Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Тампони стабилизираща щанга

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Да ги о тампоните! Едвам ги разнитихме с един приятел и смених и пак тропат мамка им. Но сега поне смяната е по-лесна

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Да ги о тампоните! Едвам ги разнитихме с един приятел и смених и пак тропат мамка им. Но сега поне смяната е по-лесна
    То това тропане може и да е от носач,обикновено горен
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    То това тропане може и да е от носач,обикновено горен
    Знам, ама са чисто нови. А като съм в канала и хвана щангата се чувства

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    ало моля. някой да каже МОЛЯ как се сменят тия тампони щото гледах че са занитени , и от каде имате достъп до тях , сваля ли се щангата и как
    МОЛЯ ЩОТО СЕ НЕ ТРАЕ В КОЛАТА

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    ало моля. някой да каже МОЛЯ как се сменят тия тампони щото гледах че са занитени , и от каде имате достъп до тях , сваля ли се щангата и как
    МОЛЯ ЩОТО СЕ НЕ ТРАЕ В КОЛАТА
    Необходими инструменти - подемник, чук, секач и други. Щангата не се сваля, просто се разнитват планките. Магаретата се пускат от винтовете за да се виждат по-добре нещата. Бой и чанч!

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И оставаш без пръсти.

    Аз вадих цялата щанга и си я правих на спокойствие на земята. Тя си излиза лесно и без тва.

    Аз по тая кола спрях да се правя на тарикат и развивам всичко де що има за развиване. Щото все го ям голям и дебел като се правя на тарикат да си спестя разглабяне.

    Сега съединител ще сменям скоро. Чувам, че ставало и без да се сваля кутията, но аз ще я свалям.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И оставаш без пръсти.

    Аз вадих цялата щанга и си я правих на спокойствие на земята. Тя си излиза лесно и без тва.

    Аз по тая кола спрях да се правя на тарикат и развивам всичко де що има за развиване. Щото все го ям голям и дебел като се правя на тарикат да си спестя разглабяне.

    Сега съединител ще сменям скоро. Чувам, че ставало и без да се сваля кутията, но аз ще я свалям.
    Слухове разни и грозни въпроси
    за милионери и командоси.......

    НЕ`АМ НЕРВИ

    Все си мисля че без да се сваля кутията ще е като да смениш гумички на клапани през ауспуха..
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Слухове разни и грозни въпроси
    за милионери и командоси.......

    НЕ`АМ НЕРВИ

    Все си мисля че без да се сваля кутията ще е като да смениш гумички на клапани през ауспуха..
    Така си е. Няколко пъти се прецаквах да вярвам на какви ли не неща и да се правя на тарикат. Последния път когато сменях маншона на вътрешното каре се зарекох повече тарикатлъци НЕ!

    Където има болт, гайка... нещо за откачане. Откачам всичко!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Младши алфист bobiatanasov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    русе
    Posts
    25

    Default

    Можели някоя по-подробно да опише процедурата по смяната на въпросните втулки на стабилизиращата шанга, че скоро ще ми се наложи да ги сменям, и какво ви е мнението за полиуретановите втулки от ХЕЕД 91 ?
    AR 33 1.4 8V - бивша
    AR 156 2.0 TS. SW

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз монтирах на моята тампони на СуперПро - полиуретанови.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз монтирах на моята тампони на СуперПро - полиуретанови.
    Какви са цените?

    "Като издържливост се справят доста добре, НО е много важно да са смазани. В момента в който смазката свърши, започват да се износват и да поскърцват. При мен, това се случи след около година и половина еведневно каране. Като се случи, тампоните трябва да се разглобят, почистят и смажат наново. Отнема половин до един ден и като имаме предвид че това се случва веднъж годишно, направо не го броя за проблем. Като разглобих мойте и ги почистих видях че някои от тях определено са се поизносили. Явно доста дълго съм ги карал поскърцващи (няколко месеца са си няколко месеца). Както и да е странното е че дори да изглеждат леко износени, пак няма никакъв луфт в тях. 3-4 пъти годишно карам някой от Омбре сервиз да ми провери окачването и винаги отговора е "бетон". Износени, неизносени, грижи няма.
    Един съвет към тези които мислят да слагат кит на Energy suspension: преди да сложите тампоните вземете една телена четка за бормашина и минете всички втулки. Фабрично, втулките имат леки грапавинки които се замазват от телената четка и съм сигурен, че ако за замазани ще износват тампоните маааалко по-бавно като свърши смазката. В комплектите има смазка за поне 5 пълни смазвания, така че смазка има, само трябва да има на кого да му се занимава. Освен това след началното сваляне на фабричните тампони, от там нататък всичко се прави на ръка. Няма чукове, няма преси.

    Поведение на колата спрямо фабричните тампони....
    Някои хора си мислят, че като сложат по-твърди тампони, колата ще почне да друса повече. Няма нищо такова. Първия фактор е че полиуретановия тампон не се усуква както фабричния. Металната му втулка в средата лагерува в лагера, което прави движенията на носача много много по-лесни. Да, полиуретанът е твърд, но не забравяйте че всяко натоварване се опитва да завърти носача, а не да предаде усилието през твърдия тампон. Усилието се предава по този начин през тампоните на амортесьорите, но дори с културно твърди амортесьори и пружини, аз лично не усетих абсолютно никакво втвърдяване на колата.
    От липса на друг термин, бих казал че колата става по-стегната. Не знам как да го обясня точно, но като сложи човек такива тампони и разбира колко много са му се чекнели колелата с фабричните тампони. Реакциите на колата стават по-бързи и по-прецизни... изчезва наместването на една купчина гума при рязка смяна на посоката."
    Last edited by Stranger65; 29-10-2009 at 13:39. Reason: доп

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз ги взех от Нено. Около 55 лв мисля, че бяха. Изполвах всичката смазка в комплекта. Омазах ги много сериозно и от вътре и от вън. Догодина ще ги погледна пак. Ако смазката се е отмила няма да ги свалям, защото вътре със сигурност ще е мазно. Просто ще ги нацапам от вън с грес и това е.

    Аз усетих разлика в поведението на колата само след смяна на тези тампони.

    Мисля да слагам и по носачите, но нека се поизносият малко, че са ми новички.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз усетих разлика в поведението на колата само след смяна на тези тампони.
    В какво се изразява тази разлика в поведението ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    По не се увлича предницата в завой.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе мойте полиуретани нещо за 3 месеца им свърши смазката и се започна едно гадно скърцане...Не може ил да се смажат без да се разкачва всичко отново...С някаква сприцовка и игла да "пръсна" НЯКАКВА смазка ?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •