Results 1 to 8 of 8

Thread: Задържане на задно дясно колело

  1. #1

    Default Задържане на задно дясно колело

    Здравейте колеги от известно време осещам че ми задържа задно дясно колело. Дайте идей от какво може да е? Преди ми задържаше предно дясно и проблема беше от запушен маркуч!През викенда ще видя какво и има на кочината! До последно преди си работеше, надявам се да е от маркуча, а не от спирачния апарат но като имам време ще погледна и ще пиша,от какво е!

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Предлагам ти да видиш първо жилото на ръчната.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Логично е нещо по спирачната система да е, но може и ако "задържането" е леко да е по лагера... При прецакан лагер моята вдигната на крик...завърташ колелото и то няма инерция, а се спира от триенето в лагера. А с нов после се върти сумати време с леко завъртане на ръка....
    Но чак да ти "задържа"...наистина по-логично е спирачките...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4

    Default

    Още един вариант - Мързеливо спирачно цилиндърче
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Още един вариант - Мързеливо спирачно цилиндърче
    Може да е заспало дайте му амоняк
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    В стила на горната метафора. На първо четене от амоняк може да има нужда жилото на ръчната, ако не то - спирачния маркуч може да се напълни с амоняк за да се отпуши. В много краен случай спирачният апарат може да е прекалил с амоняка и да има нужда от подмяна.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7

    Default

    в отговор на тварденията на колегите, преди време въпросното колело изяде един бордюр всичко което беше криво и счупено се смени шенкел главина амортисьор ....дори и спирачният апарат който нямаше нужда да се сменя. и от тогава си скрибуца... но мислех че е от прахозащитната ламаринка която седи от зад. ама маи не е възможно е апарата да се ебава, май ще сложа стария е развирасе ще предледам обстойно всичко преди това и ще пиша. стига да намеря свободно време, иначе малко ме дразни....все едно някои ми дърпа колара назад.

  8. #8

    Default

    Благодаря за отговорите на всички, но се оказа крив диск диска е сменен и гадното скрибуцане и задържане го няма!
    Поздрави на всички отзовали се

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •