Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: миене на двигателното отделение

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колега, аджеба туй дето си го написал - пробвал ли си го?
    Както сам казваш:
    , сещаш ли се тоя мотор на втория ден на какво ще прилича? Ако не се сещаш, гледам че си с бензинка, иди на една бензиностанция и виж на дизелите около гърловините на резервоарите каква гняз има... Пък ти искаш да си омажеш мотора.... Сети се и добре загрял мотор, намазан с нафта - каква гледка и миризма ще добие...

    Пробвал съм го, представи си... Не е толкоз страшно с прахоляка после... стига да не я вкараш колата половин час след като си я третирал с нафта на някой черен прашен път... Нафтата си изсъхва/изпарява и не лепи.
    С миризматаааа... е има го леко този момент в началото, но след 5 минути каране не мирише вече...
    156 1.8 TS '98 144hp

  2. #32
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by sandeto View Post
    Пробвал съм го, представи си... Не е толкоз страшно с прахоляка после... стига да не я вкараш колата половин час след като си я третирал с нафта на някой черен прашен път... Нафтата си изсъхва/изпарява и не лепи.
    С миризматаааа... е има го леко този момент в началото, но след 5 минути каране не мирише вече...
    Не си достатъчно убедителен

  3. #33
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by sandeto View Post
    Пробвал съм го, представи си... Не е толкоз страшно с прахоляка после... стига да не я вкараш колата половин час след като си я третирал с нафта на някой черен прашен път... Нафтата си изсъхва/изпарява и не лепи.
    С миризматаааа... е има го леко този момент в началото, но след 5 минути каране не мирише вече...
    Нито миризмата, нито видът е страшен. Подкрепям колегата! А на най-лудите ентусиасти - водоструйка, вместо с вода - пълна с нафта. Това второто е в сферата на майтапа, но що да не всъщност.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    То вместо нафта и с бензин ше стане,хем и аромата му е по убав

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    То вместо нафта и с бензин ше стане,хем и аромата му е по убав
    Хммм... с бензин... и послееее -
    156 1.8 TS '98 144hp

  6. #36
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    А аз само да попитам, защо си миете двигателите?
    Колко от колегите, които си мият двигателите да речем, мият и целия под на колата? Горе долу е същото.
    Ако всичко е наред в един автомобил, то капака се отваря веднъж на около 10-15к км. за смяна на консумативи и според това колко използвате течност за чистачки
    Или този случай е такъв:
    Отивам към Пловдив да си продавам колата.
    Единствените 50 въпроса, които ми се зададоха под всякаква форма бяха:
    Колата измита ли е?
    Лъскава ли е колата?
    Лака на боята запазен ли е?
    .....
    Last edited by BO; 07-10-2009 at 18:03.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А аз само да попитам, защо си миете двигателите?
    Колко от колегите, които си мият двигателите да речем, мият и целия под на колата? Горе долу е същото.
    Ако всичко е наред в един автомобил, то капака се отваря веднъж на около 10-15к км. за смяна на консумативи
    Защото, колега BО, някои от нас не са били късметлии като теб (може би) и не са случили на жена и затова намират успокоение вместо под юргана, под капака на двигателя... ... пък все пак като си прекарваш някъде доста време искаш да ти е спретнато и чистичко!
    156 1.8 TS '98 144hp

  8. #38
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Малко встрани от темата ще кажа, че моят двигател е доста прашен, нямам и никакво намерение да го поливам с каквото и да било... Като отворя капака за инспекция, си позволявам да изхвърля есенните листенца около пантите...

    Това за мен е чист двигател!


  9. #39
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    като е изчистено двигателното отделение и може да лъжеш че колата не е карана и е много запазена хаха. аз за тва искам да го почиста да го покажа на един комшия дет си мисли че колата му е ултра запазена на 70 000 км понеже двигателното отделение е чисто

  10. #40
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    аре стига, за 70 к км каквато и кола да е, двг отделение ще е мръсно. Това е както да мислиш че кола на 6-7 години и нагоре не е боядисвана никаде. Един познат от време на време взема да кара колата на баща си, нова ауди Q7 на една година от магазина, вече и двете брони са боядисвани.

    С меглио и парцал почистваш и това е

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #41
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Има хубави изказвания, че разбираш ли ако не си измиеп двигателя, то нещо кой знае какво му причиняваш.
    Освен да е лъскав друга функция няма.
    Аз лично предпочитам да отворя двигателя и да го видя, че има прах върху него, от колкото евентуално ако го измия да сменям нещо след това. Дори и едно реле да е това. Какъв е този зор.
    Както казах има хора, които се радват на лъскавото и това е. Въпрос на разбиране на света.
    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    аре стига, за 70 к км каквато и кола да е, двг отделение ще е мръсно. Това е както да мислиш че кола на 6-7 години и нагоре не е боядисвана никаде. Един познат от време на време взема да кара колата на баща си, нова ауди Q7 на една година от магазина, вече и двете брони са боядисвани.

    С меглио и парцал почистваш и това е

    Да, да, страхотна логика.
    Искаш ли да ти покажа кола, 82-ри набор в оригиналното си състояние? Вярно, боята и тук там ламарината не е в оригиналното си състояние, но не прави такива генерални изказвания. Точно тези нови К7-ци и подобни винаги ще бъдат така, защото се мислят за безсмъртни и си мислят, че правилата не важат за тях. От горе на всичко е важно и шофьора какъв е. А най-отгоре на всичко е важно и какъв късмет имаш
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by sandeto View Post
    С нафта се мие най-добре двигателния отсек...
    Мда - мие добре, но зиловете и газките в казармата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43

    Default

    Мий не се претиснявай.Моят скоро го мих и само ми увиха клаксона с найлонче и немам проблеми и двг ми е чист
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •