Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Живот и Работа в Англия,отзиви,коментари и препоръки

  1. #1
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default Живот и Работа в Англия,отзиви,коментари и препоръки

    Здравейте колеги! Има ли някой тук който да е живял или живее в Англия ? ако има моля нека сподели опита си!
    Как замина, в кой град, какви документи са необходими за да живее и работи легално,какви са горе долу цените на храна... дрехи,и т.н.... , горе долу заплащане , абе всяка информация ще ми бъде полезна.
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  2. #2
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    миналата година по тва време се прибрах...бях в Лондон 2год
    Mercedes C 200 compressor

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by sheim View Post
    миналата година по тва време се прибрах...бях в Лондон 2год
    Браво, страхотна информация.
    Ще бъде много ценна на човека.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Не знам поради какви причини искаш да ходиш в Англия, но сега не му е момента. Банално звучи, но тук кризата я има наистина и се отразява доста на работата. Ако все пак решиш да рискуваш си приготви тлъста сума за първите 3 месеца, защото толкова ще ти трябват докато ти изкарат разрешителното за работа. Без него няма кой да те наеме. Е, има такива, които ще го нарапвят, но първо, че ще ти е трудно да ги намериш и второ ще ти е трудно да ги убедиш. Иначе заминаването ти е най-лесното. Купуваш билета и тръгваш. Цените...абе каквото и да си говорим не е евтино. Но не е лошо да кажеш какво точно си намисли, защото едно е да заминеш просто така и да търсиш работа, а съвсем друго е ако искаш и да учиш там. Във втория случай, ще ти трябват още повече пари. Зависи и от града в който отидеш. Аз мога да ти говоря за Лондон. Така че дай малко инфо (ако искаш на лично, ако не ти се раздува предварително) и ще помагам.
    Last edited by detelazurno; 26-10-2009 at 23:20.
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #5
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Не знам поради какви причини искаш да ходиш в Англия, но сега не му е момента. Банално звучи, но тук кризата я има наистина и се отразява доста на работата. Ако все пак решиш да рискуваш си приготви тлъста сума за първите 3 месеца, защото толкова ще ти трябват докато ти изкарат разрешителното за работа. Без него няма кой да те наеме. Е, има такива, които ще го нарапвят, но първо, че ще ти е трудно да ги намериш и второ ще ти е трудно да ги убедиш. Иначе заминаването ти е най-лесното. Купуваш билета и тръгваш. Цените...абе каквото и да си говорим не е евтино. Но не е лошо да кажеш какво точно си намисли, защото едно е да заминеш просто така и да търсиш работа, а съвсем друго е ако искаш и да учиш там. Във втория случай, ще ти трябват още повече пари. Зависи и от града в който отидеш. Аз мога да ти говоря за Лондон. Така че дай малко инфо (ако искаш на лично, ако не ти се раздува предварително) и ще помагам.
    ще продължим на лично с тебе , а ти като сме се виждали що не си казвал че си бил в Англия

    А иначе не съм взел решение за града, първо искам да разбера къде няма българи , или евентуално да има малко! а за това разрешително за работа немога ли да си го пусна от тука ? кат отида да е готово ? все пак няма да заминавам сам а с още 3ма човека и съвсем бегло обсъждаме идеята. Събираме информация ....
    А с две думи тия фирми тука който уж ореждат работа може ли да им се вярва или не се заслужава да се занимава с тях човек.... Все си мисля че на място ще си намерим работа. За ученето.... АЗ лично имам желение , но другите 3ма не , първо ще поработиме пък тогава ще видим , обаче най ме заинтригува това с разрешителното , 3 месеца ми се струват много , в щатите се изкарва това за 2 седмици така наречения social security. Ако може малко повече инфо за него....

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

    Quote Originally Posted by sheim View Post
    миналата година по тва време се прибрах...бях в Лондон 2год
    супер колега, а какви впечатления можеш да споделиш?
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  6. #6
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    мога да споделя доста...но имаи предвид че ако нямате някои познат там които горе долу да ви упъти и да ви каже тва онова си е много зор да си намерите нещо с което да свързвате 2-та края.Колега там сега е доста зле положението...заплатите са с 15-20% надолу.Не мисля че сега е наи прекрасния момент за пробване там..но лично мое мнение.
    Mercedes C 200 compressor

  7. #7

    Default

    Аз нямам опит, но ще споделя опита на мой роднина. Чичо ми беше заминал хем с приятел, който му осигуряваше дом и работа и т.н.Така 1 година, Обаче ей го на върна се и се хвана пак да прави коли тук, просто е почти невъзможно да се реализираш там, още повече без връзки и познати...А и е тежък живота там според разказите му..Явно не понася на всеки. Успех !
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    В америка никой няма да те пусне туко така, иска се работна виза още преди да заминеш, а сощиал секурити карт или номер, се вади за да работиш легитимно и да си плащаш данъците според системата. Не е работно разрешително!! Всичко навсякаде е въпрос на доза късмет, ако попаднеш на добри шефове. Съветвам те да опиташ. Докато сме млади не ни бърка да пътуваме и да опитваме, нямаме семейства още и деца, така че давай смело, и да пишеш ще следя темата с нетърпение. Ако те интересува нещо за америка питай на лс, аз съмият често пътувам на там, последните две от три години живях там!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    В америка никой няма да те пусне туко така, иска се работна виза още преди да заминеш, а сощиал секурити карт или номер, се вади за да работиш легитимно и да си плащаш данъците според системата. Не е работно разрешително!! Всичко навсякаде е въпрос на доза късмет, ако попаднеш на добри шефове. Съветвам те да опиташ. Докато сме млади не ни бърка да пътуваме и да опитваме, нямаме семейства още и деца, така че давай смело, и да пишеш ще следя темата с нетърпение. Ако те интересува нещо за америка питай на лс, аз съмият често пътувам на там, последните две от три години живях там!
    Другия вариант за Америка е познат да ти прати от там покана за гости.. и естествено да не се връщаш/да си нелегален,което си е зор за намиране на работа/ но това са само варианти и всеки си решава
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  10. #10
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    В америка никой няма да те пусне туко така, иска се работна виза още преди да заминеш, а сощиал секурити карт или номер, се вади за да работиш легитимно и да си плащаш данъците според системата. Не е работно разрешително!! Всичко навсякаде е въпрос на доза късмет, ако попаднеш на добри шефове. Съветвам те да опиташ. Докато сме млади не ни бърка да пътуваме и да опитваме, нямаме семейства още и деца, така че давай смело, и да пишеш ще следя темата с нетърпение. Ако те интересува нещо за америка питай на лс, аз съмият често пътувам на там, последните две от три години живях там!

    ее за Америка нямам никакви въпроси , и от там се прибрах преди 1 месец. За Англия обаче ми е интересно как стоят нещата. Все пак като сме в ЕС би трябвало да е лесно всичко.
    А за работата.... точно затова пуснах темата , много е важно къде в кой град евентуално ще отидем.Примерно в Лондон сигурно е пренаселено и малко по-трудно ще се намери работа, поне аз така си го мисля. Ама точно затова очаквам коментари! А и като става въпрос за работа ще си търся по-качествена работа.
    А и друго , някой знае ли... трудно ли е да си регистрираш фирма там и да започнеш малък бизнес?
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  11. #11
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Уф, нещо все не намирам време да ти отговоря. Все някакви задачки излизат и за сериозните теми не остава време. Сега съм се откъснал замалко и ще нахвърлям малко инфо на бързо. Първо не съм ти казал, че съм в Англия, защото когато сме се виждали не съм бил там Когато се видяхме за пръв път тъкмо се бях завърнал от Португалия. Така че може да се каже, че съм пресен.
    Относно разрешителното - не, не можеш да задействаш процедурата от тук и да отидеш когато е готово. Причината е една и е проста - трябва да имаш някакъв адрес в Англия, на който можеш да бъдеш открит. Сам се сещаш, че без да си отишъл и да си си намерил къде да живееш това няма как да стане. И не, не става да дадеш адрес на някой твой познат там или пък някой да отиде преди теб и ти да дадеш този адрес. Както вече казах трябва да е адрес, на който могат да те открият, а никога не се знае каво може да им хрумне и да те потърсят. На теб ти трябва разрешително за selfemployeed. Което ще рече, че ти сам си търсиш работа и дефакто има няколко професии, които можеш да упражняваш с това разрешително. Не мога да ти кажа точно кои са, то си ги пише в документите, но е нещо от сорта на строителен работник. И тук вече застъпваме фактора образование. Ако нямаш някаква степен от университет ще ти е трудно дори барман или сервитьор да станеш. Ако имаш обаче може да потърсиш нещо по-специализирано, но никога няма да те признаят като професионален кадър докато не завършиш master. Знам, че дипломите от повечето български университети се признават в чужбина, но, зада бъдем честни трябва да кажем, че това е само прах в очите. Друг е момента вече ако учиш и работиш едновременно. В такива случаи на тях им е пределно ясно, че няма как все още да имаш кавато и да било степен, така че няма да те цакат много по тоя параграф. Но пак не можеш да се надяваш на нещо супер като професия, освен когато не напреднеш малко в образователните си години и тогава можеш да започнеш някъде като стажант. Та срока за selfemployeed разрешително не е много голям. За учащи е нещо от сорта на 1-2 седмици. Ако не учиш не знам колко е, но не мисля, че ще е много по-дълъг. Тези 3 месеца, които ти споменах в началото са наистина малко стряскащи, но ти ги споменах като някакъв максимум, защото има различни видове разрешителни, които се определят от разни законови наредби в зависимост от това какъв си - учащ (с каква степен), емигрант, по някакви програми за обмяна на опит и какви ли не още глупости. Не мога да ти ги изброя защото не ги знам. Иначе спомена, че искаш да учиш....ако не си завършил още защо не пробваш да заминеш по някоя програма. Например ERASMUS. Дават ти пари и те изпращат за определен срок - 1 семестър или 1 година. Зависи как си избереш. После в зависимост от оценките, които изкараш можеш да се прехвърлиш там. Това ще ти облекчи доста началния капитал, който ще ти трябва както и кандидатстването в университет. Само ако го нарпавиш недей да заминаваш за подготвяне на дипломна работа защото тогава има условие, че ти си там за да я подготвиш, но трябва да се дипломираш в университета, който те изпраща. Но дори и да си завършил можеш да запишеш магистратура тук и пак на същия принцип да се прехвърлиш там. Варианти поне има. А за агенциите, които ти намират работа нищо не мога да ти кажа. Никога не съм се занимавал с тях и нямам представа какви са им условията. За град ми е трудно да ти кажа, кой е с най-малко българи, но мога да ти кажа, че това определено не е Лондон. Всъщност в Лондон има всичко друго но не и англичани Много са малко кореняците, които живеят в Лондон. Имам съвсем бегла представа от Портсмут, но тя не е особено положителна. Като за разходка става, но по мое мнение там няма нищо. Иначе относно работата... Все пак да не те отчайва това, което писах досега. Това, че се намира трудно, не значи, че я няма. По малките градове не знам как е, но в Лондон поне я има. Както обаче сам си се ориентирал - много е важно кой град ще избереш. Казах ти, че в Лондон има всякакви хора, но не и англичани, което би трябвало да те наведе на мисълта, че като махнем 20%, които са туристи всички останали са дошли да търсят работа, което от своя страна ознчава голяма конкуренция, по-високи изисквания към кандидатите и т.н. Въпреки това аз лично предпочитам по-големите градове (London baby! Crazy city ). За регистрирането на фирма и започването на собствен бизнес нямам представа как стоят нещата, но съм сигурен, че ако стинеш до там то ще е минало доооста време. Наистина ще ти е необходимо едно прилично време, което да си изкарал там, за да опознаеш пазара, изискванията му, условията му и да си натрупал достатъчно финанси, с които да обезпечиш всички нужди. И пак да ти напомня, че ако се решиш да заминеш си приготви доста голям начален капитал, защото доста бързо ще се върнеш разочарован. Ами май това ми идва на главата в момента. Ако има още нещо питай.

    P.S.: Замалко да забравя. Провери този сайт http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/ Има полезна информация за нещата, които те интересуват.
    The greatest of all scientific hobbies!

  12. #12
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    не не е трудно наи лесно е да не ходиш по мъките плащаш на някоѝ счетоводител и ти ги оправя за около 15 дни/струва около 100-на£ и започваш да работиш като self-employed...но все пак трябва да знаеш какво искаш да работиш/съответно фирма с каква деиност да регистрираш.Но приателю да ти кажа едно....ако мислиш да работиш за под 60£ per day..знаи че няма смисъл.Много е важно специално за Лондон къде/в коя зона живееш и в коя зона работиш...транспорта не е хич евтин.Ако все пак решиш да заминаваш мога да помогна с нещо или наи малкото да те ориантирам.Но там далеко от Българи...аз поне съм напатил доста.
    Mercedes C 200 compressor

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...emodonkov.html
    Много обемно, но ако си решил твърдо да заминеш - прочети го. Порови се във форума - има доста неща. Успех
    156, 2.4JTD

  14. #14
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by @lex View Post
    http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...emodonkov.html
    Много обемно, но ако си решил твърдо да заминеш - прочети го. Порови се във форума - има доста неща. Успех

    мерси, ще ми свърши работа
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега ти тая година като ходи в Щатите, поне изкара ли прилични пари или не е, както в доброто старо време
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •