Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Къде да сложа спортния филтър на 147-ца

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Къде да сложа спортния филтър на 147-ца

    Здравейте колеги,


    Изпадна ми едно JR конусче на добра цена и сега се чудя къде да го "мушна", така че да смуче що годе студен въздух и да е защитено от вода...Знам, че при 145 146 има много удобно място за това, но при 147/156 нещо май няма да стане лесно...Има и вариант да го мушна в сегашната кутия на филтъра, ама дали ще има ефект
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    В сегашната кутия никакъв ефект няма да има.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Масаво гледам ги слагат тук като на тази снимка, но лично аз незнам колко ще е студен въздуха там
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails !Bbtl!swCGk~$(KGrHqUOKjkEq5UJorjkBK)QpUK6Hg~~_12.JPG  
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Там въздуха е горещ. И освен да се скопи колата друго няма да стане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Аз мисля ,че там е най-добре.Ако бъркам да ме поправят колегите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails !Bbtl!swCGk~$(KGrHqUOKjkEq5UJorjkBK)QpUK6Hg~~_12.JPG  
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Аз мисля ,че там е най-добре.Ако бъркам да ме поправят колегите.
    Моя беше долу в ляво до решетката на мигача. Но след смяната му го качих горе, където е показал колегата Jivko7777 на снимката в първия си пост , да не засмучи вода. Общо взето не намирам никаква разлика от преди и сега, но и аз съм се замислел да го преместя. Че да влиза по студен въздух, но не съм измислил място от където да не засмучи вода
    Last edited by zombiran; 11-10-2009 at 19:43.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Там е най-зле. При атмосферен двигател не е хватката да сложиш спортен филтър за да смуче уж повече въздух. Няма как да влезе повече въздух като мотора си го дърпа и си дърпа колкото му е нужно. И без филтър да си пак толкова ще си дърпа. Хватката е да се сложи отворен филтър/конус и да му доведе студен въздух от вън.

    При турбо моторите където има кулер за охлаждане на въздуха филтъра може да седи и вътре. Тогава вече можем да кажем, че в мотора може да влезе повече въздух тъй като има какво да го дърпа и да го надува към мотора.

    Така монтиран филтъра ще стане по-зле. Трябва да се отведе ниско долу кудето да го бие струята въздух.

    На тази кола е най-добре BMC Carbon Intake. Филтъра е в кутия, карбонова и тръба до решетката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Е сигурно е така... и на мен не ми допадна идеята да е там филтъра но е за предпочитане от това да смукне водица. Ако има такова място, където може да влиза по студен въздух и да няма опастност от влизане на вода... надявам се накой да го каже и да го местя веднага . Но по тези пътища и реки които се образуват по тях. Ниско долу не го връщам

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мушни си го в кутията.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default Конусче

    Колега,

    Ще ти кажа как съм поставил моя и то сам.

    Махаш капака на кутията ти и панелния филтър. Бодваш конуса на маркуча и с 2 свински опашки (а ако измислиш и поинтелегентен начин) го закрепяш плътно до отвора на кутията(капака/половината от кутията си я прибери).

    Естествено има нужда от напасване и малко мисъл но предполагам схвана за какво говоря. По - този начин постигаш това че въздухът който идва от кутията не е заграят и попада в/у конуса.

    Но все пак не учаквай чудеса от филтъра. Аз лично съм го сложил защото е голямо удоволствие да чувам звука на спортен филтър. Не съм го слагал с идея за мощност.

    Относно водата... ами засега вече 5к км не съм имал проблеми карах в 3 потопа във Варна. Минах през локва с дълбочина 20 см ест. бавно но пак вдигнах фонтани ... не съм имал проблеми.

    М/у другото и аз съм с JR конус

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Има и вариант да го мушна в сегашната кутия на филтъра, ама дали ще има ефект
    Понеже чесно казано не знам дали има голяма разлика в мястото и разположението на филтърните кутии на 156 и 147, ще кажа как е при мен - филтърната кутия е от две части уж, втората дето е по отвън съм я махнал, и на мястото където се съединяват мушкам от тия алуминиеви тръби, дето се ползват за аспираторите - избирам точния размер - олепено е на мястото където се съединяват яко със силикон, и понеже както знаеш тя търпи разтягане и местене в различна посока, я насочваш към място от където лъха въздуха който цепиш......понеже някой ще каже че може да засмуче вода, и за това има лесно - оставяш я малко по дълга, и ако за това съществува риск, отваряш капака и извиваш тръбата нагоре.....на филтърната кутия има дупки и на теория може да се напълни и оттам, но предполагам че надали ще стоиш в гьол дето да те удави толкоз дълго.....това е при мен, чесно казано не знам дали може да се осъществи на практика при тебе....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    режеш капака. и прайш отворче с мрежичка и отгоре капаче да насочва струята и да не влиза вода. не играете ли need for speed

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Аз мисля ,че там е най-добре.Ако бъркам да ме поправят колегите.
    И аз съм на мнение,че там ще е най-добре.Това е мястото на кулера при JTD-то.Като те е страх да не дръпне вода го сложи по-високо,а отдоло има и кора.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    И аз съм на мнение,че там ще е най-добре.Това е мястото на кулера при JTD-то.Като те е страх да не дръпне вода го сложи по-високо,а отдоло има и кора.
    Кулерът е ниско долу, има специален дифузьор, който насочва струята към него и не е най-подходящото място, да не каже въобще за такъв филтър.
    Трябва да се сложи възможно най-високо, над позицията на кулера (при JTD), но пак не е гаранция, че няма да се качи вода.

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Alfaro View Post
    Колега,

    Ще ти кажа как съм поставил моя и то сам.

    Махаш капака на кутията ти и панелния филтър. Бодваш конуса на маркуча и с 2 свински опашки (а ако измислиш и поинтелегентен начин) го закрепяш плътно до отвора на кутията(капака/половината от кутията си я прибери).

    Естествено има нужда от напасване и малко мисъл но предполагам схвана за какво говоря. По - този начин постигаш това че въздухът който идва от кутията не е заграят и попада в/у конуса.

    Но все пак не учаквай чудеса от филтъра. Аз лично съм го сложил защото е голямо удоволствие да чувам звука на спортен филтър. Не съм го слагал с идея за мощност.

    Относно водата... ами засега вече 5к км не съм имал проблеми карах в 3 потопа във Варна. Минах през локва с дълбочина 20 см ест. бавно но пак вдигнах фонтани ... не съм имал проблеми.

    М/у другото и аз съм с JR конус
    направих го точно, както колегата го е описал Направих и така да се каже сиромашки "термощит" на конуса от дебел картон обвит с няколко слоя алуминиево фолио. Това с цел да не смуче топъл въздух от перката на радиатора...

    Остана ми от алуминиевото фолио и реших да обвия от началото до края (началото на конуса) пластмасовата тръба + дебитомера също с 5-6 слоя фолио...Та тук идва момента да попитам...

    Това фолио ще има ли положителен ефект (да изолира топлината от двигателя) или напротив, ще нагрява още повече въздуха в тръбата водеща към дросела....?!??!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •