Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Проблем с 146 1.6 боксер - охладителна система

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by godless View Post
    Само да попитам и аз нещо. Подготвям моята Алфа за зимата и искам да и направя промивка на охладителната система но нещо не мога да открия пробката за източване на радятора модела е Алфа 145 1.4 Боксер.
    Благодаря предварително.
    отдолу на блока - две пробки за голям и малък кръг
    за промивка има писано не ми се търси
    ----------
    145 / 1.6 Boxer / 103hp--- ex
    156 1.8 ts -- momo салон , 99
    ___________

  2. #17
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Аз миналата седмица си сменях водната помпа сам. Взех си на Граф с метална турбинка за 46,4 и 2 часа и колата стана като нова. Като свалих старата с пластмасова турбина(на 1 година и 3 месеца) имаше 1см луфт на лагера.Големи боклуци продават навсякъде. Ще я видим тази дали ще устиска до на пролет когато сменям ремъци пак.
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    А нормално ли е за 3 седмици антифриза да ми е намалял с 1см ? , не се вижда никъде да е текло ... Оффф всичко мирише на изгоряла гарнитура... Сменил съм радиатора дал съм 200 лв и си е чисто нов... маркучи,скоби яко стегнато всичко,но колата ме притеснява,че надува маркучите, имам доста симптоми за игоряла гарнитура:
    1. Надува маркучи
    2. Губи течност
    3. Задното гърне е направо чурдясало (предполагам от конденз)
    4. Възможно ли е това да наводнява свещите ?
    Другото, което е има ли нещо по-особено в ремонтирането на гарнитурата на БОКСЕР ДВИГАТЕЛ и някой правил ли го е досега и на каква цена ?
    Last edited by n1ks0n; 12-10-2009 at 15:42.
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Това упражнение сме го правили мнозина тука.Имай в предвид,че за смяна на гарнитурите на главите се сваля и мотора.Само руснаците ги сменяват без да го свалят,но резултатите са плачевни .Сваляйки главите се приготви и за ремонт на клапаните и почистване на повдигачите.Изобщо,ако мотора е на повечко километри,сега е времето да смениш и сегменти и семеринги.Частите не са скъпи .Ако вземеш сет,там са и гарнитурите и семерингите и всички гарнитури по мотора.Заслужава си.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ...
    Колата показва 160к километра вече..., двигателя звучи доста добре(запазен),само това ми е главният проблем, но това не са ли много скъпи всичките работи, които изброи, а и този двигател няма да го разглобявам аз , гледах в ютубе,че не земат баш целия двигател да свалят, а на части го свалят(това ли имаш предвид?) За тези другите работи няма ли да искат още пари майсторите? Мисля да ходя в офиц. сервиз на Алфа в Стара Загора...
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега,в другата ти тама ти бях обещал,че ще направя справка за регулирането на включването на скоростите - става от избирача върху скоростната кутия в крайно ляво и дясно положение.
    Това,което искам да ти кажа е,че от всичко което си писъл,стигам до извода,че колата се нуждае от сериозно обслужване и ремонт в сервиз,дето хората разбират от нашите автомобили.
    За мокренето на свещите от избила гарнитура-обикновенно се мокри само в единия цилиндър.Ако ти мокри с антифриз свещите през гарнитурите и то и в двете страни,шанса да нямаш антифриз и в маслото е близък до нула.
    Абе,накратко казано,бегай колкото можеш по-скоро в сервиз и дано няма големи бели.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Остави какво правят мързеливците.Не случайно ти дадох примера с руснаците.За да работиш чисто и лесно се сваля целия мотор,а то не е сложно.Ако сменяваш и биелни лагери,което е задължително при смяна на сегменти,частите са доста под 200 лева.За цените ти препоръчвам да се обърнеш към Лисан.Ще го намериш в Общ технически раздел най-отгоре!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:50.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Сега ако споделиш и как извади старата цена няма да имаш.Вчера го правих това упражнение с подръчни инструменти и ми се стъжни.Докато я отлепя старата .... .Пак за 2 часа стана но умножено по 3.
    Взех на Бугати с чугунена турбинка за 45лв.На вид е като истинска, ще видим колко ще издаяни.
    С отлепянето са видели зор доста хора.
    Поочукай я малко с чук и се отлепва!Ако не ще- с по-голям чук и по фланеца на шайбата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:51.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Така и баба знае!Колегата може да е намерил чалъм да я смъква тарикатски.Впечатлението ми за марката е че за всичко си има лесен начин.Номерът е да го откриеш.Че за това де!
    Иначе както писах я отлепих ама ми се схвана езикът.
    Това е чалъма ,колега!На зла круша-зъл прът! Аз не съм привърженик на насилието,но друг смислен начин няма.Забиване на секач и отверки ,между корпуса и помпата,както и приспособления за изтегляне са пълна боза и само могат да повредят леглото.после се сещаш,какво следва.С почукването се отлепя ръждата и после излиза лесно!Това важи и за помпите на други модели!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •