Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Днеска си тръгна компресията ОТНОВО

  1. #16
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ми да духа между всички цилиндри значи че главата не е стискала гарнитурата
    причините може да са 3
    менте гарнитура и е улабила
    старите болтове са се разтегнали и са улабили
    или нестегната глава
    и за 3 те не мисля че аз съм човека които трябва да знае
    но вече ще си купя едно Spesso нови болтове една ролка че си е ебала мамата
    иначе болтовете ги развих супер лесно със китайското гедоре и шестограм дето не беше за тези болтове и холапше малко
    тва е подробноссти като почна със сглобката , но първо шлайф на ново главоча
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  2. #17
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    днеска бях при стаси във TиН и им казах че гарнитурата ми е издухала и е купена от тях ,
    репликата беше - ако продавахме скапани гарнитури нали щяха да ни изселят от тука
    исках да ми я покажат
    е истинска е
    значи или са болтовете или .... той си знае
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #18
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Orline moge bi si ili mnogo naiven ili si mnoooo......Za tova she ti go obiasnia malko po podrobno.Ako ochakvash nekoi targovec da govori losho za stokata si ili za chastite koito prodava mnoooooooooooo se lagesh.Az lichno kakto i drugi kolegi koito nema da spomenavam sme imali problemi s chasti no tova e dryg vapros zashtoto vinagi sme poluchavali razbirane ot tehnite predstaviteli za koeto blagodaria.No sega na tvoia vapros-ako beshe tolkova dobar v tazi rabota s koiato si se zahvanal shteshe da znaesh che ako ne e stegnata glavata ili boltovete sa se raztegnali [koeto e pochti nevazmogno zashtoto tova e benzinova kola a ne dizel]to tia parvo shteshe da omesha ili da zapochne da gori antifriza neshta koito stavat dalech predi da izgori garnityrata.I sledvashtia pat si zadai vaprosa zashto polovinata garnityra ti e ostanala na bloka a drygata na glavata -ot ne zategnata glava li?i posledno tazi tvoita kola ako ima chip otidi pri Bate Bobo da ti go naglasi che vsichki glaseni ot teb koli mai se goriat garnityri -no tvoita moge i da nema de

    Ako iskash da se nauchish trebva da chetesh mnogo i da pitash hora koito gi razbirat tezi raboti a ne samo da predpolagash [ne viziram sebe si]

    pogelavam ti yspeh v nachinanieto ti vse pak ne si losho momche moge i da stane neshto ot teb......niakoga


    --------------------------------------------------------

    Орлине моге би си или много наивен или си мноооо......За това ше ти го обясня малко по подробно.Ако очакваш некои търговец да говори лошо за стоката си или за частите които продава мноооооооооооо се лъжеш.Аз лично както и други колеги които няма да споменавам сме имали проблеми с части но това е дрйг въпрос защото винаги сме получавали разбиране от техните представители за което благодаря.Но сега на твоиа въпрос-ако беше толкова добър в тази работа с коиато си се захванал щеше да знаеш че ако не е стегната главата или болтовете са се разтегнали (което е почти ,защото това е бензинова кола а не дизел )то тиа парво щеше да омеша или да започне да гори антифриза неща които стават далеч преди да изгори гарнитурата.И следващия пат си задаи въпроса защо половината гарнитйра ти е останала на блока а дрйгата на главата -от не затегната глава ли?и последно тази твоита кола ако има чип отиди при Бате Бобо да ти го нагласи че всички гласени от теб коли маи се горят гарнитури -но твоита моге и да нема де

    Ако искаш да се научиш требва да четеш много и да питаш хора които ги разбират тези работи а не само да предполагаш [ne viziram sebe si]

    пожелавам ти успех в начинанието ти все пак не си лошо момче
    Last edited by pr_00f; 15-10-2009 at 13:03.

  4. #19
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  5. #20
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by rubig View Post
    Orline moge bi si ili mnogo naiven ili si mnoooo......Za tova she ti go obiasnia malko po podrobno.Ako ochakvash nekoi targovec da govori losho za stokata si ili za chastite koito prodava mnoooooooooooo se lagesh.Az lichno kakto i drugi kolegi koito nema da spomenavam sme imali problemi s chasti no tova e dryg vapros zashtoto vinagi sme poluchavali razbirane ot tehnite predstaviteli za koeto blagodaria.No sega na tvoia vapros-ako beshe tolkova dobar v tazi rabota s koiato si se zahvanal shteshe da znaesh che ako ne e stegnata glavata ili boltovete sa se raztegnali [koeto e pochti nevazmogno zashtoto tova e benzinova kola a ne dizel]to tia parvo shteshe da omesha ili da zapochne da gori antifriza neshta koito stavat dalech predi da izgori garnityrata.I sledvashtia pat si zadai vaprosa zashto polovinata garnityra ti e ostanala na bloka a drygata na glavata -ot ne zategnata glava li?i posledno tazi tvoita kola ako ima chip otidi pri Bate Bobo da ti go naglasi che vsichki glaseni ot teb koli mai se goriat garnityri -no tvoita moge i da nema de

    Ako iskash da se nauchish trebva da chetesh mnogo i da pitash hora koito gi razbirat tezi raboti a ne samo da predpolagash [ne viziram sebe si]

    pogelavam ti yspeh v nachinanieto ti vse pak ne si losho momche moge i da stane neshto ot teb......niakoga
    Първо !Тука пише на Кирилица във този форум!
    Второ! колата си гореше водичка но незнаех от какво ,мислех че си тече но това си личи си по измитото бутало ако се вгледаш
    Трето !КОЛАТА НЯМА ЧИП И СИ Е СЪВСЕМ НОРМАЛА 155 БЕЗ НИЩО ДА Е ПИПАНО
    Четвърто , ако се вгледаш колко е улят със масло двигателя , беше много по чисто като го докарах
    И пето Коя коя кола гласена от мене и изгоряла гарнитура ??? или си е счупила мотора ???? =0 няма такива
    Шесто, поне нагара на буталата можеше да се измие
    ( ама на кои ли му се занимава )
    а за четенето ...
    в тунинга съм доста знания пред тебе , ама това е друга тема щото не се занимавам със алфи

    последното което можеше да направиш е да ме нападаш
    едно извинявай е достатъчно

    4 факта
    Първи! развих болтовете със китаски шестограм дето не пасва хич но не се закливаше малко във тях( На пунто това не може да стане а е 1.4 моторче)
    Втори !Гореше вода - и буталото е измито
    Трети !Болтове се разтягат - и за това на пунтото съм със нови болтове Пък и е бензинова кола а не дизел ...
    Четири.Не е на клиента работа да знае коя гарнитура става и коя не - ако е боклук майстора казва че става- нестава и клиента сам преценя
    аз никога не съм се циганил за пари и не съм пестил за тази кола

    P.S
    И от тебе някой ден ще стане добър майстор но не със подхода който имаш , не количесвото коли ,а качесвото е по важно , все пак чаках месец и десед дена за тази процедура а ефекта беше кратичък 3000km


    Просто приеми ,че може да си допуснах грешка , вместо да търсиш под вола теле
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #21
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    1.Pisha kakto moga i ti ne si choveka koito shte mi kage kak da pisha -ima si administratori za tazi cel ako iskat she me reznat i tova si e tehno pravo,pak i ako pisha kakto teb na kirilica po dobre da ne se izlagam
    2.edin pat znaesh che gori posle si mislish che teche vodichka-pak predpologenia na neznanieto ti koeto e vidno
    3.pisha ako ima chip -az pone predpolagam v neznanieto si a ne konstatiram kakto e pri teb
    4.Sega she se vidi kakav si lagec zashtoto 1 mesec predi da ti se skasa remaka zaradi zabnoto kolelo na k.val ti shteshe da idvash da ti smenia garnityrata na kapaka na klapanite zashtoto ot neia motora ti prilichashe na kyrnik-celiat v maslo i mrasotia[pomnia kato slon]
    5.za tvoe svedenie i bloka i bytalata ti izglegdaha kato novi-mogesh da pitash Ivan Sirakov[furious 155]-az taka rabotia i da ti napomnia da ne konstatirash pak bez da znaesh kakto ti e privichno iavno.[i taka pravia vsichki koli zashtoto mi se zanimava ]
    6.v tyninga vaprosa ne e da si po dobar ot men a da si na prilichno nivo spriamo tezi koito go razbirat a ti si dalech ,mnogo dalech po tehnite dymi a az im viarvam shtoto sa dokazani ne kato teb.pak i sam karal i pravil mnogo tehni koli-i da ti kaga ymeiat da gi praviat
    7.i v obshti linia che ne iskam poveche da te ycha-na tvoito punto kato e svaliana glavata mnogokratno predi teb i pri teb i ne sa smeniani boltovete vaobshte e normalno da gi smenish nai nakraia dori i predi da ia svalish prednia pat no tova se razbira samo sas znania ne e kato pri teb-i mogesh da obvinish sebe si za garnityrata na puntoto nema koi da ti se smee
    8.ako glavata ne e stegnata tia ne 4000 a 400 km ne moge da izkara razbiracho,i mi e mnogo interesno kak za 1 god. mina samo 4000 km za tazi [daly car]spored tvoia nik,pri pologenie che az samo hodia na rabota s moita i pravia 20000km na godina,no tova ne me interesyva de ti si karash ti si znaesh
    9klienta vinagi ima pravo da si nosi chastite i kakvoto donese tova my se slaga osobenno na razbirachi kato teb.az samo savetvam koe e podobro -dori i sega ti kazah kakvo da si vzemesh ako si sponiash de no mai barzo zabraviash ili taka ti e po izgodno. Za tvoe svedenie Furious 155 e s ELRING i nema grigi zashtoto my gi vzemah az po negovo gelanie
    10az ne se izvinaivam kato se izdania,prosto si poemam vinata i si dovarshvam rabotata vazmogno nai barzo i s razbirane kam klienta-chovek sam i az gresha no ne i v tvoia slychai
    11.Sega si spomnih che ti obvini i Vanto za precakanoto zab. kolelo na kol.val sled minati 80000km.iavno se si namirash nekoi vinoven za spokoen san no pri men ne minava

    P.S.Az ne sam dobar maistor,az sam dobar chirak zashtoto vseki den naychavam po neshto novo za razlika ot teb .i tochno moito otnoshenie kam klienta,barzinata i kachestvoto s koeto se stremia da rabotia mi vodi tolkova mnogo klienti i posledno ne smei da mi govorish za vremeto zashtoto tochno po koleda napravih vsichko vazmogno da ti napravia kolata makar che pochvam veche da sagaliavam

    -----------------------------------------------------------


    1.Пиша както мога и ти не си човека които ще ми каже как да пиша -има си администратори за тази цел ако искат ше ме резнат и това си е техно право,пак и ако пиша както теб на кирилица по добре да не се излагам
    2.един пат знаеш че гори после си мислиш че тече водичка-пак предположения на незнанието ти което е видно
    3.пиша ако има чип -аз поне предполагам в незнанието си а не констатирам както е при теб
    4.Сега ше се види какав си лагец защото 1 месец преди да ти се скаса ремака заради забното колело на к.вал ти щеше да идваш да ти смениа гарнитйрата на капака на клапаните защото от неиа мотора ти приличаше на кйрник-целиат в масло и мрасотиа [pomnia kato slon]
    5.за твое сведение и блока и буталата ти изглегдаха като нови-могеш да питаш Иван Сираков[furious 155]-аз така работиа и да ти напомниа да не констатираш пак без да знаеш както ти е привично яавно.[i taka pravia vsichki koli zashtoto mi se zanimava ]
    6.в тунинга вапроса не е да си по добар от мен а да си на прилично ниво спрямо тези които го разбират а ти си далеч ,много далеч по техните думи а аз им виарвам щото са доказани не като теб.пак и сам карал и правил много техни коли-и да ти кажа ймеиат да ги правиат
    7.и в общи линиа че не искам повече да те уча-на твоето пунто като е свалиана главата многократно преди теб и при теб и не са сменяни болтовете ваобще е нормално да ги смениш наи накрая дори и преди да иа свалиш предниа пат но това се разбира само сас знания не е като при теб-и могеш да обвиниш себе си за гарнитйрата на пунтото нема кои да ти се смэ
    8.ако главата не е стегната тиа не 4000 а 400 км не моге да изкара разбирачо,и ми е много интересно как за 1 год. мина само 4000 км за тази [daly car]според твоиа ник,при пологение че аз само ходиа на работа с моита и правиа 20000км на година,но това не ме интересйва де ти си караш ти си знаеш
    9клиента винаги има право да си носи частите и каквото донесе това мй се слага особенно на разбирачи като теб.аз само съветвам кое е подобро -дори и сега ти казах какво да си вземеш ако си спониаш де но маи барзо забравиаш или така ти е по изгодно. За твое сведение Фуриоус 155 е с ЕЛРИНГ и нема григи защото мй ги вземах аз по негово гелание
    10аз не се извинаивам като се изданиа,просто си поемам вината и си доваршвам работата вазмогно наи барзо и с разбиране кам клиента-човек сам и аз греша но не и в твоя случай
    11.Сега си спомних че ти обвини и Ванто за прецаканото заб. колело на кол.вал след минати 80000км.иавно се си намираш някои виновен за спокоен сън но при мен не минава

    П.С.Аз не сам добар маистор,аз сам добър чирак защото всеки ден найчавам по нещо ново за разлика от теб .и точно моито отношение кам клиента,барзината и качеството с което се стремя да работя ми води толкова много клиенти и последно не смеи да ми говориш за времето защото точно по коледа направих всичко възможно да ти направиа колата макар че почвам вече да съжалявам
    Last edited by pr_00f; 15-10-2009 at 13:07.

  7. #22

    Default

    Може и глупости да са, но каква е вероятноста във отворите на болтовете да са влезли разни боклуци, който после да са затруднили затягането - в смисъл да са били затегнати до нужните килограми, но всъщност да не са.....не знам доколко е възможно разтягането на болтовете, знам категорично че аз бях третия който отваря главата на двойката си, при положение че си е със оригиналните болтове, и при положение че ги стегнах малко повече от допустимото......аз по лаишки бих решил че гарнитурата е кофти.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Може и глупости да са, но каква е вероятноста във отворите на болтовете да са влезли разни боклуци, който после да са затруднили затягането - в смисъл да са били затегнати до нужните килограми, но всъщност да не са.....не знам доколко е възможно разтягането на болтовете, знам категорично че аз бях третия който отваря главата на двойката си, при положение че си е със оригиналните болтове, и при положение че ги стегнах малко повече от допустимото......аз по лаишки бих решил че гарнитурата е кофти.....
    по принцип....но само по принцип на машините,с кото се занимавам-болтовете/шпилките/ скоито се стягат главите имат определен брой цикли.... така че вероятността може да е малка но не се знае преди колко е бъркано в "гърнето с меда"....
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  9. #24
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Мисля че със тебе нема смисал се спори , ти си безгрешен
    Обади ми се по телефона да ме ругаеш е да ме питаш какво се е случило , е ти какво искаш от мене да си замалча и да ти кажа ве всичко е 6
    Чети внимателнои бавно Please!
    Двигателея течеше масло преди да ти я докарам
    след това се уля 3 пъти повече , даже ми потече и на тенекийката на колекторите
    3000 км ми толкова съм минал имам си и друга кола за кеф + 2 служебни,
    За коледата беше ГОЛЯМАТА ЛЪЖА - дано ти е и последна
    колата ти я докарах във края на новмри
    разглоби я на 22 декември и ме прати със главата при джудит, обадих ти се на 23 че е готова
    и ти каза че си във почивка до 5 януари и така нова година без кола - МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ЖЕСТА
    помня като слон вервай ми мога и по часове да ти го докарам

    и ако някоя от мойте коли се преебе , първо отивам да погледна за какво иде реч преди да говоря на изуст
    ти почна със нападките преди да съм махнал главата
    а за клиентите нема какво да говорим , всеки си има фенове , е аз вече не съм от тях със това ОТНОШЕНИЕ към клиентите миля въпроса за приключен , не ми се спори със тебе
    колата ми я прави ТИ и след 3000 КМ трябва да повторя това което ТИ направи
    за частите нищо не ми си казал , Ми те седяха половин месец във колата , та и повече
    нека хората сами си вадят изводи болтове гарнитури глави стегане , и прочие
    за водата - ми доливах си , след като махнах главата видях чистото бутало
    на загара незнам , като ти докарах главата на 5 беше със 1 милиметър нагар , а тя си похарчваше масло - нема как да е била перфектна
    а за хората който споменаваш , знам как работят- да има и при тях доволни и недоволни , което във рамките на нормалното , не може да огрееш навсякаде , но поне сега имат отношение
    смятам темата за приключена
    кой кого как - ТИ СИ БОГЪТ отстъпвам ти първото място

    P.S
    помниш ли бързото пунто което ти докарах за спирачки ???
    Незнаех че със клинтските бегачки ходим на обяд да им раздавеме пълната гас и хората да ми разправят колко вървяло пунтото и колко било яко и как стъпвало като тухла на пътя
    е и този клиент изгуби като му казах на човека , даже мислеше да се поразправя но нали знаеш че съм добра душа докато не ме настъпят по мазола и ми кахах че си тесвал спирачките
    Last edited by WhitePower; 12-10-2009 at 22:42.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Grim View Post
    по принцип....но само по принцип на машините,с кото се занимавам-болтовете/шпилките/ скоито се стягат главите имат определен брой цикли.... така че вероятността може да е малка но не се знае преди колко е бъркано в "гърнето с меда"....
    Е да, така е, просто се изказвам дистанционно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Може и глупости да са, но каква е вероятноста във отворите на болтовете да са влезли разни боклуци, който после да са затруднили затягането - в смисъл да са били затегнати до нужните килограми, но всъщност да не са.....не знам доколко е възможно разтягането на болтовете, знам категорично че аз бях третия който отваря главата на двойката си, при положение че си е със оригиналните болтове, и при положение че ги стегнах малко повече от допустимото......аз по лаишки бих решил че гарнитурата е кофти.....
    Ако е имало нещо което да пречи за затягането до необходимите килограми, най-вероятно е още след първото влизане в работна температура мотора и охлаждане след това, мотора да текне като лейка и масло и антифриз и помежду тях си! Лично мнение е това! Просто в цялата случка си мисля че най-силно проблемен е фактора гарнитура и по-точно нейното качество!!!
    Румен го познавам отдавна и знам как работи - няма кола която да се претупва. Знае и може това което трябва да се прави в конретен случай и го прави! Няма как да не е стегната главата и да не е проверил това. Иначе и моята кола беше там за точно този ремонт и моята кола стана доста по-късно след твоята, а ги разглобихме в един ден! И аз заради това че се падна предновогодишно и аз бях без кола повече от месец и половина! Отделно че целия декември беше огромен наплив от клиентела там в сервиза. Нормално е не може да се блъска постоянно, всеки има нужда от почивка.
    Орлин също го познавам и той е точен, помагал ми е и не отказва помощ на никой на който може да помогне!
    Не мисля че тук в тази тема е редно така да се отнасяте един с друг!!! Да проблем има и колата се е счупила, но Орлине, не мисля че проблема е човека сглобил колата.
    Най-вероятното е гарнитурата да се е скапала за тия километри и накрая вече разстоянията и наляганията върху нея стават други и ефекта е налице. За да залепне така и за блока и за главата, че при ваденето да се скъса, означава че хем е била добре стегната, хем качеството на материала не отговаря за мястото за което е правена да стои и да работи тази гарнитура!!! Аз така смятам - не съм майстор-монтьор или специалист ДВГ, но съм инженер и имам представа кое как и къде трябва да е. Лесно отвитите болтова също обясняват състоянието на гарнитурата и колко много тя е поддала и да се разпадне. Дори да е на масов производител с име, пак е възможно да има некачествено изделие, това особенно последните години си проличава по всички "качествени" авточасти заливащи нашия пазар!
    Last edited by Furious 155; 13-10-2009 at 00:47.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ...аз по лаишки бих решил че гарнитурата е кофти.....
    Аз споделям същото мнение. Румен не го познавам, но за "ТиН" отдавна съм се убедил, че са си типични нашенски търгаши.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    P.S
    помниш ли бързото пунто което ти докарах за спирачки ???
    Незнаех че със клинтските бегачки ходим на обяд да им раздавеме пълната гас и хората да ми разправят колко вървяло пунтото и колко било яко и как стъпвало като тухла на пътя
    е и този клиент изгуби като му казах на човека , даже мислеше да се поразправя но нали знаеш че съм добра душа докато не ме настъпят по мазола и ми кахах че си тесвал спирачките
    Тука вече мисля да си кажа мнението. Орлине пич си но изопачаваш нещата. За въпросното Пунто точно аз съм човека който ти разказа колко върви колата, защото бях там в момента и искам да кажа че е карано точно от сервиза до Мултигруп т.е. не повече от 200м. Просто Румен пробва всички коли след като е имало интервенции по тях което за мен е абсолютно нормално. И да ти кажа ако не знаеш Румен обядва на 200м от сервиза, това ако е пълната газ здраве му кажи.
    Защо е прецакана колата абсолютно никои не може да каже, най-малкото че ти си си купувал частите ако не греша. Болтовете се стягат както всички знаеме с динамометричен ключ, така че да се твърди че не са били стегнати според мене е несериозно. Зная как работи Румен така че мисля, че фактора човешка грешка е изключен, най малкото че на мене ми е правил 155цата и 30 000км не мръдна колата и не смених болтовете като това и беше третото сваляне на тази глава. Твърдя и съм сигурен че точно 3ма майстори разбират от Алфи в София. Румен, Бобо и Тони и приемам лично ей така да се сипят обвинения. Най просто щеше да стане ако беше си закарал колата да я разглобите двамата и на място да се види кой прав кой крив.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #29
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    За пунтото не бъди толкова сигурен щото във обедната почивка отидох да видя как се дят нещата и го чаках 10 минути,
    За това що не съм си закарал колата говори само по себеси - нямам още 1 месец да седи там а и съм разочароран от това което се е получило и за това сам се заех със нещата , бавно но качесвено - както аз ги правя нещата
    за качеството на гарнитурата не е моя работа да знам на тези алфи какво се слага - за пунтото веднага мога да ти кажа за кое поемам отговорност и за кое не - личи си пойте коли който съм правил - нема счупена

    най вече бях обиден от това че ми се обажда не да ме пита какво се е случило а да ме хока , еми объркал е реса пич

    бях доволен до онзи ден ,
    имаше много неща който преглътнах само и само да запазим добрите отношения , но тои не мисли така
    както и да е сега отивам при екстремистите да ми свалят валовете и я нося за шлайф
    после си чистя гнездата на болтовете щото във тях има боклуци и ръжда ,копувам си нови болтове , едно Spesso
    или Пайен и стегане
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Просто Румен пробва всички коли след като е имало интервенции по тях което за мен е абсолютно нормално.
    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Румен го познавам отдавна и знам как работи - няма кола която да се претупва. Знае и може това което трябва да се прави в конретен случай и го прави!
    Значи като изказах някакво рехаво предположение, и хабер си нямах че колата била правена при Румен, но и при Лисан или Бобо да беше направена пак щях да предположа каквото мислех, аз не градя мнението си за майстор на Алфи по това какви гафове е направил, колко хора го фалят или плюят, всеки от форумните такива са правели гафове който са в графа "непростими", колата не е особенно просто нещо, понякога колкото и да гледаш може да стане проблем, това е АБОСЛЮТНО неизбежно, и всеки от тях го знае, добре ще е и всеки от нас да знае че въпреки желанието и уменията на майстора, сакътлък може да стане.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •