Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71

Thread: Възраждането на GIULIETTA 1.6

  1. #61
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Няма да режа нищоЩе намеря по-хубави инструменти,че моите са ползвани още когато дядо ми е бил на моите години.Иначе болтовете не са ръждясали....на вид са супер просто не се отвиват.
    Проблема е че не мога да хвана гаиката със звезда....няма място и като сложа гаечния ключ при силно дърпане се изплъзва.

  2. #62
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Тези дни има историческо развитие слагам малко снимкиНа последните 2 снимки имам въпрос.Нормално ли е по този начин да се свързва задния краи на камбаната към купето?Питам понеже на мен ми се струва ъпсурдно да е така.Наи страното е ,че не помня как беше преди да я сваля.Но помня,че отвих 2 гаики и камбаната излезе.Не съм взимал друго от там,например тампон или друго. Сложих я както помня,но ми се струва ,че липсва нещо
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ттт 033.jpg   ттт 029.jpg   ттт 019.jpg   ттт 011.jpg   ттт 007.jpg  

    ттт 020.jpg   ттт 021.jpg   ттт 026.jpg   ттт 024.jpg  

  3. #63
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Никак не е абсурдно това зарепване на двигателя към купето. Липсват ти две цилиндрични втулки, които ако се загледаш ще видиш че са се отбелязали на изолацията където са лягали.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    Колега, махни червения силикон от класиката!!!
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  5. #65
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Да има две малки втулки, които влизат на шпилките и след това са ушите на тампона.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  6. #66
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Quote Originally Posted by kolioto View Post
    Колега, махни червения силикон от класиката!!!
    Сложил съм нови гарнитури,а силикона е за всеки случаи.Но ще се постарая да го изтържа да не се вижда много

  7. #67
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Здравеите,доиде време за наи-хубавото:запалванетоИ естествено за нови проблеми.Всичко свързах и сложих ключа.Всичко си светна по таблото и работи.Даже като сложих ключа тръгнаха чистачките.Обаче стартера не върти.Има тоци до него.Свалих го, пробвахме -работи.Сложих го и врътна,но доста слабо при положение,че акумолатора е зареден.Отнякъде дърпа ток.
    Двигателя трябва ли да има маса към купето,защото няма,и сложихме побългарена?
    На кабелите на свещите има някаква маса,но не виждам къде се слага.
    При врътването на стартера една от жиците(маса)даде на късо и взе да пуши.(първите снимки).Като я махнем, не върти,сложим ли я,върти,но пуши.Освен това страшно се нагорещи.Някои знае ли за какво е?
    Въобще положението е доста оплетено.Някакви схеми и ел. техници ще бъдат полезни.Не искам още една изгоряла алфа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails жулиета 003.jpg   жулиета 004.jpg   жулиета 013.jpg   жулиета 014.jpg   жулиета 010.jpg  

    жулиета 012.jpg   жулиета 001.jpg   жулиета 002.jpg  

  8. #68
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    А,забравих да пиша за още нещо.Колата е карана на гас и карбораторите са пробити.Някакви идеи как да ги запуша.Сложил съм тръбички,чрез които се свързват.
    Ключа които е вътре до бушоните,за какво е,играе ли някаква роля,защото го въртим но няма разлика.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails жулиета 023.jpg   жулиета 009.jpg   жулиета 017.jpg  

  9. #69
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    на в6 знам, че има около алтернатора един дебел кабел за земя на мотора. трябва да е голям, като за акумулатор. тоя ключ не е заводски там сложен, сигурно е било за някаква аларма или нещо такова
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  10. #70
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Масата на двигателя трябва да е един много дебел кабел оригинално без изолация , който стои отзад вляво на двигателя(като го гледаш отпред) и се стяга от един от болтовете на кожуха на маховика и специален болт на купето. Ако в момента масата на двигателя идва само по това малкото кабелче закачено на комутатора е съвсем нормално да се нагрява и да му се стопи изолацията. Консумацията на стартера изисква доооста по-дебел кабел. Аз също бях забравил да я закача преди да наместя двигателя, а тъй като нямах канал после ми беше мноого неудобно прибегнах до допълнителен кабел. От едната страна го стегнах с болт-а за масата на акумулатора към купето, а от другата към един от болтовете за бензиновата помпа (при мен нямаше помпа, а капаче, което скрива отвора, но това не е от значение).
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #71
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Всичко е оправено.Намерих кабела на оригиналната маса,доста дебел и оголен.Даваше на късо,защото бяхме сложили доста тънка жичка за маса на двигателя,не е издържала и взе да се топи.Вече всичко е наред,стартера върти и качва гориво.Оказа се че един от бензинопроводите се е скъсал и при паленето взе да тече бензин,но веднага бе сменен с нов,както и другите.Играх си с капачката на резервоара ,защото бе заяла,и остана тези дни когато съм свободен да взема малко бензин и да палим.А, освен това трябва да взема и спирачна течност и да обезвъздуша спирачките.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •