Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Проблеми с 146 ti - помощ!!!

  1. #31
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Цръцкам там дето има 2 жички на една пластинка ли? Щото нагоре е капсуловано. А как ме е бъз
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #32
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Цръцкам там дето има 2 жички на една пластинка ли? Щото нагоре е капсуловано. А как ме е бъз
    Да там Ма който го е страх не ходи в гората а и ако колата си е наред недей пръскай къде требе и къде не требе
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #33
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Цръцкам там дето има 2 жички на една пластинка ли? Щото нагоре е капсуловано. А как ме е бъз


    Споко нищо няа да стане, ма сега съм "напред с материала" за да обясняаам!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #34
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    *** го у Фиата - 22/100 градско по последни данни, а истинският Фиат на жената гори 6.8 градско и 6.2 на дълго /каран от мен и от тук до София не е падал под 130/

    верно че алфонсо го газя зверки ама чак пък толкоз, май пак ще се връщаме на вариант 33-ка

    Резултата на днешната диагностика:
    "No present erors" и тва в комбинация с разход от 22/100 направо ме вбесява
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #35
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    *** го у Фиата - 22/100 градско по последни данни, а истинският Фиат на жената гори 6.8 градско и 6.2 на дълго /каран от мен и от тук до София не е падал под 130/

    верно че алфонсо го газя зверки ама чак пък толкоз, май пак ще се връщаме на вариант 33-ка

    Резултата на днешната диагностика:
    "No present erors" и тва в комбинация с разход от 22/100 направо ме вбесява
    Абе то грешките немат много общо с диагностиката!!!
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #36
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Кво е туй 22/100. Да не си я карал на задна само. Бобо е прав че отсъствието на записани грешки, не означава че нещо не се еб...ва. Просто компа е много умен и ги изолира със заводски стойности. Ще ти трябва по-сериозна диагностика, която да чете много повече параметри. На мойта като я закачих също нямаше записани грешки, дори и с откачена ламбда сонда, само дето графиката права линия. Даже имам чувството че гори по-малко от боксера. На извънградско със 140-160- 7.5, градско мисля че пада до под 10/100
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #37
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default и таакааа да отпочна...

    та да почна с развръзката...
    1. не знам кой, мамицата му, е решил, че трябва да измие двигателя - беше пълна с вода дори и на места дет е теоритично невъзможно, но да кажем, че свещите не се виждаха и буксите на инжекторите си бяха прилично пълни - толкова не съм подсушавал от последното наводнение у дома
    2. не знам кой, пак гореспоменатия роднина, е турил на мойто алфа свещи Шампоан и е скъсал едната при затягане... та тя си хлабчеше там - бат бобо я замени веднага...
    3. споменах ли за измиването на двигателя - имаше няква джаджа Lamdba control system - чарк от метановата уредба дет така беше изпращял, че вътре само жаби нямаше за сметка на изпомачкани елементи... но за сметка на това ламбда сондата беше откачена - бобо прилежно изкорми всичко и колата заприлича на себе си ... предстои махане на остатъка от метановата гняс...
    4. предполагам, за да не дава грешки темп. датчик беше откачен ... да ви изсъхнат топките жабарски ...
    5. може би най-съществената причина мойто алфонсо да кихаше така зле - мембраната на калпана за налягането на бензина беше сдала багажа и вместо да вдига налагането до 3 бара чрез вакуум кат загрее, просто бензина е бивал засмукван, което обяснява поведението на колата като загрее, както и приличния разход от 20-22/100(ако не съм се изразил правилно моля да ме коригирате, но аз така разбрах)
    6. съмнения за ролка - няма кво да се съмняваме - смяна.
    7. ремък, разбира се - и той с 6.
    8. ламбдата е още под съмнение заедно с, май не споменах, че термостата е за смяна ...
    9. колата тихо почива, разглобена надявам се, в клубния сервиз, а аз ще допълня списъка като ме осветлят за другите бъгове.
    10. Благодаря ти, бат бобо, че и погледна под капака...
    следва продължение ... полезно е да се прочете ако си купуваш кола нов внос от талянско.
    11. присетих се - след като колата биде възстановена в прилична спортна форма се повозих 50-ина километра и ... прегрях ... за щастие без катастрофални последици, но явно перките ми не развъртат когат трябва ... нещо, което преди не и се беше случвало та и за това предстои разследване ...
    12. разбит десен носач
    13. умряла ламбда
    и толкова... вече всичко и е ок
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  8. #38
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default


    Олеле Как е вървяла до сега
    Дано не ти изникват други проблеми. Иначе като гледам май всички познаха по нещо неработещо.

  9. #39
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by gigi

    Олеле Как е вървяла до сега
    Дано не ти изникват други проблеми. Иначе като гледам май всички познаха по нещо неработещо.
    А сега си представи какво не съм разглобил че е по-лесно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #40
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by gigi

    Олеле Как е вървяла до сега
    Дано не ти изникват други проблеми. Иначе като гледам май всички познаха по нещо неработещо.
    ми жабаркса кола, правят ги да вървят и в вода, подобно на москвича правен за Сахара(но и за под вода за всеки случай)...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  11. #41
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Я ако обичате пак тва за мембраната на клапана за бензин, дайте малко инфо, къде се намира и как се разглабя, за да направя една проверчица че, май Бобо пак ще излезе прав!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #42
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Я ако обичате пак тва за мембраната на клапана за бензин, дайте малко инфо, къде се намира и как се разглабя, за да направя една проверчица че, май Бобо пак ще излезе прав!
    таака ще се опитам да ти го опиша - това е на края на рейката("тръбата" с 4-те разклониения по едно за всеки инжектор) вдясно има една алуминиева тапа, закрепена с 3-ъгълна скоба, с малка стърчаща тръбичка, която от своя страна влиза в малко черно маркуче. Та налягането в рейката е 2.5 бара на студено, кат загрееш или предполагам им по-сложна и обяснима зависимост маркучето(е не то самото разбира се) засмуква въздух вдигайки налягането в рейката до 3 бара ... така като сдаде багажа вместо да вдигне налягането и да се запуши, тя засмуква бензин, който иначе чинно би следвало да отиде в двигателя ... хайде пак ще помоля да коригирате ако не съм обяснил коректно ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  13. #43
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Такаааа, ей топлия гараж хубу нещо! Ей ся го свялях тоя клапан ма той не пропуска в нито една посока, я ме светнете как трябва да се държи тоя клапан!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #44
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Мдаа това с удавените свещи беше първия проблем който възникна и при мен ....само за да си мислиш че двигателя е "чисто" нов правят ебати простиите с пароструйката.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  15. #45
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Мдаа това с удавените свещи беше първия проблем който възникна и при мен ....само за да си мислиш че двигателя е "чисто" нов правят ебати простиите с пароструйката.
    ми не знам къв лумпен требе да си за да си помислиш, че е чисто нов...
    даже винаги съм си мислил, че има мин. коеф. 2х на това което показва километража за изминатите километри ...
    отделно искам да споделя, че на баща ми грозния пасат е мит два пъти и той вода не задържа ... най-малкото не е имал проблеми.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •