Results 1 to 13 of 13

Thread: Хидравлика, течност, цени

  1. #1
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Unhappy Хидравлика, течност, цени

    Здравейте всички Таа отново проблем с моята колица.. Прибирам се от работа и минавам през една доста голяма "неравност" причинена от ремонтната дейност на пътя наблизо. Всичко наред уж.. Карам си аз и по едно време супер силен вой като завъртя волана, който започна да се върти все едно карам камаз. Наложи се да мина целия аспарухов мост във Варна така. Спирам пред нас отвивам капачката за хидравличната течност - празно поглеждам от долу тече, всичко изцапано. Та въпроса ми е какви ще са последиците за мотора след като съм карал без хидравлична течност и колко ще ми излезе ремонта и пълненето ?

    145 1.6ts 16v 97г.

  2. #2
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Eee, колега, за двигателя няма последствия. Просто трябва да видиш откъде е избила течността и тогава 'каквото сабя покаже'.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Здравей колега, последици може евентуално да има за хидравличната помпа. Ремонт на хидравликата ( рейката ) в София е 150 лв. без монтаж и демонтаж. Първо обаче, трябва да се установи точно какъв е проблемът. Ако искаш да намерим сервиз във Варна пиши ми, имам колеги при вас, а имаме и коли за поддръжка.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,причината за аварията струва 3.50 лева,но труда си е сериозна работа.Спукала ти се е семерингата на хидравликата.Писал съм доста по темата.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    ...или остарял маркуч някъде по системата цепнатина и ---

    проследи си всички маркучи по цялата система
    играл съм го този филм с 145-цата на магистралата до Девня , оправих го на място /добре че имах скоба да стегна/ пратих колега за хидравлична течност и така..

    п.п. никога не се случва пред дома на улицата преди да тръгнеш
    ----------
    145 / 1.6 Boxer / 103hp--- ex
    156 1.8 ts -- momo салон , 99
    ___________

  6. #6
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Голяма цепка в един от маркучите е проблема. Утре отивам за маркуч и за 2 3 часа се надявам да го сложа Проблема беше докато намеря от къде тече и после да го сваля ... Проблеми с рейката или друго за сега не сам намерил и дано да няма

    145 1.6ts 16v 97г.

  7. #7
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    ...Ако искаш да намерим сервиз във Варна пиши ми, имам колеги при вас, а имаме и коли за поддръжка.
    Някъде във Варна ремонтират ли рейки наистина ?
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Ruse
    Posts
    16

    Default

    Ремонт на рейка е нещо безмислено за мен. Първо 100лв монтаж и демонтаж (в най-добрия случай),Второ 150лв за самия ремонт и в най-добрия случай 1-2 години да караш така след което с начале. При появата на теч от рейката най-добре ако не е разбита си копуваш присадка за хидравликата на цена от 16 до 40лв (Препоръчвам ви на LIQUI MOLY или Valvolin като първото е малко по скъпичко но може и река да спре да тече ) и след 2 -3 години или продавате колата или си ккопувате нова рейка която струва 450лв за 145.

  9. #9
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за хидравликата,

    А може ли да питам нещо в тази тема, ако в казанчето има течност и над максимума даже (отворих и проверих), но пак се чува това виене (леко засега) при завъртане на волана и той се втвърдява като колата е на място до 1000 оборота, а като дам газ улеква, къде да гледам за проблем? Чел съм в други теми че се отлагали боклуци в казанчето, знам че явно хидравличната помпа не вдига достатъчно налягане на ниски обороти, но все пак някой ако даде компетентен съвет ще съм благодарен.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  10. #10
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK Nikinew's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    78

    Default

    На LIQUI MOLY или Valvolin само добавки за скоростна кутия намирам, а за хидравлични рейки никъде нищо няма... !?!
    ALFA 146 1.6 TWIN SPARK 2000 г. 120 к. с.

  11. #11
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    А може ли да питам нещо в тази тема, ако в казанчето има течност и над максимума даже (отворих и проверих), но пак се чува това виене (леко засега) при завъртане на волана и той се втвърдява като колата е на място до 1000 оборота, а като дам газ улеква, къде да гледам за проблем? Чел съм в други теми че се отлагали боклуци в казанчето, знам че явно хидравличната помпа не вдига достатъчно налягане на ниски обороти, но все пак някой ако даде компетентен съвет ще съм благодарен.
    Провери си ремъците,когато са хлабави на пълен волан просвирват.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    А може ли да питам нещо в тази тема, ако в казанчето има течност и над максимума даже (отворих и проверих), но пак се чува това виене (леко засега) при завъртане на волана и той се втвърдява като колата е на място до 1000 оборота, а като дам газ улеква, къде да гледам за проблем? Чел съм в други теми че се отлагали боклуци в казанчето, знам че явно хидравличната помпа не вдига достатъчно налягане на ниски обороти, но все пак някой ако даде компетентен съвет ще съм благодарен.
    Този шум е от лагерите на помпата.Демек може да си отива самата помпа или да има въздух в системата.
    Отвори и виж, дали има мехурчета в казанчето.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13

    Default

    За adv_petrov ,
    и мойта 146 правеше същото.До 1000 оборота волана се върти трудно,като дадеш газ почва да се върти лесно.Проблема при мен беше от хидравличната помпа.Ремонтирай я по - рано , защото аз мойта си я карах и помпата се скапа в планината.Изтече хидравличната течност.40 километра карах надолу в супер отвратителни завой без хидравлична помпа.Като до 1000 оборора
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105кс 2000г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •