Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Проблем с клапите за въздух в купето

  1. #16
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by stenli View Post
    . Едната е моторчето което регулира температурата, ....
    Това ли е моторчето което се включва при пускане на климатика за определяне на температурата на купето.Питам, щото при мен се чува едно виене и се чуда от къде да го разкостя....Някъде от централната конзола се чува.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Това ли е моторчето което се включва при пускане на климатика за определяне на температурата на купето.Питам, щото при мен се чува едно виене и се чуда от къде да го разкостя....Някъде от централната конзола се чува.
    Датчика за температурата на купето с моторчето се намира до копчетата на климатроника

  3. #18
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Ясно
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #19
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Благодаря на stenli за инфото! Това беше едно от нещата, което ме интересуваше

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    имах същият проблем.при мен се оказа,че се е спукало зъбно колело на редукторчето движещо клапите.С малк нерви и лепило го ремонтирах.
    И аз имах същия проблем като на колегата и то на двете моторчета,оправих го с лепило и по една шаиба на зъбното колело.Ако го разглобваш внимавай мног,трябва да го зглобиш както са били зацепени всички зъбни..Установих че едно малко зъбно играе роля на изклучвяател трябва да го сложиш точно както е било иначе няма фаида от сичко кето си правил.

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Наскоро установих, че най-дясната врътка на климатика/парното, тази, която трябва да разпределя въздушния поток към различни точки на купето, няма отношение към въздушните потоци. В каквото и положение да я поставя, винаги духа само фронтално в лицето. Не мога да накарам да задуха в краката или в предното стъкло против изпотяване. В най-дясно положение включва автоматично и компресора на климатика (без да се променя обаче посоката на духането), което според мен значи, че не е повреден (съвсем) самият селектор. Поне така си мисля. Четох разни стари теми, в които наместването на CD-то оправяло подобни проблеми, защото притискало незнамсиквоси, но и при свалено CD резултатът е същият. Иначе откъм сила на потока и топлина на въздуха проблеми няма. Единствено не мога да променям посоката. Въпросът ми е, доколко е редно да се съмнявам в копчето и да търся ново копче/панел, което да ми реши проблема? Или да търся причината в моторчето/моторчетата на клапите? А и къде да ги търся тези клапи с техните моторчета? Ако е по-сериозна повредата и е свързано със сваляне на таблото, едва ли ще ми се занимава с това, но ще съм доволен да мога ръчно да отворя (принудително) клапите към краката и предното стъкло, т.е. да духа отвсякъде и да си останат така без да се управляват повече. Рових из разни упътвания, но още не съм открил нищо, та реших, че някой може да има опит по въпроса. Изръчках и форума за свързани теми, но не открих нещо полезно засега.
    За 156JTD 2001г. става въпрос.
    В горния пост съм описал решението на твоя проблем. И аз се съмнявах в конзолата но ми казаха че е здрава.След което останаха моторчетата там е проблема.

  6. #21
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Днес намерих време да се почовъркам малко. Значи моторчето се виждо много добре, като се свали жабката. И се виждаше, че не се върти изобщо, даже и опит не прави. Като му измъкнах буксата и правих замервания, стойностите на напрежението на никой от кабелите не се променяха при въртене на селектора. Извод: проблемът не е в моторчето. Значи проблем има или в селектора, или по пътя между селектора и моторчето.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Днес намерих време да се почовъркам малко. Значи моторчето се виждо много добре, като се свали жабката. И се виждаше, че не се върти изобщо, даже и опит не прави. Като му измъкнах буксата и правих замервания, стойностите на напрежението на никой от кабелите не се променяха при въртене на селектора. Извод: проблемът не е в моторчето. Значи проблем има или в селектора, или по пътя между селектора и моторчето.
    Ами едно ново у-ние и виждаш

  8. #23
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Да, де. Чакам го.

  9. #24
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    някой май това го каза още в началото...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #25
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    някой май това го каза още в началото...
    Бе, то , всеки си говори, ама никой не може да гарантира нищо! Вариантите още от началото си бяха 3:
    1 моторчето
    2 инсталацията
    3 таблото
    Ако става въпрос, аз най-много ще се радвам, да е от таблото, щото другите 2 неща са много @ за оправяне. Сега поне знам, че не е от моторчето, щото то, горе-долу лесно се замерва, но съм щастлив, че няма да ми се налага да го свалям и поправям.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    някой май това го каза още в началото...
    Аз

  12. #27
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Е, за радост на всички, проблемът не е в таблото за управление на климатроника. Днес го смених и ..... Единственият ефект от смяната се оказа, че когато врътката на температурата е в синята зона се включва и климатикът. Това е различно от предишното ми управление, но е нещо, което преди исках, а не можех да го направя. В крайна сметка локализирах проблема и колкото и да ми е неприятно, той е в моторчето. В крайна сметка се зарових зад жабката и потънах в размисъл кое, защо и как и след като установих, че буксите на двете моторчета (за температурата и посоките на въздуха) са еднакви, реших да поекспериментирам с тях. Забодах буксата на моторчето за посоките на моторчето за температурната смес. Резултатът бе, че при въртене на селектора за посоките, моторчето за температурата реагираше, което означаваше, че всичко по жиците и таблото си беше ОК. Буксата на моторчето за температурата не стигаше до моторчето за посоките, за да го бодна там, но този експеримент нямаше да ми донесе повече информация от наличната. Значи проблемът определено е в моторчето. Но истинският проблем в цялата работа е, че мястото му е много кофти и достъпът до него е, меко казано, сложен. Въпросът ми е, дали някой от вас е свалял това моторче и изобщо дали се е заигравал с него? Конкретно stefoko как е успял с тази задача? Изобщо, търся идеи в тази насока.

  13. #28

    Default

    Ако ти затрябват детайлни снимки на цялата конзола на парното, профил анфас и прочее свирни да пусна че си играх един ден да правя такива...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Моето го свалих. С подходяща отвертка става ама е голям ..... . За съжаление както писах по горе проблема не беше в него, а в самите клапи.

  15. #30
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако ти затрябват детайлни снимки на цялата конзола на парното, профил анфас и прочее свирни да пусна че си играх един ден да правя такива...
    Мерси! Мислех, че снимки не ми трябват, ама като ги има няма да е лошо да им хвърля едно око. Дай линк, ако ги имаш качени някъде. Иначе, като се навра в жабката и виждам всичко ...което може да се види. Моторчето за разпределяне на потоците се пада горното от двете, а пред него е една планка/гредичка, която държи арматурното табло и закрива достъпа до винтовете. Всъщност на моторчето има 3 винта за кръстата отвертка и други 2, с глави шестици. Доколкото усетих, трите свалят горната част на моторчето (капачето) а с двата други се сваля целия механизъм. Предполагам, че за да мога да го инспектирам и ремонтирам, ще трябва да го сваля цялото, защото на място не си е работа. Проблемът е, че до единия кръстат и единия шестостенен винт достъпът е никакъв - просто гредичката ги закрива челно и до тях се стига само под ъгъл. Ей тая операцие не се сещам как да няправя. А бе, хубаво си беше едно време с жилата, ама пусти глезотии - климатроници, електрозадвижвани клапи, дрън-дрън и пр. Кофти работа!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •