Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Болт зад педала

  1. #1

    Default Болт зад педала

    Има 4 теми за това прочел съм ги но така и не разбрах със сигурност за какво е този болт според мен той ограничава подаването на газ ако някой знае или го е бутал напред -назад нека каже има ли разлика във вървежа ,колата е 156 2,0тс 98г

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    мойта е 1.9 дизел и има разлика. при бензина незнам. ограничаваше ми болта оборотите. до 4000 се режеше и после като чели умираше. ся е супер в сички обороти на сички скорости

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Има 4 теми за това прочел съм ги но така и не разбрах със сигурност за какво е този болт според мен той ограничава подаването на газ ако някой знае или го е бутал напред -назад нека каже има ли разлика във вървежа ,колата е 156 2,0тс 98г
    Колега, според мен така трябва да си е то си е заводско и наще коли не са единствените с такъв болт, много коли го имат , надали колата ще ти тръгне по-бързо ако го махнеш, най-вероятно е да скъсаш нещо както оем беше казал в другата тема... иначе за колегата кълцоне можеби на него е бил по изпъкнат или нещо такова и затова му е ограничвал педала, иначе настъпия до край на 2ра и гледай как се движат оборотите(от 1500 до 3000 нали знаеш , че се чуди тайче спокойно), ако си ги пълни какъв ти е проблема? Като го махнеш няма да ти даде 30 коня
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    oт пробване глава не боли. а и няма кво да скъсаш. тва да не е колело

  5. #5

    Default

    А има ли някакъв по специялен чалъм по завъртане-отвъртане ,това е че не мога да го видя ,днес бърках, опитвах с пръсти ама не стана

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    с клещи

  7. #7
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    oт пробване глава не боли. а и няма кво да скъсаш. тва да не е колело
    Ами ти, що мислиш , че талянеца го е сложил там? Викаш напраил колата 200 коня ама си казал много и е и турил тоз болт да стане 155? Ае стига излагане според мен този болт трябва си стои там , за да няма после по големи ядове.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #8

    Default

    Да разбирам че го е сложил италиянеца обаче ако се навие до край /без да се маха / плюс това там имам и стелка а до колкото разбрах оригиналната има отрязано точно където се пада болта мисля че ще има разлика ,моята 156 никога не съм я виждал дори близо до червената зона на оборотомера камо ли вътре може би е заради болта не знам точно за това исках да разбера
    Last edited by plamen petkov; 27-09-2009 at 10:14.

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега, много лесно можеш да си отговориш сам на въпроса. Палиш колата, натискаш до долу, ако се задейства прекъсвача (на около 7200об/мин) значи всичко си е наред и няма какво да пипаш болта. Ако не е, просто го навиваш докато достигнеш желато.
    Според мен тоя болт е поставен с някаква цел, да пази потенциометъра, да може всеки да си ограничи оборотите ( приметно давате колата на хлапето си, само че не искате да се претрепе някъде, отвивате малко болта и хоп, макс скорост вече не е 200+, ами 140 да речем), такива неща имам предвид...
    Та ако ще се маха болта, не е зле да се види отдолу за какво става дума, преди да настъпите педала с петата додолу.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10

    Default

    И според мен болта не е сложен току така но всъщност каква му е функцията имаше и мнение за да не се скъса жилото на газта което малко ме съмнява това са само догатки ,някой знае ли ?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    аз карам без болт. кат се скъца нещо ще ви пиша. до тогава си карайте с болта. може да е сложен просто за разработването на колата като е нова. после да е ненужен.

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Чсто колите като им натиснеш падалчето на диагностика показват например 96% натиснат педал. Просто я закачи на компир и натискай - така ще видиш дали да си губиш времето.


  13. #13

    Default

    Като натиснете педала на газта /с болт/до колко оборота стигате защото аз нямам спомен да съм минавал много над 6 000 оборота

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Болта ви трябва да е завит до край. Това е. Ако стелката ви е дебела и ляга над плочката в която опира болта тогава може да не можете да дадете до край газ. Но за какво ви е това? Да хвърля гориво на вятъра? 5 - 10 градуса невъзможност да отворите повече клапата не е бола за умиране. Специално на бензинките които са с жило трябва да се внимава с махането на болта.

    Аз си го имам болта. Завит е до край и имам и стелка под него която е дебела поне 9 мм. и си стигам прекъсвач на 7600 оборота и правя 240 по километраж на дълга права отсечка с лек наклон. И отварям клапата на 79 процента по данни от диагностичната апаратура.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Добре де ора, за какво ви е да го махате - ако сте със жило то той предпазва същото от проблеми, както и дросела - ако сте със ел. газ, то тоя болт е боднат за да не се прецака механизма на педала на газта, той търпи регулиране, затова си го регулирайте като хората и не се занимавайте със толкова дребни неща, който не са сложени за да ограничават хорс пауърите ви, а да не ви карат да звъните на такива като мен с въпроси - "Ферко, у тебя есть жило за газта или потенциометър"........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •