Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: МАСЛО !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default МАСЛО !!!

    Здравейте колеги !!! Измина една година от смяната ми на масло, но като километри не съм изминал нищо особено /3/4 000 км../, а маслото ми е точно над минимума... възможно ли е за 1 година да е изгоряло толкова масло и сега при смяната му.. задълйително ли е да слагам "Селениа" точно проверих досега съм бил с "Мобил 10W40. Модела ми е Алфа ромео 146 1.4 16V 103 к.с. 99 година. Благодаря предварително надявам се да ме посаветвате сега какво да масло да сложа ... , кактосе извинявам и ако мястото на темата не е тук...
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  2. #2
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Е ти една година не се ли сети да погледнеш поне един път как е маслото От максимума до минимума на щеката е около 1 литър, дали е нормално да го изгори за 4000км не знам. По-скоро не.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  3. #3

    Default

    Аз знам, че е добре да ти седи по средата и ако като са ти сипали масло, са ти сипали до среадата, значи ти е изгорило 500мл

  4. #4
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Много зависи и как си я карал, все пак тея коли не са първа младост. Аз лично в момента сам с Agip и сам доволен от него, преди бях с някакво измислено и излезнех ли на извънградско давам газ и масълцето намаляваше.

  5. #5
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, не е ненормално, но не е и много хубаво - както колегата по-горе каза колите ни не са първа младост. По-важно е задължително да си смениш маслото всяка година - и аз карам с Мобил 10В40, не съм имал никакъв проблем вече две смени, и колата ми не го гори (колкото налея, толкова източвам)
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  6. #6
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    Здравейте колеги !!! Измина една година от смяната ми на масло, но като километри не съм изминал нищо особено /3/4 000 км../, а маслото ми е точно над минимума... възможно ли е за 1 година да е изгоряло толкова масло и сега при смяната му.. задълйително ли е да слагам "Селениа" точно проверих досега съм бил с "Мобил 10W40. Модела ми е Алфа ромео 146 1.4 16V 103 к.с. 99 година. Благодаря предварително надявам се да ме посаветвате сега какво да масло да сложа ... , кактосе извинявам и ако мястото на темата не е тук...
    моята кола е същата,пак 1.4 16v 103к.с 1998г. и аз я карам 1 година и съм минал 7000 км. и съм с SELENIA 20K,и ми е точно до където го сипах ( малко под max) та според мен не е нормално да ти е на minimum

  7. #7
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Благодаря за отговорите.. за да съм точен изминал съм 5 000 км а и незнам дали има значение но близо половин година колата не беше в движение а и вазможно ли е да гори ако самото масло трябва да е друго ?
    А днес докато карах запо4на да ми свети и лапничката на ръчната ? можете лид а ме посаветвате и за това ? Благодаря!
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  8. #8
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    Благодаря за отговорите.. за да съм точен изминал съм 5 000 км а и незнам дали има значение но близо половин година колата не беше в движение а и вазможно ли е да гори ако самото масло трябва да е друго ?
    А днес докато карах запо4на да ми свети и лапничката на ръчната ? можете лид а ме посаветвате и за това ? Благодаря!
    За лампата на ръчната си провери спирачната течност...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #9
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    А днес докато карах запо4на да ми свети и лапничката на ръчната ? можете лид а ме посаветвате и за това ? Благодаря!
    На ръчната или тая до нея? На ръчната свети, ако губи спирачна течност от някъде, а другата е индикатор за износени накладки. Ако губи спирачна течност, провери и помпите на съединителя, щото може и от дам да капе и да те изненада, като останеш без съединител
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #10
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    На ръчната или тая до нея? На ръчната свети, ако губи спирачна течност от някъде, а другата е индикатор за износени накладки. Ако губи спирачна течност, провери и помпите на съединителя, щото може и от дам да капе и да те изненада, като останеш без съединител
    Колеги много благодаря за информацията при първа възможност ще споделя причината поради която ми светва лампата на ръчната ...бтв започва да свети като давам газ,както и при по сериозно друсане през някоя дупка.
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  11. #11
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    Колеги много благодаря за информацията при първа възможност ще споделя причината поради която ми светва лампата на ръчната ...бтв започва да свети като давам газ,както и при по сериозно друсане през някоя дупка.
    Значи със сигурност ти намалява спирачната течност...намери къде е теча и го оправи...

    При мен беше същото и смених долна помпа за 30лв..

    И много внимавай и следи нивото на спирачната течност за да не изгубиш съединител някъде

    + това винаги си проверявай маслото и доливай...Това не е нова кола че да отваряш капака само като е в сервиза на 15хил км...

    Смятам че ти е загубила 400-500грама, което за алфа си е абсолютно нормално Все пак трябва да се види разхода на 10хил км. за по-добра представа...Сменяй и ни уведоми после за 10К колко си долял
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #12
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    абе не го стряскаите така момчето 1литър на 10 000 км не е проблем ОСОБЕННО за 16в мотор и то италиански (демек - бегачка) минал е 5000 хиляди -маслото около минимума значи в най лошия случай 2 литра на 10000 всички дето ти разправят че не им горят масло колите, отвори им багажниците ОБЕЩАВАМ ТИ да видиш "половинка" тубичка с масло "за всеки случай" , а в действителност са си доливали тайно масълце

    колегата VFTI знае доста за маслата можеш да му се довериш
    Last edited by didko_boy; 19-09-2009 at 13:57.
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    63

    Default

    за ръчната просто извади датчика и го продухай еднубаво да няма някое боклуче и е твърде вероятно да спре да свети ,поне при мен 2-пъти вече се случва тоя номер
    ALFA 146 1.4 ts. 2000г. черна перла

  14. #14
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    абе не го стряскаите така момчето 1литър на 10 000 км не е проблем ОСОБЕННО за 16в мотор и то италиански (демек - бегачка) минал е 5000 хиляди -маслото около минимума значи в най лошия случай 2 литра на 10000 всички дето ти разправят че не им горят масло колите, отвори им багажниците ОБЕЩАВАМ ТИ да видиш "половинка" тубичка с масло "за всеки случай" , а в действителност са си доливали тайно масълце

    колегата VFTI знае доста за маслата можеш да му се довериш
    Колега, за никоя кола не е 'нормално' да гори масло 1/1000; да, случва се често, но ако прочетеш по-внимателно постовете ще видиш, че това не е страшно - просто все пак колите ни са на 10+ годинки...
    И не, аз нямам "половинка" тубичка с масло "за всеки случай" в багажника, ела и провери.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Благодаря на всички за мненията и коментарите.. лампата ми изгасна след като долях спирачна течност...и сега всичко е ОК.За маслото ще видим за напред ... чувал съм и аз че е нормално за Алфите да горят масло ... попитах дали е вазможно да ми трябжа друго маслко предния път да ми сложили 10W40 което май е полу - синтетика.. доколкото знам е по тънко масло.. вазможно ли е това да е причината за загуба на масло../демек да го гори повече/,а ако не е това... май много скъпо ще ми излезе евентуален ремонт ?
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •