Results 1 to 12 of 12

Thread: Протече ми радятора за парното

  1. #1

    Default Протече ми радятора за парното

    Колеги изведхъж започна да ми се пълни при краката на шофьора с антифриз!!! днес започнах да го размонтирвам и да извадя радяторчето...но понеже се стъмни и преостанових.Много тегаво се маха това радяторче мамка му

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Тоз салам съм го ял и аз. Много е отвратително наистина. При мен се оказа не радиаторчето, а кранчето на парното. По-вероятно е то да е протекло, така че пак се увери от къде е теча. Сменях го 2 пъти, защото от магазина взех марка "BIRTH" и се оказа пълен шит. Пак ми изтече в краката още на първия ден. След манипулацията попивах антифриза от мокета с гъба. После го чистих със препарат за мокети, подсушавах го... и пак мина повече от половин година, докато джамовете ми спрат да се запотяват с мазни изпарения от антифриза. Гадост!!!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3

    Default

    и при мен е от кранчето, но аз си имам от друга кола здраво оригинално и миаля него да сложа, мисля си че катоси сменях моторчето на клапата на въздуха вътре вън съм го наранил нещо ... сега ще смяня цялия радятор, и се надявам да нямам повече проблеми с него

  4. #4
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Колега ако търсиш нещо по радиаторчето на парното за ГТВ-то на ФИАТ Типо е същото на мен в магазина ми казаха че няма за ГТВ в момента и няква цифра било хм викам я виж за Фиат Типо хоп 50-60лв
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  5. #5

    Default

    Колеги радяторчето е същото като на 145 1.3 боксер 95г. без климатик, предполагам става и от други алфи 96г. Колкото до проблема е отстранен!! Вече не се чувствам все едно ловя рибки
    Last edited by alfonco147GTA; 19-10-2009 at 00:24.

  6. #6

    Default

    Смених радятора и сега всичко е оК.

  7. #7
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Тоз салам съм го ял и аз. Много е отвратително наистина. При мен се оказа не радиаторчето, а кранчето на парното. По-вероятно е то да е протекло, така че пак се увери от къде е теча. Сменях го 2 пъти, защото от магазина взех марка "BIRTH" и се оказа пълен шит. Пак ми изтече в краката още на първия ден. След манипулацията попивах антифриза от мокета с гъба. После го чистих със препарат за мокети, подсушавах го... и пак мина повече от половин година, докато джамовете ми спрат да се запотяват с мазни изпарения от антифриза. Гадост!!!
    Здравей колега,
    и аз от половин година имам леко изпотяване на предното стъкло. Къде се намира това кранче и как мога да разбера дали е от там.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Губи ли ти антифриз?

  9. #9
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Губи, около 1 пръст за 4 5 месеца. Не ми проблема че губи а, че ми се цапа предното стъкло, нямах такива проблеми допреди 6 7 месеца.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Губи, около 1 пръст за 4 5 месеца. Не ми проблема че губи а, че ми се цапа предното стъкло, нямах такива проблеми допреди 6 7 месеца.
    сменяй + провери филтъра на климатика

  11. #11
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Филтър на климатика, всмисъл филтъра на купето ли?

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Филтър на климатика, всмисъл филтъра на купето ли?
    да.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •