Results 1 to 13 of 13

Thread: Какви спирачни маркучи да взема?

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Какви спирачни маркучи да взема?

    Вчера видях как са ми се нацепили маркучите и трябва да ги сменя незабавно.

    Какви да взема? В АХМ гледам ricambiflex. Да ги вземам ли тях или има нещо по-добро което мога да ползвам?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2

    Default

    То май няма голям избор
    Аз бях с Рикамби на Мареата през 2те години ,които я карах и проблеми не съм имал.
    Сега я кара баща ми и той не се е оплаквал.

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Намират се и такива с метална обшивка. Незнам. Не съм сменял до сега маркучи и за това питам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Намират се и такива с метална обшивка. Незнам. Не съм сменял до сега маркучи и за това питам.
    Eдно приятелче сложи такива и беше много доволен, били малко по скъпи, но според него си заслужавали.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Наивен въпрос. В какво се състои това да си доволен от спирачни маркучи? Ако е карал 100 000км ми после са били като нови разбирам. Иначе кво? По-добре спира ли?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Офф стига ве. Вски се дърли с другия тука. Изкажете по едно мнение и толкова. Доволен, недоволен... то много ясно, че ще е доволен. Какъвто и да е нов маркуч да сложиш колата почва да спира малко по-добре. Въпроса е кой ще държи повече време. Обикновения или металния.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Така кажете от къде ги купувате и за колко, че и аз съм със същия проблем...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Наивен въпрос. В какво се състои това да си доволен от спирачни маркучи? Ако е карал 100 000км ми после са били като нови разбирам. Иначе кво? По-добре спира ли?
    Ми понеже той пише тука и чете, надявам се да отговори сам......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Офф стига ве. Вски се дърли с другия тука. Изкажете по едно мнение и толкова. Доволен, недоволен... то много ясно, че ще е доволен. Какъвто и да е нов маркуч да сложиш колата почва да спира малко по-добре. Въпроса е кой ще държи повече време. Обикновения или металния.
    Никой не се дърли. Питам само. Даже се опитах да съм ти полезен. Много е забавно като чуя турих си нови маркучи много съм доволен. От вчера карам с нова перка на радиатора - много съм доволен и др. подобни
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Намират се и такива с метална обшивка. Незнам. Не съм сменял до сега маркучи и за това питам.
    Я виж тези
    Ровни в Гугъл да им намериш официалния сайт и ако решиш да се хвърляш на тях - внасят ги ''Хеед - 91"
    Металната оплетка едва ли ти е необходима при кола ежедневка, но ти си решаваш. Плюс на металната оплетка е че маркучът почти не се търпи външна деформация от налягането, получаващо се при натискане на спирачките. Теоретично би трябвало и след като липсва разширение, спирането да е по-ефективно, но при това сечение и дължина, едва ли ще усетиш някакъв ефект. Колкото до стареене - едва ли ще има някакъв положителен ефект - гумата така или иначе мокри се, усуква се при завой (поне при предните колелета), старее, дори и с метална оплетка около нея, а и маркучите обикновено се скапват отвътре навън. Аз не бих скочил на по високата цена, заради метална оплетка. Не и при 10 годишна кола ежедневка.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Па аз не знам цената. Аве вземам рикамбифлекс и тва е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Aз наскоро сменях предния десен маркуч, та сложих си от Рено, същата резба, диаметър и т.н. , разликата е само че тоя е 10-на лв/бр , (мисля че беше по-дълъг с 1см, но това не е от особено значение)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Aз наскоро сменях предния десен маркуч, та сложих си от Рено, същата резба, диаметър и т.н. , разликата е само че тоя е 10-на лв/бр , (мисля че беше по-дълъг с 1см, но това не е от особено значение)
    Абе то на някой коли стават и от лада за 3.60 ,ма.....не бих.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •