Results 1 to 6 of 6

Thread: Интересна находка в скоростите на Алфета ГТ

  1. #1
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default Интересна находка в скоростите на Алфета ГТ

    Та на въпроса

    1.Интересува ме синхронизаторите на всички скоростни кутии ли са метални или в моя случай това е прецедент.
    2.Интересува ме в този случай,аз в какво положение съм,на късметлия или на прецакан,защото по принцип знам,че синхронизаторите трябва да месингови.
    3.Интересува ме и също така надежността на тези метални синхронизатори.

    Скоростната кутия е от Алфета ГТ 1800сс 76 год.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0738.jpg   IMG_0742.jpg   IMG_0741.jpg  
    Last edited by pe6kata212; 18-10-2009 at 21:28.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  2. #2

    Default

    Всъщност цвета на месинга и бронза много варира в зависимост от процентното съдържание на мед в сплавта а и от легиращите елементи.
    Ето най-различни вариации на месинг:
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #3
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    ок съгласен съм,но едва ли има месинг,който е с толкова голямо съдаржание на желязо примерно,че да го лови магнит

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #4

    Default

    Ами щом сте го пробвали ... няма да споря, аз колкото отворени кутии съм виждал всички са били със синхронизатори от цветни метали. Технически погледнато не би трябвало да има проблем и триещата двойка да е стомана-стомана. Просто едната трябва да е по-мека от другата за да не задере и да кажем да има някаква противозадирна легираща добавка.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    И на фиат Дукато са стоманени. И се пукат гадно, и започват да хъркат. Даже съм заварявал за проба и кара. Гадното е че се износва работната повърхност върху която работи синхронизатора и колкото и синхронизатори да сменяш все си хърка, и тогава трябва да се смени самото колело или се прави една друга хвадка, ама нея няма да я казвам, че в този форум ме обявиха за глупак преди време като казах че обичам да помагам на хората.

    Лек и успешен ден

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Та на въпроса

    1.Интересува ме синхронизаторите на всички скоростни кутии ли са метални или в моя случай това е прецедент.
    2.Интересува ме в този случай,аз в какво положение съм,на късметлия или на прецакан,защото по принцип знам,че синхронизаторите трябва да месингови.
    3.Интересува ме и също така надежността на тези метални синхронизатори.

    Скоростната кутия е от Алфета ГТ 1800сс 76 год.
    Този синхронизатор е различен, той е със стоманен пръстен - тип Порше (ако не се лъжа), принципа му на работа е различен в сравнение с тези с бронзов пръстен.
    Такива синхронизатори има също в кутиите на 75-ците, и в кутиите на боксерите.
    Относно точки 2 и 3 - само ще спомена, че в кутията на 145-цата боксер, синхронизаторите на 1-ва и 2-ра са с бронзови пръстени, останалите са като споменатите по-горе.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •