Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: power box Genercom

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Здравейте колеги,

    Някой може ли да сподели РЕАЛНИ впечатления от пауърбокса на genercom.bg?
    чипосай си колата
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Пауърбокса на genercom e ЛУДНИЦА

  3. #18
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by platu View Post
    Пауърбокса на genercom e ЛУДНИЦА

    Защо реши така ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Сложи си на таратайката една такава джаджа и ще разбереш защо реших така!

  5. #20
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Аз за да те питам, значи имам някакви наблюдения. Хубаво е все пак, да има хора, които вярват все още в таласъми
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by platu View Post
    Сложи си на таратайката една такава джаджа и ще разбереш защо реших така!
    За бензинови има ли!?
    Мноого искам и аз да си сложа
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Съжалявам.че късно видях темата,но това е единствения РВ който си струва парите.Личните ми впечатления са от две различни коли.И двете дизели комънрейл.
    Първата Пежо СУВ.Втората Рено Меган 1.5.
    Разликата е очевадна.По-висок въртящ момент в ниските обороти и по добра икономичност.Всичко това не на базата на едно возене.С Пежото изминати 30 000 км.
    Има три броя тримери за настройка на режима на работа.Аз и трите съм ги поставил на 50%.
    През годините съм изпробвал какви ли не чудесии,болшинството от които са пълна измама.Последното беше генератор на Браун за което съм писал във форума.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Съжалявам.че късно видях темата,но това е единствения РВ който си струва парите.Личните ми впечатления са от две различни коли.И двете дизели комънрейл.
    Първата Пежо СУВ.Втората Рено Меган 1.5.
    Разликата е очевадна.По-висок въртящ момент в ниските обороти и по добра икономичност.Всичко това не на базата на едно возене.С Пежото изминати 30 000 км.
    Има три броя тримери за настройка на режима на работа.Аз и трите съм ги поставил на 50%.
    През годините съм изпробвал какви ли не чудесии,болшинството от които са пълна измама.Последното беше генератор на Браун за което съм писал във форума.
    Пиеш ли редовно предписаните хапове по рецептурната си книжка?
    Или искаш на нас да си даваш от хаповете които ти остават?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #24
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Май ,че някой друг не си пие хапчетата.Не съм сигурен дали сам разбираш какво си написал.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    ......,но това е единствения РВ който си струва парите.Личните ми впечатления са от две различни коли.И двете дизели комънрейл.
    ......
    Разликата е очевадна.По-висок въртящ момент в ниските обороти и по добра икономичност......:
    Доказателства някакви да ти се намират?
    Графики,клипчета и т.н.
    Тия нютони с кво ги измери?С крачна помпа или?
    Касови бележки за зареждания?
    Дай една снимка как си го сложил че ми е интересно.
    Ти рекламното лице ли си,или?

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Май ,че някой друг не си пие хапчетата.Не съм сигурен дали сам разбираш какво си написал.
    По принцип ми е трудно да асимилирам какво съм написал.Но още по-трудно ми е да асимилирам ти какво си написал.


    Осезаемо нарастване на мощността в ниски обороти, преди развъртането на турбината(практиката показва по-рано развъртане на турбо-компресора с около 100-200 об./мин). Сходен ефект може да се постигне и с чип тунинг.

    Напълно безопасно повишение на мощността - двигателят ви работи в режим позволен от строгите изисквания на автомобилния производител. Вграденият автоматичен ограничител на налягането на впръскване при комън-рейл двигателите не позволява налягането да бъде повишено до не-безопасни стойности. Това означава, че дори и автомобилът ви да бъде закачен към сервизната диагностична апаратура на фирмения ви сервиз, тя няма да открие наличието на Genercom FastPower.

    Може ли с твоя опит/медицински/да разтълкуваш удебеления шрифт?
    Как мощността я има преди развъртането пък то го имало от по-рано на турбината.
    При теб как е с бокса?Развърта на 400 оборота или?

    1 милион различни възможни комбинации на мощността и въртящият момент, чрез регулиране на тримерите "Power", "Low", "Mid" и "High"(възможност за изглаждане и премахване на т.нар. "дупки" в някои серийни карти в определени обороти).
    Хъбъл няма толкова настройки дъ гъ!
    Last edited by Linkestis; 28-12-2013 at 22:53.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26

    Default

    с повер бокса има разлика от към въртящ, от към коне не но човек усеща въртящия и затова ти се струва че върви доста

    http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...70721960_o.jpg
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #27
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Доказателства някакви да ти се намират?
    Графики,клипчета и т.н.
    Тия нютони с кво ги измери?С крачна помпа или?
    Касови бележки за зареждания?
    Дай една снимка как си го сложил че ми е интересно.
    Ти рекламното лице ли си,или?


    По принцип ми е трудно да асимилирам какво съм написал.Но още по-трудно ми е да асимилирам ти какво си написал.


    Осезаемо нарастване на мощността в ниски обороти, преди развъртането на турбината(практиката показва по-рано развъртане на турбо-компресора с около 100-200 об./мин). Сходен ефект може да се постигне и с чип тунинг.

    Напълно безопасно повишение на мощността - двигателят ви работи в режим позволен от строгите изисквания на автомобилния производител. Вграденият автоматичен ограничител на налягането на впръскване при комън-рейл двигателите не позволява налягането да бъде повишено до не-безопасни стойности. Това означава, че дори и автомобилът ви да бъде закачен към сервизната диагностична апаратура на фирмения ви сервиз, тя няма да открие наличието на Genercom FastPower.

    Може ли с твоя опит/медицински/да разтълкуваш удебеления шрифт?
    Как мощността я има преди развъртането пък то го имало от по-рано на турбината.
    При теб как е с бокса?Развърта на 400 оборота или?

    1 милион различни възможни комбинации на мощността и въртящият момент, чрез регулиране на тримерите "Power", "Low", "Mid" и "High"(възможност за изглаждане и премахване на т.нар. "дупки" в някои серийни карти в определени обороти).
    Хъбъл няма толкова настройки дъ гъ!
    Колега ,много филми гледаш.Какво рекламно лице ,какви 5 лева,какви графики.Просто слагаш един ПБ и караш.Разликата е осезаема и не са необходими никакви графики за да го усетиш.И не разбирам какво скачаш като ощипана мома.Да съм те карал да си го купиш?Не съм.Написал съм ,че ако някой реши да си сложи на колата ,няма да сбърка.
    А съм го монтирал така както пише в инструкцията.Вадиш буксата от куплунга на рейката и го включваш в ПБ.Изходната букса от ПБ се включва в куплунга на рейката .
    Фирмената диагностична апаратура няма да открие ПБ защото преди това ще съм го демонтирал.Всичко друго е просто чесане на езици.
    Колите са служебни и се попълват пътни книжки.Зареждам горивото с карта,така че имам всички бележки от последните няколко години за всички коли които съм карал.Сигурно обаче не очакваш,че ще публикувам фирмената документация във форума.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  13. #28
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Колега ,много филми гледаш.Какво рекламно лице ,какви 5 лева,какви графики.Просто слагаш един ПБ и караш.Разликата е осезаема и не са необходими никакви графики за да го усетиш.И не разбирам какво скачаш като ощипана мома.Да съм те карал да си го купиш?Не съм.Написал съм ,че ако някой реши да си сложи на колата ,няма да сбърка.
    А съм го монтирал така както пише в инструкцията.Вадиш буксата от куплунга на рейката и го включваш в ПБ.Изходната букса от ПБ се включва в куплунга на рейката .
    Фирмената диагностична апаратура няма да открие ПБ защото преди това ще съм го демонтирал.Всичко друго е просто чесане на езици.
    Колите са служебни и се попълват пътни книжки.Зареждам горивото с карта,така че имам всички бележки от последните няколко години за всички коли които съм карал.Сигурно обаче не очакваш,че ще публикувам фирмената документация във форума.
    Колега ти неграмотен ли си ! На графиката се вижда ефекта, ако дадеш графика без него и с него ще се види разликата в реланата мощност и въртящ момент!
    А от това, което ти ми приказваш ми става ясно, че караш кола каква дизел колко коня-много ,колко бърза-много , колко си компетентен-много , но това много ти го определяш за много! Хората запознати наистина те мислят за смешен и неграмотен ! Преди да се празвиш на критерий попрочети малко ! Замисли се защо нито една сериозна фирма не предлага това ( power box), ако беше смислено нямаше да се продава в магазините за селки тунинг предимно и в интернет ! Не си мисли, че си открил америка защото има хора, които вече са се върнали от там

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  14. #29
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега ти неграмотен ли си ! На графиката се вижда ефекта, ако дадеш графика без него и с него ще се види разликата в реланата мощност и въртящ момент!
    А от това, което ти ми приказваш ми става ясно, че караш кола каква дизел колко коня-много ,колко бърза-много , колко си компетентен-много , но това много ти го определяш за много! Хората запознати наистина те мислят за смешен и неграмотен ! Преди да се празвиш на критерий попрочети малко ! Замисли се защо нито една сериозна фирма не предлага това ( power box), ако беше смислено нямаше да се продава в магазините за селки тунинг предимно и в интернет ! Не си мисли, че си открил америка защото има хора, които вече са се върнали от там
    Колега,не само че съм грамотен ,но това се е случило доста преди ти да тръгнеш на училище.
    Между впрочем никога и никъде не съм заявявал, че съм критерий за каквото и да било.И като говорим за грамотност поне се научи да пишеш грамотно.
    С това тази тема за мен приключи.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  15. #30
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Post

    има ли някой наблюдение върху това:
    http://www.axm-auto.com/ads.php?ads_id=44
    АР 147 1.9 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •