Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: МАСЛО !!!

  1. #16
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    10w40 e "нормалното" масло...98% от собствениците на бензинови алфи в този форум карат с такова... Така че маслото си е добър вискозитет...Друг е въпроса какво точно е това масло 10в40? Каква марка имам предвид? Защото с този вискозитет се предлагат и разни ментаци и разни наливни от по 4лв. литъра с многооо съмнително качество!

    Използвай препоръчаните и най-често използвани масла на българския пазар: Selenia 20K, Mobil, Castrol, Agip, Motul....

    1-2литра на 10хил км. не са кой знае какъв проблема имайки предвид че НЕ Е НАПЪЛНО сигурен този разход, а и не е сигурно с какво точно масло си карал до момента...

    Сложи си някакво нормално масълце 10в40...Покарай 10хил км. и тогава сподели какво е станало..В МОМЕНТА НЕ бива и не трябва да ти минават мисли за ремонти и такива неща...Изчезването на маслото не може да сигурна индикация за проблеми с двигателя, защото може и просто някъде да има и теч и т..н... КОлата ти пуши ли? Има ли някакви проблеми?? Межу гори ми масло и изчезва ми масло има голяма разлика


    П.П 90% от алфите във форума имат разход на масло от 1.5литра и нагоре на 10хил км... Както казаха колегите...това са коли на по 200+хил км..

    П.П Моя разход е 3-4литра на 10К
    Last edited by VFTI; 22-09-2009 at 17:14.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #17
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    попитах дали е вазможно да ми трябжа друго маслко предния път да ми сложили 10W40 което май е полу - синтетика.. доколкото знам е по тънко масло..
    Тънко е, ама както ти каза и VFTI, това е маслото за тая кола, така че си купи качествено такова и карай с него. Ако ще слагаш с друг вискозитет, евентуално някое спортно масло (в случай, че настъпваш), което е още по-тънко Но не си прави експерименти с по-"дебело" масло, че тогава разхода може да се окаже най-малкия ти проблем. С по-нисък вискозитет са тия за износени мотори (като Selenia HPX). С тях разхода е по-нисък, ама ако не е ясно дали ти е много износен мотора, не си слагай такова, според мен ако си караш с 10w40 е най-удачно, пък като харчи ще наливаш.

    Освен това, ако не си сигурен има ли течове, огледай - може да не е всичкото изгорено.
    Last edited by Sm0k; 22-09-2009 at 21:38.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #18
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    15w40 на ESSO също не е лош вариянт,аз карам с такова масълце много съм доволен.Не гори масло и е на добра цена.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  4. #19
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    10w40 e "нормалното" масло...98% от собствениците на бензинови алфи в този форум карат с такова... Така че маслото си е добър вискозитет...Друг е въпроса какво точно е това масло 10в40? Каква марка имам предвид? Защото с този вискозитет се предлагат и разни ментаци и разни наливни от по 4лв. литъра с многооо съмнително качество!

    Използвай препоръчаните и най-често използвани масла на българския пазар: Selenia 20K, Mobil, Castrol, Agip, Motul....

    1-2литра на 10хил км. не са кой знае какъв проблема имайки предвид че НЕ Е НАПЪЛНО сигурен този разход, а и не е сигурно с какво точно масло си карал до момента...

    Сложи си някакво нормално масълце 10в40...Покарай 10хил км. и тогава сподели какво е станало..В МОМЕНТА НЕ бива и не трябва да ти минават мисли за ремонти и такива неща...Изчезването на маслото не може да сигурна индикация за проблеми с двигателя, защото може и просто някъде да има и теч и т..н... КОлата ти пуши ли? Има ли някакви проблеми?? Межу гори ми масло и изчезва ми масло има голяма разлика


    П.П 90% от алфите във форума имат разход на масло от 1.5литра и нагоре на 10хил км... Както казаха колегите...това са коли на по 200+хил км..

    П.П Моя разход е 3-4литра на 10К
    Ами маслото е на Мобайл 10в40 и тубата дори беше донесъл баща ми,защото тои ход да го сменя аз нямах вазможност... така че за маслото съм сигурен че е каквото пише че е сложено друг е вапроса дали в самата туба е било оригиналното масло...
    Имаме познат който работи в сервиз и ми предложи при него да си сменя маслото но тяхното е Texaco ако не се лъжа и май е наливно... ,но немисля че ще ме излъже все пак е кръстник на бащата ? какво ще кажете удачно ли е смяна с наливно масло или от туба задължително ?
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  5. #20
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Наливното масло е удачно, когато е сигурно че е наистина качествено и точно не е някой фалшимент....

    Нямам много положително мнение за Тексако....

    Защо не вземеш да си налееш Selenia 20К примерно поръчай си от www.alfisti.bg за да сме сигурни че караш с хубаво масло, а на по късен етам ще се правят изводи!

    И не забравяй НЕ КАРАШ някой опел, а АЛФА РОМЕО...самото име означава претенции за потдръжка и качество! Всеки сам си прави своя избор...Всеки си има кола и сам решава как да се грижи за нея....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #21
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    ами АЗ ЛИЧНО съм виждал бивш колега как точи масло от варелче 60литра "мобил 10в40" и връща във варела "М10Д" налива си "мобила" на неговата кола а "наливното м10д" (защото е евтино) го връща във варела за да оправи количеството и да не го хванат. Шефа на сервиза караше мерцедеса си с масло от варелчето и си мислише че маслото е МОБИЛ
    ти се замисли Кръстникът на баща ти дали знае кои какво е направил с варелчето докато е ходил за части ???
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  7. #22
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Прави сте благодаря... Алфа Ромео си е Алфа Ромео ще видим на по късен етап какъв разход на масло ще дава ...
    Та значи селениа 20К ? / 20К отговаря на полу-синтетика като предното масло с което съм бил така ли ? /
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  8. #23
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    Прави сте благодаря... Алфа Ромео си е Алфа Ромео ще видим на по късен етап какъв разход на масло ще дава ...
    Та значи селениа 20К ? / 20К отговаря на полу-синтетика като предното масло с което съм бил така ли ? /
    Точно така полусинтетика е...точно каквото трябва да е за колата и какво пише на предния капак.... Дадох ти съвет и от къде може да го купиш...

    Иначе и аз мога да ти предложа от моето масълце, но да не се натрапвам....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #24

    Default

    извинявам се че е малко off но за meguin какво ви е мнението?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  10. #25
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    извинявам се че е малко off но за meguin какво ви е мнението?
    Абе аз незнам, дали повечето хора изобщо са го чували, че да имат мнение за него, ама на сайта им има само снимки на камиони. Коли няма и аз не бих си го сипал в алфата. За тексакото, че пък и наливно също бих се въздаржал някак. Аз лично карам със Selenia, щото това се препоръчва от производителя. Иначе, който иска да кара с друго да си избира качествено, най-добрите марки са известни на всички, VFTI ги спомена, пък аз за Agip и Mobil и Castrol примерно не съм чувал лошо
    Last edited by Sm0k; 23-09-2009 at 17:24.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #26
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, VFTI ти каза: най-важно е маслото да е истинско! Аз карам с наливно (Мобил), от човек, който никога няма да ми продаде съмнително масло; така или иначе всеки сам си преценява, но вземи масло от ПРОВЕРЕН източник с гарантиран произход!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  12. #27
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Колега, VFTI ти каза: най-важно е маслото да е истинско! Аз карам с наливно (Мобил), от човек, който никога няма да ми продаде съмнително масло; така или иначе всеки сам си преценява, но вземи масло от ПРОВЕРЕН източник с гарантиран произход!
    Абе прав си, че то и в туба може да е ментак, няма никаква гаранция. Така, че наистина най-добре да се взема от сигурни места
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #28
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Сетих се още нещо да ми дадете савет.
    Със старото масло съм изминал 5 000 км ... немисля че е остаряло.. предполагам нямапроблем просто да долея от същата марка ? /Мобиле 10В40/ ?
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  14. #29
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Meguin е добро масло, но определено не е за АлфаРомео или други леки автомобили...

    Иначе аз за това се опитах да дам на колегата проверен източник от където да си купи масло...Естествено варианти има много, а и незнам от къде е

    Хайде успех на всички и глезете алфите си така както искате те да ви радват
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #30
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    Сетих се още нещо да ми дадете савет.
    Със старото масло съм изминал 5 000 км ... немисля че е остаряло.. предполагам нямапроблем просто да долея от същата марка ? /Мобиле 10В40/ ?
    Колега, твоето масло се сменя на 10000 км ИЛИ след 1 година...СМЕНЯЙ, не доливай!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •