Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Откачане на ламбда сонда

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Кажете в крайна сметка кой е бушона, че да имат и другите някаква полза от темата
    Бушона-според написаното ми от колегата bass е отпред под дебитомер-а. Аз там имам 3 бушона. 7.5А е този уж за подгрева на ламбдата. Има един за мотроника - лесно можеш да го ресетнеш оттам, без да оставаш без тоци в колата и третия там е за бензиновата помпа мисля. Инфото ми не е 100% сигурно, та ако има някой да потвърди писаното от мен да го направи. Аз так или иначе извадих и 3-те бушона, за да почистя контактите. Бяха здрави при мен, както и кабела за подгрев на ламбдата ми показа 4 ома - т.е. би трябвало да е здрав!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Бушона-според написаното ми от колегата bass е отпред под дебитомер-а. Аз там имам 3 бушона. 7.5А е този уж за подгрева на ламбдата. Има един за мотроника - лесно можеш да го ресетнеш оттам, без да оставаш без тоци в колата и третия там е за бензиновата помпа мисля. Инфото ми не е 100% сигурно, та ако има някой да потвърди писаното от мен да го направи. Аз так или иначе извадих и 3-те бушона, за да почистя контактите. Бяха здрави при мен, както и кабела за подгрев на ламбдата ми показа 4 ома - т.е. би трябвало да е здрав!
    И аз доколкото знам са затова, но незнаех кой от 3-те е за ламбдата.
    А ако има проблем с подгряването дали ще излезе на диагностика?

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Може Те са 2 х 2 буксите.
    Защо ти трябва да я изолираш? Ако се е прецакала, ЕКУ-то ще си шунтира сигнала и без да я откачаш
    както е станало наи вероятно с моята показва постоянно 0.45v и с откачена и закачена букса какво да правя в случая

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    подгряването е само за да заработи по бързо сондата.А това,че ти показва постоянно 0.45 волта говори,че сондата е аут и е за смяна.Най вероятно е сцепена.Диагноза:смяна!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    И аз доколкото знам са затова, но незнаех кой от 3-те е за ламбдата.
    А ако има проблем с подгряването дали ще излезе на диагностика?
    на моята модификация на 155 имам възможност през таблото и наличието на имобилайзер, да си чета грешките записани в компютъра. Реално на диагностика като отидеш, там пак четат датчиците и какво има записано като грешки в компютъра!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    подгряването е само за да заработи по бързо сондата.А това,че ти показва постоянно 0.45 волта говори,че сондата е аут и е за смяна.Най вероятно е сцепена.Диагноза:смяна!!
    интересно че ми дава разход 9 безнин на дълго о предполагам това не е критерии и ще трябва да се сменя

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •