Results 1 to 12 of 12

Thread: Температурен датчик за външна температура при 156

  1. #1
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default Температурен датчик за външна температура при 156

    Здравейте !!!
    Температурният датчик не ми работи. Смених го и пак не работи някой има ли си идея от къде може да е ?
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  2. #2

    Default

    Този на огледалото ли ?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3

    Default

    Малко вероятно, но все пак провери с мултицет дали веригата не се прекъсва при буксата на вратата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    да натискам копчето за температурата няма никой един път се излъга и се пусна и при време в което аз съм с къс ръкав то ми казва -7 градуса не мога да си го обясня
    П.П. Ако някой знае от къде идват кабелите точно да ги проверя от там
    Last edited by R_O_K_O; 18-10-2009 at 10:55. Reason: добавяне на инфо
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  5. #5

    Default

    На мен ми даваше -30 градуса според зависи колко е студено вънка. Проблема ми беше в ел. конзолата на шофьорската врата. Ако вънка беше 20 градуса то показваше към 5-6 или пък ако е много топло някой път показваше 50-60. Смених си конзолата и се оправи.

  6. #6
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    На мен ми даваше -30 градуса според зависи колко е студено вънка. Проблема ми беше в ел. конзолата на шофьорската врата. Ако вънка беше 20 градуса то показваше към 5-6 или пък ако е много топло някой път показваше 50-60. Смених си конзолата и се оправи.
    можеш ли точно да ми обясниш каква е тая ел.конзола за да мога и аз да си намеря и да я сменя
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  7. #7

    Default

    Мога да предполагам, но мисля че колегата има впредвид кръглата букса с кабели която виждаш като отвориш вратата.....с гъвкавата връзка която влиза в купето....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мога да предполагам, но мисля че колегата има впредвид кръглата букса с кабели която виждаш като отвориш вратата.....с гъвкавата връзка която влиза в купето....
    еми дай да изчакаме потвърдение и ако е това пиши едно ЛС колко и търсиш на нея ако имаш и я добавяй към следващата пратка
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Малко вероятно, но все пак провери с мултицет дали веригата не се прекъсва при буксата на вратата.....
    Хич даже не е малко вероятно!
    Вече два пъти съм си заключвал ключовете в колата защото някъде там е прекъсната връзката на датчика в бравата на шоф. врата за отворена/затворена вратата. Добре че се е случвало наблизо до вкъщи, та отивам да взема резервния ключ. Разглобих цялата врата защото си мислех, че проблема е в микро-ключето, но то си работи. Лошото е че там е голяма теснотия и много специални умения и много пъти мамата за да се направи чек. Да не говорим ако трябва нещо да се пре-запои какъв хубав филм става... Затова предпочетох да не си причинявам този...
    Обаче виж това за датчика, климатика и външната температура наистина може да е свързано така че, може би колега ще трябва да го проверите и вероятността проблема да е там при здрав датчик е голяма.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    еми дай да изчакаме потвърдение и ако е това пиши едно ЛС колко и търсиш на нея ако имаш и я добавяй към следващата пратка
    Не е така лесно - 3 типа са кабелите(или поне аз толкова съм виждал), трябва да видиш твоя с колко пина е, какво разположение и прочее - пикчър най - добре ще свърши работа, макар че чесно казано това можеш и сам до си го оправиш, просто виж къде прекъсва веригата, и къде се губят тоците......при положение че е от това....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Хич даже не е малко вероятно!
    Вече два пъти съм си заключвал ключовете в колата защото някъде там е прекъсната връзката на датчика в бравата на шоф. врата за отворена/затворена вратата. Добре че се е случвало наблизо до вкъщи, та отивам да взема резервния ключ. Разглобих цялата врата защото си мислех, че проблема е в микро-ключето, но то си работи. Лошото е че там е голяма теснотия и много специални умения и много пъти мамата за да се направи чек. Да не говорим ако трябва нещо да се пре-запои какъв хубав филм става... Затова предпочетох да не си причинявам този...
    Обаче виж това за датчика, климатика и външната температура наистина може да е свързано така че, може би колега ще трябва да го проверите и вероятността проблема да е там при здрав датчик е голяма.
    Честно да ти кажа да вече ми е писнало с тия огледала само ми ги трошат и датчици бол имам 3-4-5 някаде, а си мисля ако тая букса я окъпя със контактен спрей дали няма да се оправи работа а ако не после да търся дали има веригата ток

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не е така лесно - 3 типа са кабелите(или поне аз толкова съм виждал), трябва да видиш твоя с колко пина е, какво разположение и прочее - пикчър най - добре ще свърши работа, макар че чесно казано това можеш и сам до си го оправиш, просто виж къде прекъсва веригата, и къде се губят тоците......при положение че е от това....
    Снимка ще ти направя ама първо ще пробвам с мултицета да го оправя
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    можеш ли точно да ми обясниш каква е тая ел.конзола за да мога и аз да си намеря и да я сменя
    Извинявай, забравил съм да напиша.. конзолата за управление на ел.огледала и ел.стъклата. Беше дала на късо и беше изгоряла част от платката и не работеха багажника и външната температура. Това беше при мен, но на 156-цата може да се намира на друго място.
    Last edited by zombiran; 18-10-2009 at 14:40.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •