Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 206

Thread: 156-ца с инфаркт

  1. #31
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    night_pz, какво да ти кажа, ако имаш мечта не се страхувай поне да опиташ да я осъществиш, въпреки това какво ти казват и какво чуваш, въпреки, разума по някога. Един път живеем!
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Ехх, ако знаете как ми тупти сърцето след всяка 156-ца(и не само този модел на алфа), особенно червена

    Ама заради теми като тази май ще си карам 406 HDi-то, кеото също е много красиво, но я няма тази прослувута алфистка страст!
    Преди да си взема Пижо много бях навит на 156, но който питам(говоря за вносители и майстори) ме отказваха. Дори на един джамбазин му направих директна поръчка да ми докара такава, и с огромно учудване от моя страна той ми отказа(да ми взема парите реално) с това, че го било страх дали ще го докара до България! WOW
    Еми карай си Пежото и завиждай на хора като мен които карат 156-ца
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #33
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    А колко км си навъртял откакто си я купил?
    Не се много, вярно е, около 12-13 хиляди и това има значение
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #34
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Така, да ви кажа до къде стигнахме с моята Роми.
    Почистих и масленият сепаратор, не беше кой знае колко мръсен и със сигурност не беше запушен (ще кача снимки). Карах я около 400 км и нямаше фрапиращи загуби на масло, но и не съм я зорил много, главно градско. Сега е с почти разглобен двигател, утре ще видя колко са зле цилиндрите и блока.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 26102009(002).jpg   26102009(003).jpg  
    Last edited by vinilov; 10-11-2009 at 23:33.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  5. #35
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Днес разглобихме напълно двигателят. Е оказа се, че нямам нито едни счупен сегмент, но пък това не е повод за радост, защото имам 3 счупени бутала от 4!
    Сега Ще се поровя да видя какво пише за бутала, но 200 лв на бутало май не ми мърдат, но ми се ще да проверя поне колко ще ми струват някакви по-здрави от оргиналните!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11112009(014).jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  6. #36
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default След основен ремонт трака! Помощ!!!!

    Та до къде стигнах с ремонта на сърчицето на мойто италянко магаренце:
    Сменихме 4 буталца, комплект със сегменти и бутален болт, 3 гарнитурки, ново масълце, маслен филтър, антифриз и взе че запали, зазарена където трябва.
    НО когато запали взе да трака се едно е дизел, майсторът ми обясни, че е нормално в началото понеже клапаните са само регулиращи и имат хидравлични цилиндърчета в които трябвало да влезе от новото масло и да обере луфта който се получава със разпределителният вал, въпреки, че намаля тракането пак остана, форсирахме я до 2500 оборота но нямаше ефект и я оставихме за понеделник.
    Та много ще съм ви благодарен ако ми помогнете със съвет какво да правя!!!!!!!
    Трябва също да споделя, че преди ремонта слагах по-гъсто масло 15W40 и зацепвахме ангренажният ремък пез пети както при смяната му първият път, тогава нямаше проблем.
    -Искам да попитам дали е възможно заради по-гъстото масло останало в цилиндърчетата да не може да влезе новото по-рядко селения голд?
    - Дали е възможно заради прескачане на някой зъб на ангренажният ремък да трака или пък поради тази причина вариаторът да трака или да е застанъл в някакво крайно положение евентуално?
    -Също така четох, че вариаторът сработвал над 3000 оборота като соленоида му пускал масло в него, възможно ли е да чука от него, понеже е на сухо?
    -И дали евентуално е възможно да стигна така до някой сервиз да ми проверят зацепването на ангренажа?
    Трябва да кажа също, че главата не е разглабяна понеже там нямаше проблем, само е изчистена с бензин.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  7. #37
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Зацепване без пети - не става! След правилно зацепване, най-вероятно ще спре да трака...

  8. #38

    Default

    Добре де, колко време я държахте запалена - тракането ако идва от повдигачите може да продължи малко по дълго.....не че със сигурност казвам че се я зацепили правилно или не......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #39
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Мерси за мнението, но все пак е зацепвана така и преди и не тракаше, пък и на всеки почти на който са му сменяли ангринажен ремък му го сменят така.
    ВЪзможно ли е чак пък толкова много да трака, пък и ако е прекалено много изместен този ремък ще се удрят клапаните в буталата, а не мисля че е така.
    Да им се невидят и петите, много скъпи!!!! де да бяха само те да ги купя ама .....
    Някой няма ли сменял варитор да каже дали е имал подобен проблем? Да отпиша поне него.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Никой ли не ти даде пети ?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вариатора стработва на 1800 оборота в движение. Трябва тръгнеш да караш, че да отвори соленоида. Незнам как трака, но при някои коли които съм ремонтирал вариатора без да го напълня предварително с масло при първо запалване трака. И веднага тръгвам да карам за да може да влезе масло и да млъкне.

    Може да трака и по друг начин (но звука тогава не е като на дизел). Ако имаш объркано зацепване може да трака от детонации.

    Щом сте сглобили всичко и сте стегнали всичко. Пали и карай. Или откачи буксата на вариатора и докато форсираш мотора на място подавай му на импулси 12 волта ръчно за да го ововриш. Но най-добре покарай.

    То ако не сте сглобили нещо както трябва и на 900 оборота ще си роди.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Общо я държахме запалена около десетина минутки може би 15, колата си загря нормално форсираше се без проблем до около 2500 оборота, но въпреки намаляването на тракането, то не спираше.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И не се трвожи. Не си ударил клапани. Тоя мотор удря клапани, но когато си много близо до ГМТ. Демек ако ще удря клапани тя едва ли ще запали и ще работи нормално.

    А и ако ги ударите ще го чуете удъра

    П.С. Ако преди е била зацепена правилно и не сте развивали шайбата на всмукателния вал и сте си белязали всичко правилно, няма проблем да се зацепи без пети. Ако объркате с 1 зъб само мотора ще се тресе при подаване на газ, ще пука в колектора, ще се чуди да работи ли или да гасне.

    Щом работи що годе добре, пали и карай приятелю. Подай и в движение до 4000 - 4500 оборота на няколко пъти и ако наистина както казваш трака като дизел то тогава ще млъкне. Ако и вариатора ти е добре разбира се.

    Чукането от повдигач или клапан е с метален звук. Чукането на биелни лагери наподобява притъпено щракане. Работата като дизел е вариатор.
    Last edited by oem; 28-11-2009 at 22:26.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Пети в ловеч знам че има един и той не ги дава и още един който твърди че няма само за моя двигател от всички алфи, така му пратили комплекта.
    Село какво да кажа! А Аз предложих да ги зема под наем все пак!
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  15. #45
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Нали помниш,че те предупредих за подобни отговори....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •