Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Как и кога тропа рейка?

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Как и кога тропа рейка?

    Я за вски случай да питам. Какви са симптомите на рейката?

    Иначе да ви кажа какво става при мен от скоро и да мислим дали е това дето си мисля.

    При запален мотор и при рязко чукване на волана на ляво без значение колата на място ли е или се движи се чува едно чукане/луфт във волана. Усещам го точно във волана. Това е само на ляво. На дясно е много стегнато и не чука.

    Това чукане го чувам и когато лявото колело пада от бордюр да речем. Движение по дупките не го усещам. Чукането се чува вътре, но се чува и вън.

    Според мен съм за ляв вътрешен накрайник на рейката, но все пак бих искал да чуя и други мнения.

    Въпреки всичко ще я кача на подемника да видя 100% дали е накрайника, но нека да чуя и ваши мения.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    носач

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    По окчаването всичко е сменено на скоро. От мен с TRW. И преди смяната им пак така беше, но не се усещаше в движение. На скоро започна да се усеща. С висока скорост постояно трябва да обирам тоя луфт за да върви на право.

    Само биалетките не са сменяни, но са проверени и нямат луфтове в болтовете. Леко вървят, но няма луфт.

    Външните накрайници също са проверени. Здрави са.

    П.С. Не че окачвам някой да ми помогне с адекватно мнение по въпроса от форумджийте, но все пак някой може да го имал този проблем. Тука имаше доста хора дето им чукаха рейките. Очаквам от тях да разбера как точно и кога чука/тропа.

    Работата е там, че не знам как чука рейка. Според мен е вътрешен накрайник ляв, но като незнам как чука рейката не съм на 100% сигурен.

    Като е изгасен мотора не мога да го предизвикам това чукане. Явно не мога да напъна накрайника без усилието на рейката. Пък може и в самата рейка да е проблема, но защо само на ляво?
    Last edited by oem; 10-10-2009 at 11:20.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    и аз смених носачите ама са оказа че единия нещо са поразвали. инжектирах му грес в шарнира и спря да тропка.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    При мен нищо не тропка до неравносите. Само когато чукна рязко на ляво волана. В движение е по-слабо щото ако чукна така рязко, че да го усетя ще се обърна по таван. Но на място си се чува. И то не е тропане ам се усеща във волана. Кати чукне и го усещам като удър във волана. И като слизам с лявото колело от бордюр. При падането на асфалта пак се чува това същото чук.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    земи напрай следното. има едни флакончета с смазка под налягане. купи си спринцовка с игла и инжектирай от тва в шарнира. симптомите са същите квито бяха и при мен. пробвай го и ако не спре да чука начи е нещо друго. ама ме съмнява да е рейка. те така са развалят тия рейки. иначе ако идеш на сервизи веднага щи кажат рейка. аз за тва не хода

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе човек не е проблема в носачите. В кормилната система е проблема. Как да е. Ще чакам някой друг да каже нещо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    добре бе човек, оправай са тогаз.

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Приятелю моята тропаше по мн мн неравен кофраш ред нас, и карах бавно на 1-ва, чуваше се едно потропване, но беше незначително, което леко обрах с болта, след това започна да губи маслото малко и полсе много, и я смених. Един колега от форума ми продаде рейката за 90 кинта мисля и дори ми я донесе на крака, ебаси пича, икато я сложих първото което забелязах беше уал
    п.п. пробвай я на пъвета някаде като караш бавно и да има неравности, илина запален двг когато предницата е вдигната върти волана и ще усетиш дали има нещо . Дано съм помогнал с нещо

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не тропа по неравности. Само луфт във волана.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако ти тропа в краката е рейката да знаеш. А вътрешния накрайник моше и сам д аис го провериш махаш гумата за по лесно махаш скобата на гумения маншон запретваш го на вътре и ти се открива целия вътрешен накрайник за по лесно завърти кормилото на дясно за да излезе и се покаже пущината после намери някой да ти асистира и да ти върти кормилото за да установиш дали луфта е там. Но има една много лоша статистика в 80% от случаите е рейката.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако ти тропа в краката е рейката да знаеш. А вътрешния накрайник моше и сам д аис го провериш махаш гумата за по лесно махаш скобата на гумения маншон запретваш го на вътре и ти се открива целия вътрешен накрайник за по лесно завърти кормилото на дясно за да излезе и се покаже пущината после намери някой да ти асистира и да ти върти кормилото за да установиш дали луфта е там. Но има една много лоша статистика в 80% от случаите е рейката.
    Добре ама защо само на ляво? Аз незнам какво има вътре в тая рейка и незнам. Не мога да си го представя. Защо само на ляво ще чука?

    Иначе то не ми тропа докато карам. Чува се някак от ляво. В краката е, но е от ляво.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ще се разтропа и докато караш
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Николайчо, чакай да извадя кристалната топка ...
    Аха, звездите ми го говорят - ляв вътрешен накрайник!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    тропаше ми в краката, тропаше ми в волана, като навивах волана и потеглях ряско изтрополяваше, оказа са шарнир без грес

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •