Results 1 to 6 of 6

Thread: Питане за монтаж на климатик алфа 155

  1. #1
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default Питане за монтаж на климатик алфа 155

    Колеги здравейте пише мъжката половинка.Мисля,ако е вазможно да монтирам климатик на моята алфа 155 .Тя е 1.6 тс 1997.Можели някой да каже дали има окабеляване за климатик на тези които са без клима като мен.Дали ще стане ако си набавя всичко необходино от друга (донор алфа 155 )и искам да попитам дали радиатора на парното се смяня или има и вграден изпарител нищо че няма климатик .Моля някой по компетентен да обясни ще бада много благодарен
    Last edited by danito__77; 22-11-2009 at 12:04.
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Аз съм го правил на 2,0 ТС 8в.. Набавих си цялата кутия за вентилацията защото в мойта нямаше предвидено място за вътрешното радиаторче, преден радиатор и прилежащите маркучи и дреболий, въоръжих се с много търпение и се почна. От колата излезе почти всичко без задните седалки, отпред също - броня,фарове, решетка и.т.н. За монтажа на компресора разколачихме дясната страна и гърбуч осоло 4 часа на подемник , после при жичкаджийте за инсталация, после при климатикаджия за проверка плътност и зареждане и така. Сега ако ме питат да го направя бих искал поне 500-600лв. само за труд и поне една седмица за занимаване.
    Успех!!!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    Ок значи мойта няма прокарана инсталация за клима.Под волана има една като капачка където се слага датчика за температурата в купето(то това е за климатроник)и си мислех,че има окабеляване или при всички е различно?
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Не се захващай ...а пий една бира...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    Да де ясно ама ме дразни,че няма клима старата ми имаше климатроник и съм свикнал да ми вее лятото.Почти сме решили да и слагаме
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  6. #6
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    Може ли по вина да се разбере дали има поне окабеляване,питам защото на врътките за парното отдолу има едни дупчици които се чупят за слагане на бутоните за климатика и за клапата за въздух ,мисълта ми е ако го има поне окабеляването фабрично да си сложа и аз клима .Само да вметна че искам клима а не климатроник
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •