Results 1 to 8 of 8

Thread: Обороти на 145 ...?

  1. #1
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default Обороти на 145 ...?

    Здравейте колеги! От няколко седмици вече официално съм в клуба с моята 145ца .. За първи път карам алфа и основното притеснение ми е за оборотите .. Въпроса ми е нормално ли е при 3000 и отгоре оборотра да карам с 100км ... понеже преди карах на наще Вектра Б 2.0тди дето на 3хиляди оборота беше към 140км! И другия ми въпрос е до колко оборота се води "нормално" каране (след загряване) в смисъл за максимално пазене на колата без да се прецаква маслото и така на татъка,тъй като това ми е първата кола и се старая да я пазя.
    п.с. Сложих масло Селения за алфа специално, 20к ако не се лъжа,тъй като ми го препоръчаха ,че било специално за тоя двигател за към 140лева. Моята е 1.6ТС 97'
    и се извинявам ако се повтаря темата ,но ненамерих и в търсачка а пък 2 седмици вече само чета без да съм писал!
    Last edited by v1play3r; 17-10-2009 at 17:12.

  2. #2
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Нормално ТДИ-то да е на много по-ниски обороти на същата предавка и скорост. Просто то е с много по-дълги скорости зареди диапазона на обороти, в който върви нафтата. Доколко е безопасно да се кара.. зависи от състояние на мотора най-вече. Също те съветвам да сложиш "чип" на колата от сигурно място. Лично бих ти препоръчал Екстийм Сервиз.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  3. #3
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Честита придобивка!!!
    Нормално е това за оборотите и скороста, но за маслото са те одрали адски.
    140 лева са много!
    Литъра върви около 20 лева.

    Когато е студена колата, аз не вдигам повече от 2500-3000(максимум) оборота.
    Когато температурата мине 60-70 градуса започвам да си я карам нормално и няма грижи.
    Last edited by Speeder; 17-10-2009 at 19:22.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #4
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    маслото го поръчвах от един магазин тука ( в Пазарджик ) и хората за да си изкарат някоя друга парица отгоре ми казаха,че е последно и то на кутии от 1литър дето бяха над 25лева едната... да не говорим ,че ми искаха 8 лева за габаритни крушки ... но както и да е!
    Последен спам да споделите по ваши наблюдения на какви обороти се води "икономична" колата и да кажете максимални дето може да поддържа без да и стане нещо?
    п.с. благодаря на всички отзовали се и се извинявам на шефовете ако темата не е много на място или се повтаря..

  5. #5
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by v1play3r
    Последен спам да споделите по ваши наблюдения на какви обороти се води "икономична" колата и да кажете максимални дето може да поддържа без да и стане нещо?
    По мои наблюдения,при нормално каране и при яко натоварване,колата дава около 2 литра разлика.
    Така че,искам да ти кажа,нашите коли не са от най-икономичните,особено при подгонване.
    По вторият ти въпрос,не мога да ти отговоря,все пак зависи от състоянието на колата.
    Last edited by tonov; 18-10-2009 at 12:06.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  6. #6
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    еми малко снимки на автомобила : 11месец 97
    като я видях за първи път ми се видя много запазена за 2800лева..



    Last edited by v1play3r; 18-10-2009 at 16:21.

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  7. #7
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by v1play3r View Post
    еми малко снимки на автомобила : 11месец 97
    като я видях за първи път ми се видя много запазена за 2800лева..



    Добре изглежда,а и е доста чистичка .
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    айде честито. цената наистина е малка и дано не са скрили нещо и да караш безаварийно дълго. прецакали са те с цената на маслото, но ще се научиш че като кажеш алфа и нарочно те набутват шибаните търгаши. иначе габаритите са по левче комплекта по бензиностанциите и то осрам филипс и хела. като покараш ще разбереш че колата почва да дърпа от 3000 нагоре /където умира дизела/. ако зареждаш по-кофти бензин не е хубаво да я държиш продължително над 6000 че бая тс-и са дали така фира на магистралата.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •