Results 1 to 11 of 11

Thread: стандартни амортисьори и спортни пружини?

  1. #1

    Default стандартни амортисьори и спортни пружини?

    Здравейте, интересуваме дали стандартните амортисьори може да се сложат на спортни пружини (червени) или задължително трябва да са спортни и самите амортисьори. Питам за колата от подписа.

  2. #2
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    лично аз съм виждал само 1 алфа ( 145 ) със спортни пружини И амортисьори повечето са само с пружини . Според мен лошо е когато пружините са нормални а пък амортисьорите са спортни

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    тц... Обратното е..Спортни амортисьори + Нормални пружини може, но спортни пружини с Нормални амортисьори не е хубаво да се слагат.Чувал съм, че много бързо заминавали амортисьорите при тази комбинация...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    тц... Обратното е..Спортни амортисьори + Нормални пружини може, но спортни пружини с Нормални амортисьори не е хубаво да се слагат.Чувал съм, че много бързо заминавали амортисьорите при тази комбинация...
    по пътя на логиката би трябвало да съм прав . Нека някой по-начетен да каже

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз съм така. И амортисьорите ми са здрави.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    И аз също (да чукна на дурво),а пружините ми,в интерес на истината,смъкнаха с доста...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  7. #7
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    тц... Обратното е..Спортни амортисьори + Нормални пружини може, но спортни пружини с Нормални амортисьори не е хубаво да се слагат.Чувал съм, че много бързо заминавали амортисьорите при тази комбинация...
    типото ми беше така ,карах го близо 5 години с никакви проблеми по предницата, до ри и амортесиори не сам сменял
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз пък съм с Кони Спорт Жълти и регулируеми, и съм с фабричните пружини, защото по нашите пътища не ми се иска много да съм "нисък". Нямам никакви ядове и съм адски стабилен с тази конфигурация, сравнено с времето, когато бях с "фабричните амортисьори"... Така, че не мога да се съглася и с твърдението, че "е лошо" да съм със спортни амортисьори + обикновени пружини...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз пък съм с Кони Спорт Жълти и регулируеми, и съм с фабричните пружини, защото по нашите пътища не ми се иска много да съм "нисък". Нямам никакви ядове и съм адски стабилен с тази конфигурация, сравнено с времето, когато бях с "фабричните амортисьори"... Така, че не мога да се съглася и с твърдението, че "е лошо" да съм със спортни амортисьори + обикновени пружини...
    Спор няма, че със спортни амортисьори ще е много по стабилна колата, да не говорим, ако има и спортни пружини . И аз бих искал да взема такива конита но уви за в момента нямам тази възможност... по-нататъка.
    Модовете, ако решат може да заключват темата. Благодаря на всички!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз пък съм с Кони Спорт Жълти и регулируеми, и съм с фабричните пружини, защото по нашите пътища не ми се иска много да съм "нисък". Нямам никакви ядове и съм адски стабилен с тази конфигурация, сравнено с времето, когато бях с "фабричните амортисьори"... Така, че не мога да се съглася и с твърдението, че "е лошо" да съм със спортни амортисьори + обикновени пружини...
    Конито е арно нещо колега, мерси за услугата, иначе карах 2 месеца с пружините от жтд, перфектно се кара, твърдо и устойчиво, но днеска сложих стандартните пружини, щото както и да ви звучи тия пружини ми развиват горния болт на амортисьора.....знам че е нелогично, но на 2-3 дена дозатягам болтовете......писна ми.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Няма проблеми Ники Радвам се, че ти вършат работа Конитата А относно пружините, според мен си направил по-добре като си върнал оригиналдЪ пружините Някак с тези от ЖТД много вирната беше муцуната....

    п.с.Скоро май ще те търся за масълце ЯКО, че ми идва време за смяна, а твойта оферта като ценови диапазон най-добре ми се струва, че и мен ме удари кризата

    Иначе и VFTI много добри оферти ми пусна за Аджип, ама като цяло си е по-дебело като цена сравнено с ЯКО-то
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •