Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: ново "20". ел. проблем

  1. #16
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    аз бобо го разбрах!интересно ми е обаче ,че бобо си мисли че е най-големия тарикат.аз тая алфа да не я имам от вчера,от години знам че буксите с времето правят бела (отвори ме навремето един софийски майстор).още когато колата правеше бела съм пръскал де що има букси бушоните в коша на мотора и релета и пр.сегашните ми ядове са били от новия датчик.бобо, и ние поназнайваме по нещо.вече седем години ,и все си мисля че тези автомобили нямат с какво да ме изненадат ,но уви.

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    аз бобо го разбрах!интересно ми е обаче ,че бобо си мисли че е най-големия тарикат.аз тая алфа да не я имам от вчера,от години знам че буксите с времето правят бела (отвори ме навремето един софийски майстор).още когато колата правеше бела съм пръскал де що има букси бушоните в коша на мотора и релета и пр.сегашните ми ядове са били от новия датчик.бобо, и ние поназнайваме по нещо.вече седем години ,и все си мисля че тези автомобили нямат с какво да ме изненадат ,но уви.
    Ооо аз нищо не разбирам само предполагам бре Повече няма да ви се меся Би ли ми обеснил (щото съм тъп) ква е разликата м/у новия и стария датчик и защо новия работи от време на време - кое му е различното работното време ли(не ми отговори затва питам)?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ооо аз нищо не разбирам само предполагам бре Повече няма да ви се меся Би ли ми обеснил (щото съм тъп) ква е разликата м/у новия и стария датчик и защо новия работи от време на време - кое му е различното работното време ли(не ми отговори затва питам)?
    ай стига ве бобо,нарочно ти написах такъв пост,защото знам че ще се натовариш!ти си ми приятелче човече,успокой топчето.
    пък ония защо работи или не,ако знаех щях да съм инженер некакъв,дреме ми,важното е че ефекта е +.
    меси се меси се ,дали си тъп или не (не съм казвал че си тъп),аз уважавам твоето мнение.
    Last edited by arieca155; 12-11-2009 at 20:20.

  4. #19
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    и ся кво? де е решението на проблема че и моята взе да ми прави абсолютно същите номера?
    в началото когато я взех (26.01.09г.) ми направи този номер точно 2-3 пъти след което спря до вчера вечерта.тази сутрин положението е същото.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  5. #20
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    и аз незнам вече,една седмица от смяната на датчика за температура нямаше проблеми.и ето вчера за един ден 3-4 пъти пак така.пръскал съм буксите за влага и пак .консултациите продължават!

  6. #21
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Май само с консултации няма да стане...
    Отиди някъде на диагностика да се види какво се случва с данните за температурата на мотора в момента, когато се включат перките. Освен това ще има и записана грешка за този датчик (ако е проблема от него).
    Скоро ми се случи подобен проблем на една Каппа и се оказа проблема в "пресостата". Това е датчика дето следи налягането в системата на климатика.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #22
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    май утре съм на диагностика да го видя тва нещо макар гнес да не ми е правило проблем
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  8. #23
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    А, според някой нямало нищо за разказване а!? Що пък да няма а? Нека да чуем по някоя лакардийка за "термостати" и "разхлабени букси".

  9. #24
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    аз нямам климатик.и ...?

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    аз нямам климатик.и ...?
    Сложи си И ко стана сега аз се товаря ма датчика си е бил наред май
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    срещу истината какво мога да кажа,но имаше съмнения.а сега какво бобо,да си сложа климатик че да си оправя проблема ли!?хайде по сериозно.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •