Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Колеги помагайте

  1. #1
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default Колеги помагайте

    От скоро забелязах като карам Алфата на таблото да ми излиза това което е на снимката и взех да се притеснявам какво е.Ако някои знае за какво става навапрос да помага.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 03082009194.jpg   03082009195.jpg  
    Last edited by bodolei; 18-09-2009 at 02:07.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    От скоро забелязах като карам Алфата на таблото да ми излиза това което е на снимката и взех да се притеснявам какво е.Ако някои знае за какво става навапрос да помага.
    Това не са ли айрбеците на седалките?
    При мене като се отвори предна врата и светва това = че при отворена врата страничните айрбеци не са активни ( според мене )
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  3. #3

    Default

    Сигнализация за изключен еърбег на пасажера.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Има два варяанта или да не са ти закачили датчика на аербека и да свети или просто да им е дошло времето за смяна , аербеците имат 10тина години живот. Най простия и евтин варианта за решаването е да идеш на компютърна диагностика и да ти го зачистят

  5. #5
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    и на мен на 156цата ми свети, но е включен, ключа си е на ON, освен наистина да е дошло време за смяна на пиропатрона до колкото знам

  6. #6
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    На мен ми светва единствено при заплен двигател когато седне някой на седалката.При сядане се активира лампичката и започва да премигва.След няколко секунди изгасва и всичко е на ред.Предполагам че е свързано както разправят с някакъв кантар на пасажерската седалка.

  7. #7

    Default

    Определено не е сигнализация за това, че е дошло време за смяна на пиропатрона. Да, пиропатронът трябва да се сменя през определен период от време, но няма система, която да отброява това време и да сигнализира. Ако ключът за еърбега е в положение ON, търсете окислена/намокрена/откачена букса по инсталацията (обикновено се намира под седалката), разхлабена кабелна обувка или прекъснато кабелче.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  8. #8

    Default

    Показва че аербека е изключен Включва се с ключа за запалването като мястото се намира между предната лява врата и таблото исе вижда само в оворено положение на вратата Това служи за изключване на пасажерския аербек когато там е поставено детска седалка

  9. #9
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Благодаря ви колеги ще пробвам със ключа да вида дали ще се оправи и под седалката ще видя дали не е и от там и ако и там всичко е наред ще трябва да отида на майстор за да го оправим това че много ме дразни

  10. #10
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    От скоро забелязах като карам Алфата на таблото да ми излиза това което е на снимката и взех да се притеснявам какво е.Ако някои знае за какво става навапрос да помага.
    Много е важен вапрос, свети постояно или мига ??

    ако само мига, може би карам със нещо на седалката - има дачик който включва/изключва ербег - или към този дачик не е вред.

    ако свети постояно, сигурно един кабел е виновен, но и да го оправиш не е ясно дали ще се спре да свети може да се наляга диагностик.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  11. #11
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Малко оффтопик, ама за да не пускам 10 нови теми...
    Трябва ли, при включени фарове да свети дисплея с на километража с изминатите километри .. ???
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  12. #12

  13. #13
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Quote Originally Posted by staiko View Post
    да
    така си и мислех..
    сега ?
    има ли оправия, или нов ?
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  14. #14
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Бушоните провери ли?

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Yureti View Post
    така си и мислех..
    сега ?
    има ли оправия, или нов ?
    Не е бушон. При бушон изгасва цялото табло.
    Като свалиш скоро скоростомера и го обърнеш, ще видиш няколко лампички. Най-вероятно тази за осветлението на дисплея с изминалите километри е изгоряла. Сменяй всичките, за да не се налага скоро да го сваляш пак. Стотинки са.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •