Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: миене на двигателното отделение

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default миене на двигателното отделение

    как се мие двигателното отделение и кога? като е истинала колата? акумулатора маха ли се? релета и други подобни махат ли се и те? с пароструйка и пяна или само с вода? някой миел ли го е?

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Едно от първите неща, които научих от старите афисти във форума бе, че двигателят НЕ СЕ МИЕ, освен ако нямаш наистина основателна причина да го правиш или не ти пука много за електрониката
    Ти си знаеш
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Не само при Алфите е така! Една стара поговорка гласи, че цената на миенето на двигателя, започва от 6 лева (в смисъл, цената на самото изпръскване). Таван няма!

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Разбира се че се мие но се спазват определени изисквания
    като например да не се пръска под налягане да се ползват подходящи препарати да се обвият чувствителните зони с найлон и тиксо(дебитомер, алтернатор и др) ,напръскваш си предварително всички букси,куплонги и кабели с спрей WD 40 или нещо подобно и така ...
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5

    Default

    Ако питаш мен най добре не се занимавай с глупости
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С парцалче и меглио само там където има масло и те дразни. На останалите места с прахоляк. Само с парцал. Не си миите така двигателите, че се пълня с вода от всякъде!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ...да не се пръска под налягане да се ползват подходящи препарати да се обвият чувствителните зони с найлон и тиксо(дебитомер, алтернатор и др) ,напръскваш си предварително всички букси,куплонги и кабели с спрей WD 40 или нещо подобно и така ...
    Все неща, които се предлагат на всяка автомивка! Първата табела, която може да се прочете на автомивка (след тази за цената, де!), в най-общия случай е: "За повреди след миене на двигателя отговорност не носим!". Също толкова неприятно впечатление прави и табелата: "Не носим отговорност за повреди по боята и салона!", което значи, че всеки мърльо, главил се за мияч, може да ти издраска и повреди каквото си иска по колата и "копче" не можеш да му кажеш. Това е и причината да избягвам доколкото мога този вид "услуги".
    Иначе, да, това е начинът за миене на двигател, плюс използване на обезмаслители от рода на Meglio, но трябва да си го правиш сам и да имаш едно на ум за рисковете! Затова по-често срещаният отговор е "най добре не се занимавай с глупости"!

  8. #8
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    както каза един механик в сервиза ...."състояние направих от такива като теб дето си мият двигателите"

    не на алфата, ами на Клиото на жена ми. Ходих измих го за 10 кинта и после дадох още 300 за ремонт (четири бубини, свещи, кабели, някакви датчици по управлението на климатроника и т.н....и пак не е както преди)

    с други думи, следвай съвета на колегата ОЕМ...по-безопасно е
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  9. #9
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    аз моята я измих преди седмица - трябваше да се махне маслото (то си беше нявсякъде...) измиха я с хладка вода - развалила се машината... Гледах ги през целото време и съм доволен - работеха внимателно и засега няма щети - дано и да няма. Ина4е продават доста препарати за ръчно измиване - в кауфланд ми попаднаха няколко (след като беше измита), но никои не съм ползвал. Трябва да се внимава с електрониката и с уплътненията. Рискова операция си е....
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колко коли могат да се похвалят със здрави кори и че когато вали и се шмугат по локвите с размери на язовири,не им се къпе целия двигателен отсег?Аз предпочитам двигателят да ми е чист,както и радиаторът и кулерът.В мизерно време го мия поне веднъж в месеца.Имам си водоструйка и не се занимавам с автомивки.Буксите са достатъчно защитени,а и без това е редно от време на време да се почистват.Омазаните с клей кабели са най-честа причина за утечки и укъсяване.Мизерните агрегати работят в несвойственни температурни режими.Полепналият прах е като абразив по подвижните елименти.Местата,които не трябва да се мокрят,производителя ги е конструирал в съответствие с това.До сега нямам повреден автомобил от това,че съм му измил двигателя,само че дето се казва в една в същност тъпа реклама:"Трябва и акъл."
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Мия юнашки с пароструйката, мокрене, сапунисване, търкане на кирта, обилно изплакване, поне 2 пъти на тримесечие, махам еку и бубини, и ич не ми дреме - но на леко топъл двг, и после поне 3-4 часа стои простряна на припек за да поизветрее......досега съм нямал ядове.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Абе като цяло миенето не се препоръчва на нито един модел, ако човек има познания като Ферариста примерно и му се занимава с това да маха и слага разни части , може да се пробва, аз двигател съм се заклел да не мия, особено на Алфата с тия дълбоки гнезда за свещи, на дъното на които блести вода, като в стар кладенец
    Last edited by fred; 05-10-2009 at 21:22.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    понеже един комшия си зе една алфа 156 1.8 и вика виж колко е запазена и ми отвори капака на мотора и вътри сичко лъщи от чистота. зазяпах се и видях скоби метални на които пише форд. явно имаше сменяни тръби. казанчето за антифриза ми се видя ново. предположих че е добре измит мотора та исках и аз да си го измия и да му покажа и моята колко е запазена аз нямам кора от доло и вътре е доста мръсно.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    понеже един комшия си зе една алфа 156 1.8 и вика виж колко е запазена и ми отвори капака на мотора и вътри сичко лъщи от чистота. зазяпах се и видях скоби метални на които пише форд. явно имаше сменяни тръби. казанчето за антифриза ми се видя ново. предположих че е добре измит мотора та исках и аз да си го измия и да му покажа и моята колко е запазена аз нямам кора от доло и вътре е доста мръсно.
    Като миеш гледай само да не набиваш вода под декоративния пластмасов капак, защото ако имаш проблем с кабелите и уплътненията влиза вода при свещите и си за нови такива заедно с кабелите. А и някоя бубина може да отиде

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Само с парцалче и меглио човек. Играчка си е, но става добре. И без кора за 2, 3 месеца пак всичко вътре е прашно. Но аз редовно си забърсвам и всичко е ок.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •