Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Твърди спирачки! Проблем

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От сервото.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    кат смених спирачната течност и моя педал омекна ама пак си спира яко. може и да съм му свикнал просто

  3. #33

    Default

    БАси, на мен всички спирачки се усещат кажи речи едни и същи....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе той един колега ме посъветва да си сменя сп течност, ама кат се опарича малко ще я направя тая раута.Пак казвам че забележки откъм спирането нямам, просто педала ми е по-твърд от на тая която покарах наскоро(може неговия педал да е мек, знам ли, ама колата си спираше доста добре)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #35
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Абе той един колега ме посъветва да си сменя сп течност, ама кат се опарича малко ще я направя тая раута.Пак казвам че забележки откъм спирането нямам, просто педала ми е по-твърд от на тая която покарах наскоро(може неговия педал да е мек, знам ли, ама колата си спираше доста добре)
    Абе то и аз го имам този проблем, ако изобщо е проблем, но 1 приятелче се сдоби наскоро с 156 1.9 ЖТД, та той беше карал моята и след като взе 1.9то ми каза, че мойте спирачки са със значително по-малък ход, отколкото неговите... Естествено мене това не ми пречи , че моите спирачки трябва да ги натискам по-малко , но се чудя от къде идва тази разлика?! Значи аз съм с чисто нови накладки и дискове, дали от там не идва тази разлика в хода на педала?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #36
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Абе то и аз го имам този проблем, ако изобщо е проблем, но 1 приятелче се сдоби наскоро с 156 1.9 ЖТД, та той беше карал моята и след като взе 1.9то ми каза, че мойте спирачки са със значително по-малък ход, отколкото неговите... Естествено мене това не ми пречи , че моите спирачки трябва да ги натискам по-малко , но се чудя от къде идва тази разлика?! Значи аз съм с чисто нови накладки и дискове, дали от там не идва тази разлика в хода на педала?
    при нормално функционираща спирачна система не би трябвало да има пропадане на педала
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #37
    започва да се пристрастява Desert's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Добрич
    Age
    44
    Posts
    67

    Default

    каква е цената на серво апарата , нов и втора употреба, има ли значение за някаква марка

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    49

    Default Твърд педал на спирачките

    Споделям това, което беше при мен. Педала на спирачките беше супер твърд. При съвсм леко докосване веднага спираше. Оказа се, че задните ми спирачни апарати бяха зверски запекли и вобще не се връщаха. След като ги смениха с втора ръка работещи апарати педала вече има съвсем различен ход от преди. По мек е и се усеща, че първо задържат предните и после задните апарати ( щото задните накладки ми свирят и ги чувам като хващат ). Сега само трябва да свикна с новия ход на педала. Надявам се инфото да е от полза на някой .
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  9. #39
    започва да се пристрастява Desert's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Добрич
    Age
    44
    Posts
    67

    Default

    ами мойте не хващат натискам педала почти с усилие , но колата не спира както трябва , преди това колата имаше супер спирачки , докато чукнех и се усещаше че колата спира но сега педала е почти винаги твърд има много малък ход , ходех на двама майстори единия каза че може би е от задните апарати да са залепнали , другия ми казва че е най вероятно е сервото но не е сигорен и че смяната му била много сложна , та се чудя на кого да вярвам

  10. #40
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by alekstr View Post
    Споделям това, което беше при мен. Педала на спирачките беше супер твърд. При съвсм леко докосване веднага спираше. Оказа се, че задните ми спирачни апарати бяха зверски запекли и вобще не се връщаха. След като ги смениха с втора ръка работещи апарати педала вече има съвсем различен ход от преди. По мек е и се усеща, че първо задържат предните и после задните апарати ( щото задните накладки ми свирят и ги чувам като хващат ). Сега само трябва да свикна с новия ход на педала. Надявам се инфото да е от полза на някой .
    Ами колега то моя педал на спирачките не е супер твърд , ами по-точно хода му е малък. Това чудо имали някакъв начин да проверя дали са запекли тези апарати?! Защото така на сляпо да ги сменям незнам.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #41
    започва да се пристрастява Desert's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Добрич
    Age
    44
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Ами колега то моя педал на спирачките не е супер твърд , ами по-точно хода му е малък. Това чудо имали някакъв начин да проверя дали са запекли тези апарати?! Защото така на сляпо да ги сменям незнам.

    ами незнам колега , и аз това питам

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Ами колега то моя педал на спирачките не е супер твърд , ами по-точно хода му е малък. Това чудо имали някакъв начин да проверя дали са запекли тези апарати?! Защото така на сляпо да ги сменям незнам.
    Така трябва да бъде. Да хваща от малко натискане и да спир анормално. Не да потъва педала.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    49

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Desert View Post
    ами незнам колега , и аз това питам
    Колеги просто споделих, че при мен беше такъв случая. Дали и при вас е така вобще не мога да ви кажа... Как разбрах, че са ми запекли - вдигнах на крик задната гума и я завъртях или по точно се опитах да я завъртя. Все едно бях дръпнал ръчната... Преди смяната на апаратите педала ми беше доста твърд с около 1-2 см ход. Сега е значително по-мек с ход от около 3-4 см и колата си спира напълно нормално.
    П.П. Никъде не съм казвал "отивайте да си смените задните апарати".Не съм майстор, а и доста малко като цяло разбирам от коли, когато има проблем ходя на майстор Написах всичко това понеже смятам, че може да е от полза на някой
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  14. #44
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ето обещаните снимки на тоя пуст клапан...малко са кофти снимките, но дано се разбира
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image0kk5.jpg   Image002.jpg  

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #45
    започва да се пристрастява Desert's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Добрич
    Age
    44
    Posts
    67

    Default

    колега немога го открия този клапан на 1.8 безин не са подредени по този начин ,

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •