Results 1 to 15 of 54

Thread: Какво означават тия грешки

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Писал съм го и в други теми, но Бобо е прав.
    В каталога на Бош има грешка и сондата посочена там е неправилата. Взима маса от генерацията, а трябва от ЕКУ-то да е.(така поне се оказа)
    LS05 е модела, който работи добре.

    Преди години още с Насо го открихме по трудния начин и накрая даже грешката в каталога я признаха и момчетата от Бош....(то те я откриха след много мъки). Защото връщаш сондата за рекламация и тя на стенд си работи 100%, но ако не съобразиш това с масите слагаш на колата ииии не.....

    Поне това е моя скромен потребителски опит.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Понеже се позаинтересовах вече сериозно и намерих новия каталог на бош за 2009 - 2010 година. Там тази сонда е махната от каталога и за мотора 32201, както и за другите CF2 двигатели дават само универсалната сонда с номер: 0 258 986 615 - LS615

    Ето каталога: http://www.bosch-lambdasonde.de/en/d..._catalogue.pdf

    Вижте страница номер 62.

    И какво се оказва сега, че сме подлъгани и прецакани с уж хубавите сонди на бош?

    Писна ми да си давам парите вече. Бош трябва сега да ми подменят сбърканата сондата с тази от новия каталог.

    П.С. Вие сте пробвали сондата LS05. А дали по-новата LS615 няма да работи също така добре?

    Незнам коя да си купя сега. LS05 или LS615.

    Bobo? Proper? Някой друг в течение на нещата? Съвет?
    Last edited by oem; 22-10-2009 at 18:16.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Да колега. Тук в сервиза на Бош, който след много мъки установихме проблема (тва преди 2 години де) шефа там го поправи в каталога (книжния) и каза, че ще задвижи процедура по информиране "нагоре" да го променят и онлайн, че заблуждава продавачите и косвено клиентите после. Все пак грешки по каталози стават.
    Тогава в Бош поне реагираха коректно....разбира се смениха ни и сондите, въпреки че тези, които върнахме бяха карани към 2 седмици и повече мисля (те ни караха да тестване и затова).
    Аз евала правя на монтьора в Бош, че се отнесе сериозно и прецени от къде е проблема, защото както казах сондата при експертиза от тях свалена от колата си е ОК на 100%, но на колата не. Та той усети този номер с масите...

    LS05 работи при мен от тогава до ден днешен.
    За друга вече незнам.
    Или Бобо или някой от колегите майстори да сподели от практиката, защото дет се вика всеки ден го проверяват това в практиката си и знаят от първа ръка, кое работи...


    П.С. това обаче, важи само за нашия мотор фаза 2 с този мотроник, другия е различно може би. Насо е с 145 със същия мотор като мен от 2000 година и затова бяхме заедно тогава.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И какви стойности даваше тогава ламбдата при теб?

    Щото при мен си работи някак, но на празен ход е зле. Много играе и то на никъде. И на осцилоскопа е така. Синусоидата е една никаква. Не е права хубава ясна ами... незнам как да я опиша. Веднъж мигва, друг път ре затегля или мигва два пъти последнователно на такт. Друг път направо си дава късо към маса.

    Иначе след 2000 оборота работи долу горе коректно. Но това е лошо. Защото ЕКУ-то си адаптира празния ход по тази никакви параметри параметри и, и то незнае какво става.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И какви стойности даваше тогава ламбдата при теб?

    Щото при мен си работи някак, но на празен ход е зле. Много играе и то на никъде. И на осцилоскопа е така. Синусоидата е една никаква. Не е права хубава ясна ами... незнам как да я опиша. Веднъж мигва, друг път ре затегля или мигва два пъти последнователно на такт. Друг път направо си дава късо към маса.

    Иначе след 2000 оборота работи долу горе коректно. Но това е лошо. Защото ЕКУ-то си адаптира празния ход по тази никакви параметри параметри и, и то незнае какво става.

    Ами даваше.... разхода на бензин висок, кофти работи на место, "движи" в много стеснени граници и реагира странно/бавно/непостоянно... това ми е спомена.
    При тест на самата сонда (сама за себе си) всичко лети и е перфектно, но не и през ЕКУ-то, когато се чете.

    Т.е. тя си е самата ок, но не подава коректни стойсности към ЕКУ-то.... и проблемите от това тръгват... проблема с масата и пречи да комуникира коректно с компютъра.
    Как да ти кажа...все едно на кабела за LAN на компютъра вкъщи да прекъснеш само едната нишка. Виждаш, че е там мрежата...показва нещо си...ама всъщност нищо не работи, защото няма комуникация по кабела коректна (образно казано само)

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Гледам, че тази новата е 200 лв дали тези от бош не се опитват както винаги да ни
    Мисля, че с добър подход действат коректно хората от Бош директно (не дистрибутори дребни).

    Все пак те са фирмата, която намалиха цената на дебитомера от 300-500лв, на 130лв за моя мотор

    Да е жив и здрав spe4elist, че има огромната заслуга за това!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Ами даваше.... разхода на бензин висок, кофти работи на место, "движи" в много стеснени граници и реагира странно/бавно/непостоянно... това ми е спомена.
    При тест на самата сонда (сама за себе си) всичко лети и е перфектно, но не и през ЕКУ-то, когато се чете.

    Т.е. тя си е самата ок, но не подава коректни стойсности към ЕКУ-то.... и проблемите от това тръгват... проблема с масата и пречи да комуникира коректно с компютъра.
    Как да ти кажа...все едно на кабела за LAN на компютъра вкъщи да прекъснеш само едната нишка. Виждаш, че е там мрежата...показва нещо си...ама всъщност нищо не работи, защото няма комуникация по кабела коректна (образно казано само)
    Значи ясно. Аз мислех до сега, че просто сондата ми е дала фира, но тя просто така си работи. Кофти на празен ход. Изобщо не ми е идвало на ума, че може да има проблем. Виждах, че не е наред баш, но все си смилех, че просто така си работи.

    P.S. Колегата spe4elist е много печен, но хайде сега върви му обеснявай по интернет, че сондата не работи коректно. Как да стане.....
    Last edited by oem; 22-10-2009 at 19:35.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Ами така е..

    То това е едно от малкото хубави неща на форумите, да може да се обменя опит, че да се избегне всеки да минава през същите проблеми..
    Аз тогава също, вече си мислех че другаде е проблема...все пак нова сонда, а проблема си седи.....но добре, че го открихме.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Понеже се позаинтересовах вече сериозно и намерих новия каталог на бош за 2009 - 2010 година. Там тази сонда е махната от каталога и за мотора 32201, както и за другите CF2 двигатели дават само универсалната сонда с номер: 0 258 986 615 - LS615

    Ето каталога: http://www.bosch-lambdasonde.de/en/d..._catalogue.pdf

    Вижте страница номер 62.

    И какво се оказва сега, че сме подлъгани и прецакани с уж хубавите сонди на бош?

    Писна ми да си давам парите вече. Бош трябва сега да ми подменят сбърканата сондата с тази от новия каталог.

    П.С. Вие сте пробвали сондата LS05. А дали по-новата LS615 няма да работи също така добре?

    Незнам коя да си купя сега. LS05 или LS615.

    Bobo? Proper? Някой друг в течение на нещата? Съвет?
    Гледам, че тази новата е 200 лв дали тези от бош не се опитват както винаги да ни

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •