Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: 8v Twin Spark vs. 16v Twin Spark - някой разлики

  1. #16
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    А възможно ли е 16в моторите, защото явно по-големите гърмят по-често(може би защото се карат по-здраво или нз.)...Та бях говорил с Орлин че дюзите им са еднакви и едва ли не сток дюзите на един 2.0 са натоварени на 90% работа....А на 1.4 да речем на 40%..... Таа възможно ли е това да е един от другите проблеми...Жабарите да са поспеситли и като си я караш здраво магистрално на 90% дълго време и дават фира дюзите

    Другото ми е интересно за случаите в които 16в ТС гърми при бавна скорост и ниски обороти без никакви признаци че това ще стане ... И защо 16в ТС на 155 гърмят по-малко от 16вТС на 156 колко и какви са разликите???...

    Тези "статистики" са базирани процентно на случки от форума и на са меродвни но смятам, че има със сигурност нещо вярно в тях....
    Last edited by VFTI; 18-10-2009 at 23:04.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #17
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    А възможно ли е 16в моторите, защото явно по-големите гърмят по-често(може би защото се карат по-здраво или нз.)...Та бях говорил с Орлин че дюзите им са еднакви и едва ли не сток дюзите на един 2.0 са натоварени на 90% работа....А на 1.4 да речем на 40%..... Таа възможно ли е това да е един от другите проблеми...Жабарите да са поспеситли и като си я караш здраво магистрално на 90% дълго време и дават фира дюзите

    Другото ми е интересно за случаите в които 16в ТС гърми при бавна скорост и ниски обороти без никакви признаци че това ще стане ... И защо 16в ТС на 155 гърмят по-малко от 16вТС на 156 колко и какви са разликите???...

    Тези "статистики" са базирани процентно на случки от форума и на са меродвни но смятам, че има със сигурност нещо вярно в тях....
    В прав път ти е логиката. Просто при сваляне на оборотите се чуват и неприятните звуци спохождащи умирането. Винаги моторите си умират на високи обороти, просто с високите обороти има и висока скорост и много шум в купето и съответно не се чува и разбира какво се случва. Пък ако има и силна музика в колата......
    А иначе при 2.0 както предположи по-нагоре ако работи дюзата на 90% и е лееееко запушена, тогава е налице обсъжданата бедна смес и оттам натаък работата е ясна.

    А при 156 даже няма горивен филтър (При 155 има), което също може да е фактор за по-лесно запушване на дюзите. Връзва се със статистиката.
    Last edited by Bobi_33; 18-10-2009 at 23:21.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #18
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    155_8000rpm имай предвид, че 16V T.S. прави и повечко обороти , поне 1000 отгоре на 8V .Това е от голямо значение.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    155_8000rpm имай предвид, че 16V T.S. прави и повечко обороти , поне 1000 отгоре на 8V .Това е от голямо значение.
    Съгласен съм с теб,обаче нали това е целта-да изчислиш мотора и електрониката,така че да издържа в тези обороти...да са сложили прекъсвача на 6200-6300,като каталясва...затова казвам,че виновни са не само бошовските дивотии,а и торинската инженерна мисъл...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    А възможно ли е 16в моторите, защото явно по-големите гърмят по-често(може би защото се карат по-здраво или нз.)...Та бях говорил с Орлин че дюзите им са еднакви и едва ли не сток дюзите на един 2.0 са натоварени на 90% работа....А на 1.4 да речем на 40%..... Таа възможно ли е това да е един от другите проблеми...Жабарите да са поспеситли и като си я караш здраво магистрално на 90% дълго време и дават фира дюзите

    Другото ми е интересно за случаите в които 16в ТС гърми при бавна скорост и ниски обороти без никакви признаци че това ще стане ... И защо 16в ТС на 155 гърмят по-малко от 16вТС на 156 колко и какви са разликите???...

    Тези "статистики" са базирани процентно на случки от форума и на са меродвни но смятам, че има със сигурност нещо вярно в тях....
    Разликата м/у двата 16в ТС-и,стария и новия,е че новия е с още по-тъпа електроника от стария/говоря за М 1.5.5,в сравнение с 2.10.3/4/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Аиде сега не ни убеждаваи отново колко по чупливи са 16В моторите и колно перфектни са 8В моторите и тая тема ли ще се насере от някои хора?Оставете ни ние със 16В боклуците да си ги караме и ние да си им берем гаилето,и другото което е ще ти кажа не си виждал нито единия нито другия мотор във какво състояние са за да даваш мнение а и така като те гледам колко компетени мнения даваш едва ли си виждал разглобен 8В или пък най малкото 16В.Викторе забравил си да снимаш как липсва парченце от едно от буталата или се е стопило или е счупено със което щеше да се затвърди и потвърди казаното от Bobi_33.Колегата MainaCore загатна за някои въпроси и евентулно които може да даде ясни отговори нека да ни образова нас незнаещите ще съм много благодарен БЛАГОДАРЯ на отзовалите се.
    Нема кво да се затвърждава коляновия вал на незнайни километри в този СЧУПЕН 16В Е ЗДРАВ в перфектни граници само дето майсторите му мислят прекалено много за луфтовете дето са задали у завода - само ще ви кажа че някой хора сме с оригинални бутала на над 200 хиляди и валовете всичките са ни перфектни, а пък колите са карани на цялата газ до последно

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:23 ----------

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Съгласен съм с теб,обаче нали това е целта-да изчислиш мотора и електрониката,така че да издържа в тези обороти...да са сложили прекъсвача на 6200-6300,като каталясва...затова казвам,че виновни са не само бошовските дивотии,а и торинската инженерна мисъл...
    Аз пък да ти кажа знаеш ли къде е основната разлика м/у твоята кола и 16В ами там че единия инжекцион е от голф 2 несеквенционален а другия е секвенционален с много по прецизно впръскване от там е и много по капризен на бензин съответно е и много по лесно чуплив особенно когато 90% от колите са с прецакани дебитомери и сонди е няма как тая кола да прави безопасни смеси на високи обороти, мотора на 16В даже е много здрав като знам колко хора си дават газ всекидневно със супер бедна смес А за 8 клапановите ми не са по здрави просто по-малко им влияе кофти бензин щото в повечето режими на пълна газ сондата не работи ами си тъпче гориво колата и си фука, но да не збравяме че според статистиката дето я споменавате 8В си мята гарнитурата на главата доста често
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Разликата м/у двата 16в ТС-и,стария и новия,е че новия е с още по-тъпа електроника от стария/говоря за М 1.5.5,в сравнение с 2.10.3/4/
    Мъро вземи се поправи.

  8. #23
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз съм чувал от Бобо че има доста голяма разлика в двата 16В двигателя в 155 и в 156....Та чакаме инфо ако някой му се занимава да обяснява на нас незнаещите...



    Ще се опитам да поразсъждавам и помисля и аз малко..... От опита ми с 16В и с 8в смятам че тия 1 000 оборота отгоре, които са сложили на 16В са за да компенсират липсата на достатъчно мощност в ниските обороти...Мисълта ми е че 8В дърпа много по-добре в ниските обороти до 6400об, а 16В тръгва да върви от по-високи обороти и за това има по-далечен червен лимит- 7300об.....От тук май и с тези високи обороти идват ядовете на 16в...

    Тааа интересно ми е да чуя от знаещите дали има някаква истина в думите ми...
    Last edited by VFTI; 20-10-2009 at 00:09.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #24
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Аз да питам - каква е разликата в теглото между буталата и буталата с мотовилките комплект на двата мотора?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #25
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Точно колко е не съм гледал ама е доста голяма разликата Ако не ме мързи довечера ше ги мерна.
    А има ли възможност за някакво олекотяване или комплект по-лека бутална група за 8к. мотори? Какъв ефект би имало олекотяването? 16 клапановия мотор с по-леките си компоненти работи по-тихо и е по-пъргав.
    Last edited by Furious 155; 21-10-2009 at 08:11.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #26
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Има възможност, гледал бях в някакъв сайт, но не помня кой. В интерес на истината олекотените бутала за 8в имат прилика с обикновените на 16в.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #27
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Е никой ли не ги е теглил?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •