Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: миене на двигателното отделение

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Като миеш гледай само да не набиваш вода под декоративния пластмасов капак, защото ако имаш проблем с кабелите и уплътненията влиза вода при свещите и си за нови такива заедно с кабелите. А и някоя бубина може да отиде
    аз свещи нямам само дюзи
    Last edited by k1lcone; 06-10-2009 at 10:01.

  2. #17

    Default

    Аз само си забърсвам с леко навлажнен парцал двигателя...Имам си кора и да Ви кажа честно не ми се налага често дори да го забърсвам, но пак казвам да отиваш на автомивка да мият там двигателя си е самоубийство
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Като миеш гледай само да не набиваш вода под декоративния пластмасов капак, защото ако имаш проблем с кабелите и уплътненията влиза вода при свещите и си за нови такива заедно с кабелите. А и някоя бубина може да отиде
    При мене от такова нещо ми замина бобината от вода на едно цилиндърче на свещите бяха мили двигатела ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #19

    Default

    двигател не се мие. на моя кола няма да измия мотора никога.разбирачите дето купуват коли искат мотора да не е измит
    последно измих на сестра ми на колата мотора и брах ядове за 500лв
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    аз свещи нямам само дюзи
    Sorry

  6. #21

    Default

    Има си рискове, но ако се направи кадърно си е даже добре според мен.....човек може овреме да види къде просълзява масълце, или нещо друго......но всеки си решава сам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    аз свещи нямам само дюзи
    Вероятно имаш свещи, 4 на брой, освен това струват 35 лв бройката, но - това е една друга тема.

    Изчерпахте ли се, та да заключвам?

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Вероятно имаш свещи, 4 на брой, освен това струват 35 лв бройката, но - това е една друга тема.

    Изчерпахте ли се, та да заключвам?
    Заключвай, то е ясно че всеки сам си преценя
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Вероятно имаш свещи, 4 на брой, освен това струват 35 лв бройката, но - това е една друга тема.

    Изчерпахте ли се, та да заключвам?
    мойте не работат. или поне част от тях и пак колата върви. и що се искаш да ми заключваш темите? найш колко теми мога да ти покажа дет са за заключване ама никой не ги бара
    Last edited by k1lcone; 07-10-2009 at 01:20.

  10. #25
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    мойте не работат. или поне част от тях и пак колата върви. и що се искаш да ми заключваш темите? найш колко теми мога да ти покажа дет са за заключване ама никой не ги бара
    Първо за свещите - смени си ги комплект, за да нямаш ядове зимата, най-добре работят когато и четирите са еднакви ...

    Второ за темите - щото почти всяка тема, след третия пост се превръща в безсмислено дрънкане и спамене.
    Пък ако те влече - прати ми линкове и ще заключа още теми...

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    да не отварям нова тема да питам тука как се сменят свещите. маха ли се акумулатора първо?

  12. #27
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Не. По-важно е да не си на контакт.

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    С нафта се мие най-добре двигателния отсек... Парцалчето, в една паничка малко нафта и търкане му е майката... всичката мръсотия пада, и двигателя остава лъскав и защитен от влагата... Но е силно препоръчително да има и кора отдолу, че мазничкото доста прах лови...
    156 1.8 TS '98 144hp

  14. #29

    Default

    На скоро бях пускал подобна тема.И аз бях решил да мия мотора но ме отказаха на бързо...Купих си обезмаслител Меглио от близкия маркет и финала беше впечатляващ
    преди и след миенето !

  15. #30
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by sandeto View Post
    С нафта се мие най-добре двигателния отсек... Парцалчето, в една паничка малко нафта и търкане му е майката... всичката мръсотия пада, и двигателя остава лъскав и защитен от влагата... Но е силно препоръчително да има и кора отдолу, че мазничкото доста прах лови...
    Колега, аджеба туй дето си го написал - пробвал ли си го?
    Както сам казваш:
    Quote Originally Posted by sandeto View Post
    ...мазничкото доста прах лови...
    , сещаш ли се тоя мотор на втория ден на какво ще прилича? Ако не се сещаш, гледам че си с бензинка, иди на една бензиностанция и виж на дизелите около гърловините на резервоарите каква гняз има... Пък ти искаш да си омажеш мотора.... Сети се и добре загрял мотор, намазан с нафта - каква гледка и миризма ще добие...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •