Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Откачане на ламбда сонда

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Откачане на ламбда сонда

    Quote Originally Posted by vladu
    ...но за сметка на това ламбда сондата беше откачена...
    Тази реплика в раздела за 145/6 ми образува следния въпрос: Може ли да се изолира ламбдата и откъм другия край (не откъм катализатора, а в коша)? Останах с впечатление, че в случая с колегата vladu са установили разкачване, докато са ровили около двигателя?
    Ако правилно съм разбрал от документацията, има си отделен бушон на сондата, но май само за подгряването й...?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: Откачане на ламбда сонда

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by vladu
    ...но за сметка на това ламбда сондата беше откачена...
    Тази реплика в раздела за 145/6 ми образува следния въпрос: Може ли да се изолира ламбдата и откъм другия край (не откъм катализатора, а в коша)? Останах с впечатление, че в случая с колегата vladu са установили разкачване, докато са ровили около двигателя?
    Ако правилно съм разбрал от документацията, има си отделен бушон на сондата, но май само за подгряването й...?
    може
    има две букси - сигнал и подгряване - намират се около казанчето за спирачна течност
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Има ли опасност да ги сбъркам с нещо друго там в навалицата? Като как изглеждат? Може и очевидни да са наещата, но просто никога не съм обръщал внимание кво има там.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Има ли опасност да ги сбъркам с нещо друго там в навалицата? Като как изглеждат? Може и очевидни да са наещата, но просто никога не съм обръщал внимание кво има там.
    Може Те са 2 х 2 буксите.
    Защо ти трябва да я изолираш? Ако се е прецакала, ЕКУ-то ще си шунтира сигнала и без да я откачаш

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by bass
    Има ли опасност да ги сбъркам с нещо друго там в навалицата? Като как изглеждат? Може и очевидни да са наещата, но просто никога не съм обръщал внимание кво има там.
    Може Те са 2 х 2 буксите.
    Защо ти трябва да я изолираш? Ако се е прецакала, ЕКУ-то ще си шунтира сигнала и без да я откачаш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by bass
    Има ли опасност да ги сбъркам с нещо друго там в навалицата? Като как изглеждат? Може и очевидни да са наещата, но просто никога не съм обръщал внимание кво има там.
    Може Те са 2 х 2 буксите.
    Защо ти трябва да я изолираш? Ако се е прецакала, ЕКУ-то ще си шунтира сигнала и без да я откачаш
    Така и моята беше изключена (шунтирана- без изключени кабели) и Бобо я включи софтуерно при диагностиката ако съм разбрал правилно де
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Цялата работа идва от това, че преди няколко дни пак ми пресветва лампата на инжекциона със същата грешка, както при случката с нафтата: 1-2-2-3 - Regulation of lambda probe. В същото време ми се стори, че и разходът се е качил с около 2 кила поне. Точно по това време бях зареждал за проба Кинитрон 100 от Еко Елда и реших, че може да е от него (макар че колата върви нелошо с този бензин). След смяна пак с обичайния ОМВ Супер 100 обаче продължава да примигва чат-пат и пак ми се струва, че лапа повече. На дълъг път пък тези неща не се случват и ми даде разход пак под 7/100.

    Горните неща ме върнаха към нещо, което бях намерил по повод питане на друг колега: "Светва лампата на инжекциона, но като подадеш газ и изгасва". В някой от чужбинските форуми един младеж беше обяснил, че това обикновено се получава, ако не работи вътрешното подгряване на ламбдата - или поради изгорял бушон, или заради прекъснат кабел. Така тя не може да достигне нормална работна температура на по-ниски обороти и подава малоумни стойности на компа. Като се поизреже колата и газовете загреят наоколо, нещата са ОК.
    В тази връзка, исках да погледна дали наистина няма прекъснат кабел на ламбдата (понеже бушонът е здрав - намерих го къде е).

    Ся ще питате "Ми що не идеш на една диагностика?"
    Ми ще ида, ама напоследък мноо мразим майстори, които вкарват всеки проблем в некъв шаблон (подведени от "огромния" си опит) и го пускат по пързалката, без да загледат детайли. В моя случай е много вероятно просто да кажат "Сменяй ламбдата" или "Сменяй ЕКУ-то" (щото, видиш ли, в сервизното ръководство при тази грешка пише "Replace control unit B11").
    Просто исках да знам, че съм максимално наясно (доколкото ми е по силите) с възможните проблеми.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #8
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Щом ще ходиш на диагностика ходи при Бобо и ще ти покаже всичко,аз останах доволен.Успех.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by niki-25
    Щом ще ходиш на диагностика ходи при Бобо и ще ти покаже всичко,аз останах доволен.Успех.
    И аз това бих казал

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Red face

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Цялата работа идва от това, че преди няколко дни пак ми пресветва лампата на инжекциона със същата грешка, както при случката с нафтата: 1-2-2-3 - Regulation of lambda probe. В същото време ми се стори, че и разходът се е качил с около 2 кила поне. Точно по това време бях зареждал за проба Кинитрон 100 от Еко Елда и реших, че може да е от него (макар че колата върви нелошо с този бензин). След смяна пак с обичайния ОМВ Супер 100 обаче продължава да примигва чат-пат и пак ми се струва, че лапа повече. На дълъг път пък тези неща не се случват и ми даде разход пак под 7/100.

    Горните неща ме върнаха към нещо, което бях намерил по повод питане на друг колега: "Светва лампата на инжекциона, но като подадеш газ и изгасва". В някой от чужбинските форуми един младеж беше обяснил, че това обикновено се получава, ако не работи вътрешното подгряване на ламбдата - или поради изгорял бушон, или заради прекъснат кабел. Така тя не може да достигне нормална работна температура на по-ниски обороти и подава малоумни стойности на компа. Като се поизреже колата и газовете загреят наоколо, нещата са ОК.
    В тази връзка, исках да погледна дали наистина няма прекъснат кабел на ламбдата (понеже бушонът е здрав - намерих го къде е).

    Ся ще питате "Ми що не идеш на една диагностика?"
    Ми ще ида, ама напоследък мноо мразим майстори, които вкарват всеки проблем в некъв шаблон (подведени от "огромния" си опит) и го пускат по пързалката, без да загледат детайли. В моя случай е много вероятно просто да кажат "Сменяй ламбдата" или "Сменяй ЕКУ-то" (щото, видиш ли, в сервизното ръководство при тази грешка пише "Replace control unit B11").
    Просто исках да знам, че съм максимално наясно (доколкото ми е по силите) с възможните проблеми.
    я в тази връзка да попитам кой е бушона за подгряването на ламбдата - че днешната ми грешка е 1-2-2-4 - утре ще меря кабели и конектори и бушона, ако разбера кой е ... в мануала нищо не открих черно на бяло...
    тъпото е че днес надълго ми горя 10/100 със не повече от 130км/ч... издивях....


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Отговорих ти на личното преди да видя, че си пуснал питанка и тук - виж там.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Отговорих ти на личното преди да видя, че си пуснал питанка и тук - виж там.
    а аз след като писах тук реших да ти пиша лично...утре ще се мери по колата...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    грешка 1-2-2-3 я има и при мен."Светва лампата на инжекциона, но като подадеш газ и изгасва".

    я разяснете сега от къде се получава тази магария,къде е бушона и лекарството за отстраняване на проблема?
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    грешка 1-2-2-3 я има и при мен."Светва лампата на инжекциона, но като подадеш газ и изгасва".

    я разяснете сега от къде се получава тази магария,къде е бушона и лекарството за отстраняване на проблема?
    ти си газифициран и при теб е нормално да е така... вероятно на газ е малко бедна на ниските ти обороти... ама само гадая реално - може и да е богата.
    Бушона е за друга бира - за подгрева на ламбдата. Днес рових по моята, но и кабела е здрав и бушона. Позачистих контактите и ресетнах компютъра - да видим днес как ще е обратно към София
    Интерерсно ми е кога започва да си подгрява ламбдата компа и с какво напрежение. Бушона уж е 7.5А.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15

    Default

    Кажете в крайна сметка кой е бушона, че да имат и другите някаква полза от темата

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •