Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Кора под двигателя Помощ!!!

  1. #16
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Звучиш като един един продавач от коли на Горубляне,убеждаваше ни че Пунтото което гледахме тогава е страхотна кола и същевременно "Евтина кола за града,5 на 100 дава,без пари ,какво му плащаш"

    За някой хора 90 лева не са малко,особенно ако ти се наложи скоро пак да ги даваш.
    Имам в предвид, че 90 лв. са чувствително по-малко от 350, които ми искаха за Ricambi Originali в Александър Ауто
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Имам в предвид, че 90 лв. са чувствително по-малко от 350, които ми искаха за Ricambi Originali в Александър Ауто
    Подобно на цената в Проспийд, ама техната поне тенеке и само срещу 293,30 лв с ДДС
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #18
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Много обичаме да говорим наизуст

    Ти кога купи от тези, та успя и да я пукнеш и счупиш?

    Корите не са български (не че има някакво значение).

    За разлика от оригиналните (стъклопласт), тези са от ABS, който не се цепи, пука и каквото там се сетиш, както стъклопласта.
    Аз си купих на 156-цата. За няколко месеца /3-4/ стана на нищо.
    Под колекторите се огъна от топлината и пак увисна и не вярвам да изкара зимата. Онзи ден я свалях, че сменях маслото и е толкова нагъната, че не е истина.
    Чак ме е яд, че дадох 100 лв. за нея.
    ПС: Имам спомен, че е полска или чешка, но не помня точно /не че има значение/.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  4. #19

    Default

    Полска. Ама па аз немах проблеми. Не знам що.
    btw, кво направи с дебитомера? Сорка за оффтопика
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Имам в предвид, че 90 лв. са чувствително по-малко от 350, които ми искаха за Ricambi Originali в Александър Ауто
    Не съм те разбрал правилно


    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Който има брада, трябва да си купи и гребен, нали
    Най-евтинко едно Жигули и нещата се оправят почти за без пари
    Е да почти за без пари ,но всяка седмица си под нея
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Е да почти за без пари ,но всяка седмица си под нея
    Вие поддържал ли сте "Жигули" Колега?
    Спестете си отговра въпросът ми е риторичен!
    Няма по надежден, ремонтопригоден, лесен и евтин за поддържане автомобил от ЛАДА или Жигули!
    Основният ремонт който и правих когато бях студент, не, че се налагаше по скоро с учебна цел ми костваше само около 600 лв със 4 нови гуми и то когато частите за тях бяха все още в хомологация (сега са още по евтини)! С някой леки корекцийки по двигателя и скоростната кутия от 0-100км/ч слизаще понякога и под 11 сек. в зависимост от къде съм налял гориво... и на доста фукльовци по светофарите съм се изплюл на предното стъкло
    Другата седмица само за смяна на масло и една гарнитурка на капака на клапаните, ще се наложи да се ръсна не по малко от 250-300 лв! Вярно е, че кефа цена няма, но пък мразя някой да ми говори наизуст... така, че айде другия път просто

    П.П. Май се поулях и забравих да пиша по темата.
    Ако има възможност другата седмица като сменям маслото, ще направя снимки на моята кора как съм я укрепил и съм защитил картера от леки удари и ще ги постна в една друга тема където бях обещал преди половин година и в тази дано са от полза за някого.
    Last edited by fade; 23-10-2009 at 17:25.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Вие поддържал ли сте "Жигули" Колега?
    Спестете си отговра въпросът ми е риторичен!
    Няма по надежден, ремонтопригоден, лесен и евтин за поддържане автомобил от ЛАДА или Жигули!
    Основният ремонт който и правих когато бях студент, не, че се налагаше по скоро с учебна цел ми костваше само около 600 лв със 4 нови гуми и то когато частите за тях бяха все още в хомологация (сега са още по евтини)! С някой леки корекцийки по двигателя и скоростната кутия от 0-100км/ч слизаще понякога и под 11 сек. в зависимост от къде съм налял гориво... и на доста фукльовци по светофарите съм се изплюл на предното стъкло
    Другата седмица само за смяна на масло и една гарнитурка на капака на клапаните, ще се наложи да се ръсна не по малко от 250-300 лв! Вярно е, че кефа цена няма, но пък мразя някой да ми говори наизуст... така, че айде другия път просто

    П.П. Май се поулях и забравих да пиша по темата.
    Ако има възможност другата седмица като сменям маслото, ще направя снимки на моята кора как съм я укрепил и съм защитил картера от леки удари и ще ги постна в една друга тема където бях обещал преди половин година и в тази дано са от полза за някого.
    Да съм поддържал отговора е да и все още поддържаме 2 в семейството ,едно жигули и една 5чка,преди години нещата бяха така както ги описваш,но последните години далеч не са толкова розови ,части има и то много евтини ама повечето изкарват по няколко хиляди километра,вече ги няма оригиналните части от едно време.
    Ти сам го каза ,Кефа цена няма затова не карам жигула колкото и евтино да ми излиза,макар последните няколко години ми е адско удоволствие покарам една от двете.
    Сори за Оффа..
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #23

    Default

    Колеги последно никои ли не знае как да си реша проблема?Хайде че идва зима и ако си сменя ролката с нова ще стане същото..трябва ми защитната кора под двиг....

  9. #24

    Default

    Колега погледни това струва ми се че ако намериш добър тенекеджия, той не би трябвало да има проблем да си свали кройка и да я изреже от лист алуминий 1,5-2 мм. Цена на материала ~80-90лв и труда да е 50тина лв ще ти излезе по евтино от пластмасовите, а и ще бъде много по-трайна!
    Аз на моята само подсилих задната прокъсна част с най-обикновенна подцинкована ламарина.

    П.П. Това може да се види ето тук
    Last edited by fade; 28-10-2009 at 10:31.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    Колеги, при мен липсва защитната кора под двигателя, и като вали дажд ми мокри една от ролките и ми ръждясва лагера и скъца много гадно направо не търпимо!! Пък сега е сезона на дажда идва зима и трябва да изолирам сектора със ролките. Евентуално СНИМКА (Скица) на въпросната кора, ще са от полза!Давайте и идей как да се справя с проблема.
    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега погледни това струва ми се че ако намериш добър тенекеджия, той не би трябвало да има проблем да си свали кройка и да я изреже от лист алуминий 1,5-2 мм. Цена на материала ~80-90лв и труда да е 50тина лв ще ти излезе по евтино от пластмасовите, а и ще бъде много по-трайна!
    Аз на моята само подсилих задната прокъсна част с най-обикновенна подцинкована ламарина.

    П.П. Това може да се види ето тук
    Сайт с търсачка за метални защитни кори под двигателя:
    http://store.emk-33.com/category/295...yID=295&page=1

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    варна
    Posts
    85

    Default

    колега ,а за гтв кора знаеш ли от къде мога да си купя..?

  12. #27
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Повери във форумните сервизи от Варна.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #28
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    В рамките на месец ще имам доставка на кори Цена около 65лв...

  14. #29
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Драсни едно ЛС ако има нещо за 145/6
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  15. #30
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Драсни едно ЛС ако има нещо за 145/6
    За съжаление само за ГТВ ми е поръчката

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •