Results 1 to 5 of 5

Thread: 1.6TS много бавно загрява? Помощ?

  1. #1
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default 1.6TS много бавно загрява? Помощ?

    Здравейте колеги, имам 146 1.6ТС от 3 месеца и напоследък започна да ми прави впечатление че много бавно загрява двигателя...карам над 20 минути и все още стои малко под 80.. дали е защото карам на много ниски обороти (до 2000-2200) или е много вероятно да има някаква повреда? Мерси предварително!

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Предполагам че термостата ти е за смяна... Струва 60-70лв. +30 за смяната...нещо такова беше като цифри...

    Иначе кажи кога го прави. Градско ако караш по задръстванията? Извънградско? От кой град си
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    От София съм, карам я само сутрин и вечер от напълно изстинало положение предимно в задръствания...

  4. #4
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Здравейте колеги, имам 146 1.6ТС от 3 месеца и напоследък започна да ми прави впечатление че много бавно загрява двигателя...карам над 20 минути и все още стои малко под 80.. дали е защото карам на много ниски обороти (до 2000-2200) или е много вероятно да има някаква повреда? Мерси предварително!
    Има го разискван проблема...вероятно е термостат. Сутрин като я запалиш отвори капака и провери маркуча който влиза в радиатора, ако почва да се затопля за няколко минути работа на мотора значи термостата ти е зацепил на отворено положение...

  5. #5
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Smile

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Има го разискван проблема...вероятно е термостат. Сутрин като я запалиш отвори капака и провери маркуча който влиза в радиатора, ако почва да се затопля за няколко минути работа на мотора значи термостата ти е зацепил на отворено положение...
    ОК колега, ще проверя! Мерси за бързата помощ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •