. вървят апаратите на моргата. Рециклираш си ги и ги боцваш. Инвестицията в спирачките си е хубаво нещо, и няма да ти стъпи кой знае колко повече.

    Една кола дали върви или не, не е толкова важно. Но трябва да може да спира! Това недоразумение на таланяците да слагат на 144 коня кола, на всичкото от горе и тежка кола, плътни дискове и малки апарати не го проумявам.

    Та съвета ми щом ще сменяш дискове и накладки слагаи вентилирани и накладки за тях.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #71
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Тези вентилираните със същия диаметър ли са. Ако са по-големи ще може ли да се сложи 15 цолова джанта?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  12. #72
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Тези вентилираните със същия диаметър ли са. Ако са по-големи ще може ли да се сложи 15 цолова джанта?
    Съшия е диаметъра - 284 мм.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #73
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз бях написал, че не ми беше дозатегната пробката на ляв преден апарат и сълзеше от там. След като я стегнах тогава се оправиха нещата. Просто от страх да не скъсам резбата понякога затягам много малко. В случая това беше проблема. Не въздух. Защото аз 3 пъти обезвъздушавах и въздух не излезе.

    Както и да е. В упътването пише както колегата е казах. Първо предно дясно до задно дясно или обратно. Няма да превеждам цялото. Общо взето това е.

    А при ненапаснати накладки с дискове ефекта е почти същия. Натискаш педала и чак долу започва да спира.

    Сега ти хубаво обяснеяваш ама може все пак и без да се караш.

    И всъщност кого трябваше да послушам? Че аз от всичките постове тука освен да слушам себе си друго незнам какво да направя. Като едно с едно мнение няма. Разбирам 80% от мненията да са едно към едно идентични, а те всички различни. И нито едно нямаше правилно, така както е в книжката.

    Ми правя си го както си знам и толкова. Аз исках мнение, то всеки почна да развива теории кое било по правилно.

    Няма значение, то човек най-добре си върши работата сам. Оправих се в крайна сметка сам. Както почти винаги става като попитам в тоя форум нещо.

    Колата вече си спира, педала не хлътва и всичко е ток. В неделя мисля да пусна последно както си пише в книжката и това ще е.

    Тая тема един дето не разбира и за пръв път сяда да прави спирачки пак нищо няма да разбере и пак няма да знае на кой мнението е по-вярно.

    Айде със здраве. И благодаря все пак. На пешката мнението се оказва най-вярно и добре обяснено.

    P.S. И незнам кой модератор ме критикува в предния пост (да си беше написал и ника поне да знам за кого да поръчам бира), но нарочно го постнах на англииски както си е от книжката на колата.
    Аз бях!
    Ако си беше дал малко труд и да потърсиш с търсачката , само аз съм писал поне три пъти как се обезвъздушават,щеше да намериш отговора.Върни се към първия ми пост и го сравни с тоя на Пешката.
    Ама така става,като всички са разбирачи!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #74
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Както и да е. Айде да не объркваме повече темата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •