Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Как и кога тропа рейка?

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Утре ще си обади като я кача на подемника. То е много леко чукването. Не е тропане. Едва се усеща по принцип. Но мен ме дразни. Утре ще видя какво е и ще кажа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз наскоро врътнах(без да искам) гуми в един чакъл, след което започна едно причукване. Оказа се че съм качил няколко камъчета на носача, но естествено ми се скъсаха нервите няколко дни. Та така, ... дего го чукаш, де се пука...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Днеска слизам и почвам да раглабям и какво да видя. Вътрешен ляв маншом скъсан. ПОловината от него го няма и зее огромна дупка. Греста се разпръснала на всякъде по кутията и носача и вътре е пълно с боклуцу.

    Също установих, че за смяна е и вътрешния ляв накрайник.

    Не е проблема в рейкта, което ме успокои.

    Въпроса е сега как се вади лявата полуоска за да видя как е карето, да го измия и да го видя ше каам ли с него или да купувам ново. Вътре карето към дифа как е хванат? Как да извадя цялата полуоска заедно с карето?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Трябва да избиеш вилицата от амортисьора,иначе карето е с шест болта с контрагайки отзад...
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Трябва да избиеш вилицата от амортисьора,иначе карето е с шест болта с контрагайки отзад...
    Да карето разбрах как се сваля. Това за вилицата го видях и него. Благодаря ти иначе де Притеснява ме обаче друго. Като тръгвам понякога и от пред в ляво ми стърже сериозно. Мислех, до сега че е лагера на съединителя. Нещо имам лошо предчуствие за полуоската. Да не се е насрала нещо в шлиците. Но във сряда ще ги сменям като ми дойдат частите и ще се види най-добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Като тръгвам понякога и от пред в ляво ми стърже сериозно. Мислех, до сега че е лагера на съединителя. Нещо имам лошо предчуствие за полуоската. Да не се е насрала нещо в шлиците. Но във сряда ще ги сменям като ми дойдат частите и ще се види най-добре.
    Ако шлиците са проблем, предполагам че отдавна трябвало да се разбере по един или друг неприятен начин......като изчетох хронологията на темата, ей тъй за секи случай бих ти предложил да си видиш и двата болта на амортисьорите, вероятноста някой от тях да е леко развит е малка, но все пак вероятна, например разхлабен аморт прихлопва наподобявайки носач, щанга или рейка, според фантазията и възприятията на слушащия......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пууу карето ми е здраво. Отървах се само с маншон.

    Обаче какъв секс беше с това каре направо не е истина. Ама аз винаги така се наигравам. Уж да съм тарикат и да не раглабям много неща накрая пак свалих всичко. Извадих полускоската са се главината. Неможах да развия централния болт.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Неможах да развия централния болт.
    Предполагам че си развил като начало това онова, и после е било късно да слагаш отново гумата за да развиваш болта на главината?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Предполагам че си развил като начало това онова, и после е било късно да слагаш отново гумата за да развиваш болта на главината?
    Имах предвид гайката на главината. Отвора е на конус и няма ключ дето да влезе там. С какво ли не пробвах. Нищо не влиза. Мислех да извадя карето само като откача от горниа носач и да дърпна към мен. 5 мм не му стигаха да излезе. И айде избих шарнира на долния носач, избих шарнира и на накрайника. Развих вилицата от носача, махнах спирачниа апарат и издавих цялата главина с диска и полуоската. Избих карето от полуоската. Много трудно излезе. Разглоби се цялото. Разхвърчаха се съчмите. Айсе сглобих го пак, измих го. няма натъртено никъде, няма луфотве. Сложих новия маншон, натъпках с молибденова грес и айде по обратния ред.

    За един маншон си разказах играта. И повече край. Като се хвана с нещо пак тоя път вече наистина развивам всичко. Скоро ще сменям съединител. Без тарикатлъци ще си смъкна кутията на земята и така. С тиа тарикатлъци само си увеличавам времето за работа. Тоя маншон 4 часа си играх с него. Винаго така се наигравам от мързел.

    Видях, че имам и нацепен спирачен маркуч. Утре ще поръчвам и маркучи и дискове и направо ще и слагам вентилирани надупчени дискове с по-голмите апарати дето ми седят в гаража. Дето от теб ги купих. Боядисани рециклирани

    Иначе имах ново каре под ръка, но ще го върна утре в магазина.

    Гледах пак и накрайника на рейката, вътрешния. Дърпах суках... няма луфт. Може би в рейката има нещо или в карданчето на волана, ама така ще я карам докато не си покаже рогцата.
    Last edited by oem; 14-10-2009 at 00:08.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Ако развиеш болта на главината и не е нужно да разглб карето за да сложиш маншона, вземи си един камък за тоя болт, и го запили на шмиргел за да влиза, аз си направих такъв.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ама аз понеже имам едно щракане при пълен десен волан. Тихо е, но щрака. И исках да извадя карето да го видя. Но няма вкопано по каналите, няма изядено. На пръв погледан като ново. Най-вяроятно е външното, но като скъса маншона и там тогава ще го правя.

    Айде лека нощ
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колеги да не отварям нова тема...От вчера имам едно постоянно щракане, което със скоростта се усилва...Въпроса е такъв, че дори и като карам в права линия пак щрака....Какво може да е? КАре - вътрешно, външно?

    Вдигнах колата на крик и по отделно въртях всяко едно от колелата, но всичко беше безшумно и нямаше помен от щракане...Като я карам обаче щрака яко! Особено много се чува, когато от примерно 70 км/ч започвам да спирам и леко задържа педала на спирачката...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Да не отварям теми, гледам тука баш майстори са коментирали!
    От много време чувах леко потропване отпред в ляво, като че ли е в краката. От известно време си тропа яко и от двете страни, като в дясно е по-малко.
    Днес на място при запален двигател като дам рязко волана в двете посоки, се чува това тропане от ляво и като, че ли в този момент усещам лек луфт.
    Сигурно е рейка, ама може и да е накрайник. Не знам, pininfarina, ще каже като я види другата седмица.
    Въпроса ми по-скоро е, да ли се рециклира (поправя) тая пуста рейка или като при Стило, си сака нова ?
    За психическа нагласа, така си питам, че като я видях колко струва нова, леко ми изтръпва лявата част на тялото......

  14. #29
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    Може ли и от мен един въпрос ? преди два дни купих Тойота авенсис 2004 г ,питам тук защото във форума на тойота никой не ми отговаря на въпроса, колата има тропане отпред (чува се в дясно) сега е в сервиз за обслужване, от там ми казват че ,всичко по окачването е здраво и че , тропането идва от рейката ,на въпроса ми как разбраха за рейката отговорът беше, ми то друго не остава. Въпросът ми е може ли да тропа рейката при положение че, няма абсолютно никакаъв луфт в нея ,и никакво тропане във волана
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  15. #30
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    За психическа нагласа, така си питам, че като я видях колко струва нова, леко ми изтръпва лявата част на тялото......
    Аз за моята намерих на цена 370 € нова ако някога се наложи де само информативно !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •