Results 1 to 7 of 7

Thread: Добавка за масло

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Default Добавка за масло

    Здравейте колеги! какво ви е мнението на тези добавки за спиране теча на масло става въпрос за теч от семеринга на коляновия вал,вредни ли са за двигателя или няма проблем?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Абе за вредни не са,но знам ли дали ще спрат теч от семеринга на КВ?

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Сменяй семеринг, не търси добавки.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Смяната на семеринга не винаги решава проблема с теча. Случва се шийката на коляновия вал, по която се набива семеринга, да има отклонения от цилиндричност - остъргвания, резки и др. Тогава силата на пружината, която се намира на вътрешната устна на семеринга не е достатъчна, за да се уплътни семеринга към шийката на коляновия вал така, че да няма теч - включително и при набиване на съвсем нов семеринг. А струговането на тази шийка си е скъпо занимание. Ето защо според мен темата е интересна, и ако някой има положителен опит с такива добавки, ще е полезно да сподели.

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Смяната на семеринга не винаги решава проблема с теча. Случва се шийката на коляновия вал, по която се набива семеринга, да има отклонения от цилиндричност - остъргвания, резки и др. Тогава силата на пружината, която се намира на вътрешната устна на семеринга не е достатъчна, за да се уплътни семеринга към шийката на коляновия вал така, че да няма теч - включително и при набиване на съвсем нов семеринг. А струговането на тази шийка си е скъпо занимание. Ето защо според мен темата е интересна, и ако някой има положителен опит с такива добавки, ще е полезно да сподели.
    Аз имам!
    Вършат точно толкова работа, колкото гореща молитва на францискански монах.
    Истината е смяна на семерингата.
    При образувано легло на шийката, за което говори колегата по-горе, има два начина.
    Първия е да свалиш пружината на семерингата, да я разкачиш чрез развиване. после да отрежеш малко от нея и пак да завиеш двата края. Тоя метод дава задоволителни резултати, но с временно действие.
    Втория начин е да вземеш по-тънка или по-широка семеринга и по тоя начин да избягаш от канала. Ако няма по-тънка, може просто да я изпилим.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Добавките имат голям ефект за спиране на теч, аз съм слагал на коли дето текат като лейки от всякъде и спират, но на семеринга просто забрави. Само смяна. Ползвам стоп теч на Winns има и за скоростни кутии.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    56

    Thumbs up

    Мерси за отговоритефорума на Алфа е най якия и всички колеги са технически грамотни и отзивчиви хора-евала

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •