Results 1 to 8 of 8

Thread: Колебания за зимни гуми Firestone

  1. #1
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default Колебания за зимни гуми Firestone

    Колеги здравейте!
    Имам сериозно колебание за зимните гуми, който ще взимам утре за моята колица. Харесах първо Firestone Winhawk 2 на приемлива цена, но намерих някаква класация на ADAC, където бяха сред непрепоръчителните варианти Вярно с моя размер нямаше тестове, но все пак това е модела (моя размер е 195/60R15). По-добре класирани в този клас са Kleber. За Kleber имам информациа от роднина, че са много меки и за българските пътища не са много добър избор.
    Та въпросът ми е дали имате опит с някои от тях и какви са ви отзивите?
    Благодаря предварително!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  2. #2
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Колега , и аз съм пред дилемата за гумите . Искам да си купя 4 гуми 185 или 175 / 65 / 14 ... за всяка една марка , все различни коментари има . Всеки си има мнение по въпроса . Аз лично питах мой роднина , който пътува адски много , има парички за скъпи гуми но не си е купувал .... та той ми каза " и най - евтините гуми съм си купувал и на пътя не са ме оставяли" така ,че моя съвет е купувай според парите . Аз съм си харесал няколко модела и на място ще го реша.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by blabla View Post
    За Kleber имам информациа от роднина, че са много меки и за българските пътища не са много добър избор.
    Та въпросът ми е дали имате опит с някои от тях и какви са ви отзивите?
    Благодаря предварително!
    Точно това е голям плюс. Клебер е добра гума и на добра цена.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Точно това е голям плюс. Клебер е добра гума и на добра цена.
    Аз също мога да подкрепя това мнение,на предишния ми автомобил Фиат Мареа карах 2 години с всесезонни Клебер.Мека гума с добро поведение на пътя,безшумна при по голяма скорост,като цяло само зимата имаше несигурност при нагазване в снега ,но това е нормално за Не-зимна гума.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за файърстоун

    Колега, от една седмица карам отпред 2 нови файърстоун такива зимни, 195/65/15, ходих уикенда в дъжда до София и обратно, 1000 км никакви ядове, добре държат на дъжд и грам не рече да се поднася при 3-4 инфарктни спирания, нарочно набивах спирачките до долу за да ги пробвам как са. Същите гуми ги карах 2000 км миналия сезон на 7 местен миниван Ланчия отпред бяха, плащах ги 130 лв на гума, в големи снегове, и се държаха перфектно, не помня да съм се поднасял.
    Успех!
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  6. #6

    Default

    Не зная как се държат Firestone, имам впечатления от летни техни и са ок, но за зимни определено препоръчвам Kleber-a. Откак карам с такива съм много доволен - отлично поведение имат както на сняга, така и на дъжд.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  7. #7
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Благодаря колеги!
    Все пак взехме Firestona, дано всичко е ок, за Klebera се отказах щото братовчет ми също е много доволен от поведението на пътя с тях, но 2 пъти къса гума, та реших да заложа на по-твърдото, може би по-малко комфортно возене
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  8. #8
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default


    Мнение за зимни гуми TOYO ?
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •