Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Информация за алфа 145 1.3 8v боксер 90коня

  1. #16
    Младши алфист Stan1slav's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Plovdiv
    Age
    35
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,тоя мотор се отличава с няколко неща:първо,въпреки скромната си кубатура и сравнително стара технология е много здрав.Понася с лекота движение със 150-160 км/ч с часове.По принцип силата му е след 3500 оборота.Бие много мотори с доста по-голям обем.Определено понася високи обороти.При нормално каране е може би най-икономичния.Общо взето е всеяден.Позволява и монтирането на сравнително евтини газови уредби.Частите му са също много евтини.Има дълъг живот!
    Недостатъците му са :
    Капризност към масло и свещи,но това си важи за всичи алфи,както и сбърканата скоростна кутия,която имат боксерите.

    a kakvo maslo i sve6ti i ponasqt

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Stan1slav View Post
    a kakvo maslo i sve6ti i ponasqt
    .

    Колега,като модератор,трябва да те предупредя да пишеш на кирилица.
    Като обикновен член на форума ти отговарям веднага.Селения Райсинг,като имам пари и Селения Голд при Всички останали ситуации.
    Свещите са ми винаги Голден Лоджи 25 HL
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    Младши алфист Stan1slav's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Plovdiv
    Age
    35
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    .

    Колега,като модератор,трябва да те предупредя да пишеш на кирилица.
    Като обикновен член на форума ти отговарям веднага.Селения Райсинг,като имам пари и Селения Голд при Всички останали ситуации.
    Свещите са ми винаги Голден Лоджи 25 HL

    благодаря

    Моля!
    Last edited by mordohy; 26-10-2009 at 23:38.

  4. #19
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    преди месец докарах около 7.3/100 ама на много дълго и скучно кране с 90 ако е с 100-110 е над 8,а за вдигане на конете с чип малко съм разочарован,но спортния фитър и промяната на генерацията помагат доста,забелязвам още це разликата от нормално и спортно каране по един и същи път е около 25% в повече разход,а за това че не е капризна кола съм напълно съгласен с колегите
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #20
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:58.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Стига бе,Иване!Говориме за нашите кошници,а не за СТЕЛТ
    Наздраве!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    започва да се пристрастява Adolf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    38

    Default

    Питай в тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31010
    за чип да ти кажат с колко коня ще ъпне колата и за разхода
    145 1.6 няма я вече

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Adolf View Post
    Питай в тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31010
    за чип да ти кажат с колко коня ще ъпне колата и за разхода
    айде стига с тия смешки. на най-слабия двигател и то 1,4 да се слага чип. ако по колата всичко е идеално /като нова/ в най-добрия случай ще се качат 5-6коня и 10нм ,разхода няма да падне а ще се качи щото това не е дизел и ще трябва да сипва от най-скъпия бензин , да не говорим че цената му ще е колкото цял двигател за тая кола, а за да има ефект на газ ще трябва и газов инжекцион който струва над хилядарка и това за кола за 2000 лв. и това за вече изцеден двигател, кажи ми друга кола с двигател 1,4 8 клапана атмосферка над 90 коня....
    точка

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:59.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Щом е малко е добре.
    Поради фактът че си слагал чип предполагам че нямаш газова.Имам основания да подозирам че чЕпът би оказал ефект тъкмо на кола на газ.Това обаче ако няма аванс процесор(какъвто е масовият случай).
    ами да нямам газова и обещаните 8 коня и 10 нютонметра така и не ги усетихно усетих че за да запали колата ми трябваше да въртя около 7-8 секунди за да запали с мъки(нормално пали на четвърт)и после мотора стана много по-шумен,абе махнах го след 2 часа
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ти стелта го остави на американците.
    Имах подозрения че аванс процесор на обикновена газова ще е добре.Откак го видях и чух съм убеден че е .
    Ако това имаше предвид де.
    то и аз съм чувал за това животно,но съм упорит дътр пръч и нещо не му вярвам.Не теоретично,а практично.Колкото за разхода,пробвал съм да я карам с 90-100.Падна на 5,2 бензин,но кой взима алфа да я мъчи така.Интаресното е,че при скорост 158-160 ми даваше 9 на сто,ама беше с Гръцки бензин и то обикновен 95Н.Със 100 октана,определено не вървеше по-добре.!00 Н си е за по-висика компресия,като вентилираните1.7.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 22:01.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #28

    Default

    Момчета оставете го момчето на мира явно си е харесал точно този мотор, няма лошо като цяло мотора е доста здрав и не претенциозен, ефтин за обслужване, носи на бой, от опит знам както и повечето от вас какво може да понесе един боксер, най важните неща са навремено обслужване : смяна масло филтри и ремъци и ролки. През останалото време може спокойно да се кара в лютеницата, пример мойта от време на време я посръчквам така доста и ми прави кеф като спра някъде и ми понамирисва на масълце, евентуално съм за гумички на клапаните, или пък за сегменти, гори/тече до литър на 10к
    Към колегата който е пуснал темата добър избор за първа, колата е идялна за градски условия, особенно ако сложиш една газова, ще се родиш, аз със 5-10лв се возя цял ден! което е супер ефтинийка, а извън града ми дава 8-10 което пак се ядва, говоря за газ, мойта кола не се кара на дръго гориво. Препоръката ми е зимай смело спукай я от каране и после като я продадеш ще си кажеш ех защо си продадох стария боксер на газ

  14. #29
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    хаах точно така е колега 1 таква ми предлагат силно казано е ,че съм я харесал но ми се струва добра и не за 1ва кола а за 2 ра

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    хаах точно така е колега 1 таква ми предлагат силно казано е ,че съм я харесал но ми се струва добра и не за 1ва кола а за 2 ра
    купувай смело ако има проблеми ще помагаме със каквото можем пък има и добри спецялисти майстори има ги в общ технически раздел, те също могат да помогнат!! Колкото до резервни 4асти има бол , даже не са и толкоз скъпи!
    поздрави и дано да съм бил полезен

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •