Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Въпрос за скорости,скоростна кутия или скоростен лост ?

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това със задната е нормално. ще му свикнеш. ако усетиш че не влиза, връщаш на неутрална, пускаш съединителя,натискаш го и вкарваш пак.....
    точка

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    54
    Posts
    68

    Default задна...

    преди да включиш на задна, включваш 3та, изключваш и тогава задна. Всичко при натиснат съединител естествено, не го пускаш.
    Включва безпроблемно и без хъркане, а и бързо се свиква.
    145 1.6TS '97

  3. #18
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    когато неиска да ми включва ръчкам малко на първа да преместа и евентуално после на задна ..
    после ще пробвам вашите методи ! мерси

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  4. #19
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Номера не е в ръчкането и при мен беше така,но като смених съединитела влиза всеки път от 1-вия път.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #20

    Default

    и аз имам проблеми с скоростната кутия сутринта когато е студена колата скоростите влизат много лесно без никакви шумове след като я карам малко и загрее се чувa леко хрупване някои може ли да сподели мнението си от какво може да е???
    а за задната аз вкарвам първо на първа и после на задна не издава никакви звуци при мене действа безпроблемно и лесно се свиква
    Last edited by bass123; 28-10-2009 at 18:56.

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако беше написал и каква е колата,до сега щеше да получиш поне 10 мнения.Всичко говори за синхронизатори или лагери.Маслото как е!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22

    Default

    става въпрос за за Alfa Romeo 145 1.3 Boxer маслото ще го проверя утре незнам кога е сменен изобщо,защото колата я купих скоро

    Някой може ли да ми каже от къде мога да проверя дали има масло в скоростната китуя, разбрах че изобщо не е била сменяна. Днеска ходих на канал, но неможах да открия каде се гледа за нивоти и откъде се долива
    мерси предварително
    Last edited by bass123; 01-11-2009 at 18:23.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by n1ks0n View Post
    Искам да ви попитам за нещо, което според мен не е разисквано в тоя форум, защото търсих и не го намерих. Значи проблема ми е, че скоростния лост е шумничък при превключване, примерно при включване понякога се чува един шум, който аз опреличавам на "хрупане" , а при излизане от 2ра докато премине на свободна, по някой път се чува едно като "потупване,хрупване ли не знам как да го обесня" и при размърдване на свободна се чува едно цъкане отвън на колата и при сменяне на скорости някой път се чуват разни леко поскръцвания пак отвън на колата, но когато се включат скоростите колата няма никакъв проблем (фъркааа) . Та ако може някой да ми помогне към къде да се насоча и от какво може да е проблема ...
    точно преди няколко часа зададох досгта подобен на твоя въпрос колега на моя маистор и тои ми каза че това е наи срещания проблем при тези алфи не било нищо сериозно наи малкото каре е което пак се износва бързо и до 4 месеполучаваш същото хрупане биене и така на татака дори позле може да стане при мен го прави само когато вкл.задна но не е проблем

    ---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:26 ----------

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Кое хрупа?Едно е да ти хрупат скоростите,когато ги превключваш друго е скоростите да си влизат нормално,а да чуваш хрупане,когато лоста влиза на скорост.Ако говориш за второто е напълно нормално.Скоростите са като на уазка направо
    точно така това казвах и аз преди чсавое бях при личния лекар на алфонсо и тои каза че схтом влизат лесно и хрупат не е нищо страшно но ако трудно влизат и хрупат вече е проблем
    Last edited by tonov; 27-03-2012 at 23:14.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •