Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Какво означават тия грешки

  1. #1
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default Какво означават тия грешки

    Ако може някои да ми каже от какво може да са тия грешки , че вече няколо пъти ги търкам (ресетвам самонастройващите се парамери) и след 300 - 400 км пак се появяват.
    Възможно ли е да са от мързелива ламбда сонда, че ми прави впечатление че тая ламбда сонда заработва нещо когато си поиска.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg  

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  2. #2
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Айде де, няма ли разбирачи ?

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default

    .
    Last edited by и.петров; 13-04-2010 at 21:46.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Ако може някои да ми каже от какво може да са тия грешки , че вече няколо пъти ги търкам (ресетвам самонастройващите се парамери) и след 300 - 400 км пак се появяват.
    Възможно ли е да са от мързелива ламбда сонда, че ми прави впечатление че тая ламбда сонда заработва нещо когато си поиска.
    P1173 Неправилна калибровка на ротора
    Р0170 Неправилно балансиран състав на горивната смес (банка 1)

    Каквото и да означават.
    Имам един документ със всички грешки по италианките ,та това ми показва там.

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Ако може някои да ми каже от какво може да са тия грешки , че вече няколо пъти ги търкам (ресетвам самонастройващите се парамери) и след 300 - 400 км пак се появяват.
    Възможно ли е да са от мързелива ламбда сонда, че ми прави впечатление че тая ламбда сонда заработва нещо когато си поиска.
    Колега имах същия проблем записваше ми тези грешки след изтриване след няколко дни пак се появяваха. Лабда сондата беше на около 25к км и беше оригинален Бош. по принцип няма проблеми ако караш така ако лабдата ти работи и превключва нормално грешките не са проблем. но ако искаш да изчистиш проблема смени лабдата и всичко ще се оправи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ламбдата не е на ред и ЕКУ-то не може да направи смесите, поради това, че се опитва да направи прекалено големи корекции. Стига лимита на корекциите и дава грешка и в автоматичния адаптивен параметър.

    Опитай следното:

    Извади ламбда сензора и го огледай за щети. Да не би да е изгорял вече. Ако е бял и изгорял направо го хвърли. Ако е леко черен в сажди тогава напълни в една чаша бензин. Потопи сензора вътре и с въртеливи движения оплаквай сензора в бензина докато се измие.

    След като го измиеш хубаво и паднат мръсотиите от вътре подсуши го добре и го монтирай обратно.

    Закачи АлфаДиаг-а, занули адаптивните параметри, върни контакта, изчакай 30-тина секунди докато цъкне главното реле, дай пак на контакт, изчакай дросела да се намести в позиция и пали. След което можеш да оставиш колата да работи известно време на място. После върви покарай. ЕКУ-то ще измерва сместа и ще прави корекции в продължение на половин час. Толкова долу горе му е нужно. Като през този половин час трябва да имаш известно време работа на място, както и в движение. Демек карай си работата нормално.

    Така е възможно да съживиш сондата за още малко време работа. А може и за немалко

    Сондата се зацапва от недобреизгорено или лошо гориво, масло в изпускателната система и т.н.

    Може да наблюдаваш стойностите на регулиране на ламбдата по време на работа и ще разбереш дали след почистването е по-добре или не.
    Last edited by oem; 17-10-2009 at 12:51.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Мерси колега за информацията. Тя моята беше бяла демек сигурно е заминала. Май ще трябва да се купува нова.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Почисти я все пак. Ако имаш канал и можеш сам да я извадиш нищо не ти пречи да опиташ. Ако ще даваш пари в сервиз да се пробват не си заслужава обаче.

    О2 сензора е консуматив и има живот около 50 000 км. Като някои и по-рано си отиват. В киров бош оригиналната с буксата струва около 120 лв.

    Слагай оригинала. Тая кола други сонди не понася.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Почисти я все пак. Ако имаш канал и можеш сам да я извадиш нищо не ти пречи да опиташ. Ако ще даваш пари в сервиз да се пробват не си заслужава обаче.

    О2 сензора е консуматив и има живот около 50 000 км. Като някои и по-рано си отиват. В киров бош оригиналната с буксата струва около 120 лв.

    Слагай оригинала. Тая кола други сонди не понася.
    Ако си с такава сонда си ми ясен
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ако си с такава сонда си ми ясен
    Което ще рече ???

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  11. #11
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Закачи АлфаДиаг-а, занули адаптивните параметри.....
    Малко ми е неясно ... какво е алфаДиаг-а и от къде да го закупа че да си зануля адаптивните грешки . Това програма ли е и с какъв кабел се прави тази процедура
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Което ще рече ???
    Че тази сонда НЕ става за мотроник 1.5.5
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Че тази сонда НЕ става за мотроник 1.5.5
    За М 1.5.5 сондата е с № 0 258 006 190 Bosch

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    За М 1.5.5 сондата е с № 0 258 006 190 Bosch
    Да тва е според каталога на БОШ ма според мен след 10 рекламации в бош просто няма кой от 2 години да оправи каталога - вкл. и техните инженери по рекламацийте го знаят Сондата работи ма ако си в час ще я хванеш че не е точно как си требе
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С таква съм. Понякога съм забелязал едни колебания при празен ход... но незнам дали е нормално или не. Слагал съм и други модели сонди, но хептен зле работата. Тази поне работи някак. На осцилоскопа долу-горе е добре положението. То с АлфаДиаг-а не може да се хване нищо.

    Ти какви сонди слагаш когато заместваш тази?

    ---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    За М 1.5.5 сондата е с № 0 258 006 190 Bosch
    М/у другото оригиналната сонда дето свалих от колата беше с друг номер. Трябва да го видя какъв беше.

    Незнам как е работила с нея колата. Сондата беше окъсила към маса и нищо не можеше да се направи. И взех тази по каталог. Случвало ми се е нищо, че е нова когато запаля колата дори и загряла в началото да дава на късо към маса. Не знам защо. Това е може би 30, 40 секунди работа след запалване. После се оправя.
    Last edited by oem; 20-10-2009 at 16:43.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •