Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с централното заключване

  1. #1

    Default Проблем с централното заключване

    Колеги онази вечер от студа ли от какво прибирам се вечерта с колата слизам и се опитвам да я заключа с копчето на ключа (както винаги съм правил) щтракват и четрите врати но не повече от 2 сек. след това се отключват сами!Опитвам ръчно с ключа пак същата работа.Качих се и се опитах от вътре но пак същото и така 40-50мин опити на студа и някакси се заключиха само предните врати но задните останаха отворени.Стана ми много студено и след един последен опит и много ама страшно много псувни се отказах.Сутринта излизам щтраквам с копчето на ключа и се отключиха предните врати возих се до където бях тръгнал слизам натискам копчето всичко ОК и 4-те врати си се заключиха.След това го направи още веднъж днес но от втория опит пак си се заключи.Някакви идеи или просто колата ми си е с характер!Забравих да кажа че няма аларма имала е фабрична но е махната.
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Често срещан проблем, разтърси се из форума. Ако една от бравите, ключалките и т.н. нещо запецне от студа, централното се обърква и отключва/заключва всички останали. Вземи някакъв специален спрей за почистване и смазване, аз примерно си реших проблема със спрей за оръжия, който маха мръсотиите, нагата, влагата и т.н. Напръскваш хубаво бравите и вътре в ключалките, влизаш в колата и цъкаш по няколко пъти копчетата за заключване и поне при мен след тази процедура цяла зима нямах проблем.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Често срещан проблем, разтърси се из форума. Ако една от бравите, ключалките и т.н. нещо запецне от студа, централното се обърква и отключва/заключва всички останали. Вземи някакъв специален спрей за почистване и смазване, аз примерно си реших проблема със спрей за оръжия, който маха мръсотиите, нагата, влагата и т.н. Напръскваш хубаво бравите и вътре в ключалките, влизаш в колата и цъкаш по няколко пъти копчетата за заключване и поне при мен след тази процедура цяла зима нямах проблем.
    Снощи 2 часа рових и нищо не намерих.А юли месец свалях корите на всички врати и всичко е почистено и проверено изпръсках сигурно 2 флакона вд40 и смазах където е нужно възможно ли е да е от нещо друго или пак да правя същата процедура?
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  4. #4

    Default

    Аз съм със същия проблем. Оказа се че на предна - дясна машинката на центр. нямаше сила да заключи ! Седни в колата и наблюдаваи палчетата... поне да разбереш в коя от вратите е проблема и - смазване.

  5. #5

    Default

    Проблема е открит!Задна дясна врата!Днес отивам към колата и я отключвам и се чува едно бззззз с леко скърцане от механизма на централното и се чува че се тормози тия дни свалям кората да отстраняваме проблема мерси за отговорите все пак
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  6. #6
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Сигурен ли си че от там е проблема? Защото обикновенно се шашва от предните, само те имат управление и когато едната запецне дава сигнал на да отключи, а другата или дистанционното да заключи и от там идва тази игра с отключване и заключване.Аз на мойта си реших проблема като резнах кабелите за управление!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Сигурен ли си че от там е проблема? Защото обикновенно се шашва от предните, само те имат управление и когато едната запецне дава сигнал на да отключи, а другата или дистанционното да заключи и от там идва тази игра с отключване и заключване.Аз на мойта си реших проблема като резнах кабелите за управление!
    Тя лесно се разглобява кората ще погледна задната да видя от там ли е ако не е ще ти звънкам да казваш как си успал твоита па бирата после е от мене
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  8. #8
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Тя лесно се разглобява кората ще погледна задната да видя от там ли е ако не е ще ти звънкам да казваш как си успал твоита па бирата после е от мене
    Управлението е с по едно бутонче вътре в бравите на предните две врати от там тръгват 2 кабелчета едното синьо другото бяло (ако решиш да ги махаш свиркай, че там са 2-3 сини и 2-3 бели) като бутончето подава маса съответно на единия за заключване и на другия за отключване и можеш най-лесно да ги прекъснеш на буксите след вратите.Аз на мойта съм резнал само тези на навигаторската врата и засега няма проблем...
    Поздрави!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •