Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Валове за 2.0 ТС....

  1. #1

    Default Валове за 2.0 ТС....

    .......четох доста общи неща за валовете, но за Алфи малко - има ли някой с твърдо инфо какво е нужно още по двг да се пипа ако се боднат такива валове, и от БГ къде има че нещо нищо не ми излиза......и най - вече крайния ефект......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2

    Default

    Ферарист четеш ми мислите..Точно преди 1 секунда търсих инфо из нета за валове.Така,че и аз съм заинтересован от информацията,която ще споделят с нас разбирачите .

  3. #3

    Default

    Влязох в бозавия сайт на каткамс, ама там трябва да имаш поне 2 висшета за да се ориентираш какви са видовете, цените, имат чекаут, но как не става ясно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    за 16 волта твин спарк ли?
    тука в форума има едно момче на 8 волтовия с валове и още един на 16 волтовата с валове ivo skoklev
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  5. #5

    Default

    И аз доколкото разбрах.CATCAMS са най добрите цена/качество и съвпадат напълно с оригиналните,но нека някой по начетен от мен да се изкаже.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    за 16 волта твин спарк ли?
    тука в форума има едно момче на 8 волтовия с валове и още един на 16 волтовата с валове ivo skoklev
    Мда, на 16.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    .......четох доста общи неща за валовете, но за Алфи малко - има ли някой с твърдо инфо какво е нужно още по двг да се пипа ако се боднат такива валове, и от БГ къде има че нещо нищо не ми излиза......и най - вече крайния ефект......
    http://alfisti.bg/?step=module_actio..._cat=92&lang=2
    ето в Бг.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Във форума има няколко 16в ТС с валове
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Може да порзвучи като реклама или кой както го приеме.
    В нашия сервиз (Екстрийм) се слагат валове на Кат Камс от много време с голям успех. Има разработен кит:

    подготяне на главата
    валове
    зацепване (не винаги според указанията на производителя)
    ремап
    изпускателна система

    в момента даже се завършва такъв проект на 146 Ти Ай.

    Кита вече го произвеждаме и монтираме на много добра цена и скоро ще го има като сериен вариант.
    Last edited by drigata; 19-10-2009 at 10:29.

  10. #10

    Default

    освен това има много варианти на валове. Имайте предвид че Кат Камс произвеждат Суперпродукшън валовете за алфа. Но за истинските остри валове се иска сериозна преработка на главата за да им се осигури място. Нови водачи клапани и т.н.. но те са за други карантии. Хубавото е че ги има и са достъпни. А ако някой някога реши че ще дава пари и Н технолоджи има но те са като на Кат Камс Суперпродукшън. Абе валове има, желание трябва.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #11

    Default

    Ся остава да научим цената и крайния ефект.....останалото разбрахме.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да научим и кои точно валове са най-подходящи за нас, които караме ежедневно. Все пак не искаме на празен ход да се тресе като драгстер.

    На CatCams : HYDR: sport, HYDR: rally & cross или някой къстъм?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    валове
    монтаж
    ремап
    изпускателна система - пълна, изцяло от неръждавейка
    -------------------------------
    3700 лева.

    като правилния вариант е да се свали главата и да се провери и ревизира + 400 лева иначе скрития/тите проблеми и последствията произлизащи от тях остават за клиента

    при желание за портване и други подобрения по главата и т.н. се договарят допълнително

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    И на мен ми стана интересно крайния ефект какъв е след всичко?

  15. #15
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Даа, има ли някакво сравнение преди-след, за да преценят хората дали си заслужава... Някакви времена, мощности... Примерно тази 146, която казвате, че завършвате замервана ли е преди да се започне работата по нея?
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •