Results 1 to 10 of 10

Thread: Грешка P1178 - Alfa Romeo 147

  1. #1

    Default Грешка P1178 - Alfa Romeo 147

    Преди да отида в Пловдив в сервиз (Тартарини Ауто) ми даваше грешка (Бедна Смес) След като се върнах от там на другия ден ми излезе грешка P1178 (нисък товар на двигателя) нещо подобно беше. От няколко дена я махам, но всеки път щом я махна и след има нямам 1-2 часа е отново на лице. Ходих в Сервиз Фиат- Ямбол за да видя дали има нещо нередно в дебитомера и ламбдите. Хората от диагностиката ми казаха, че всичко по дебитомерът и ламбда сондите е наред. Какво точно може да значи тази грешка да знам, ако ходя отново до Пловдив какво да казвам на газаджията. Да обогатява сместа... да търси повреда при ламбда симулатора ? Вече направо се предадох. Колата си върви нормално и доволно... няма разлика от преди и след грешката. Грешката излиза само като карам колата на газ. Искам да попитам също така, опасно ли е да се кара колата при наличието на тази грешка. ГИ-кита е "Тартарини LPG Система" Колата е от подписа.

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Сигурен ли си ,че не е : - Р0178 ???
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Сигурен ли си ,че не е : - Р0178 ???
    Ааа, може и така да беше... зърнах я за малко и може да съм изтървал 0-та ... това лошо ли е ? Но съм почти сигурен, че беше 1178
    Last edited by zombiran; 17-10-2009 at 10:34.

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Питам щото всичси грешки започват с Р0.... а такава с номера които си дал няма , нито Р01178. В таблицата има Р0178 която е : - Fuel composition sensor circuit low. което не ми се вярва да има нещо общо с Г.И.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Питам щото всичси грешки започват с Р0.... а такава с номера които си дал няма , нито Р01178. В таблицата има Р0178 която е : - Fuel composition sensor circuit low. което не ми се вярва да има нещо общо с Г.И.
    Ами само на газ ми изкача може и да е тази, която ти казваш. А тази грешка, която ти си написал (Fuel composition sensor circuit low) с какво е свързана, кое трябва да се види и да се смени имаш ли на представа.
    Възможно ли е свещите да си заминават... че не съм ги сменял тях изобщо.

    Тука има мнения за тази грешка но е за 156-ца не знам дали грешките като номера са им еднакви.
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...and-p1178.html

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Там пише, че зависи от типа на компютъра. На едните означава грешка за сензор разпределителен вал, а на другите - дебитомер.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ами само на газ ми изкача може и да е тази, която ти казваш. А тази грешка, която ти си написал (Fuel composition sensor circuit low) с какво е свързана, кое трябва да се види и да се смени имаш ли на представа.
    С Любезвото съдействие на колегата "Оem" разбрах ,че това си е грешка от диагностична програма на Алфа, и е същия проблем:- Нередовни стойности на ламбда сонда. Мисля ,че ти пратих тел. на колега в района.
    Last edited by robygas; 18-10-2009 at 10:47.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Грешката не е извадка от АлфаДиаг. Просто знам каква е

    Както ти обесних грешките с код Р1 са грешки измилени от фирмата производител на колата. Тази грешка при всеки двигател и при всяка марка може да означава много различни неща. Конкретно имате проблем със сместа. С дозирането по-точно. Най-добре е да се провери О2 сензора.

    Аз току що научих, че става въпрос за кола с газ за това повече не мога да пиша по въпроса. Но главно към проблема със дозирането на горивото трябва да се насочите. Още повече щом я дава само на газ вижте газовата система. Настройки, това онова Не му разбирам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    Благодаря, колеги. Роби, да даде ми телефона на човека, надявам се да успее да ми помогне, че тази грешка не се трае Ако искаш може да слагаш катинарчето на темата. И още един път се извинявам за многократното питане и писане за този проблем.

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Надявам се да сме били полезни на колегата. Аз лично нямам подобен проблем и да си призная не ме е интересувало. Просто машинката с която работя автоматично ги превежда , а не ги дава във вид на кодове. Но винаги е полезно да научиш нещо.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •