Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Бял пушек при потегяне.

  1. #16
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by plpro View Post
    Да не те отчайвам, но и на мен така ми казаха и след 1000 км. направих осножен ремонт. ......
    Да не те отчайвам, но на мен ремонта ми излезна...чакай само да сметна.....нищо. Ремонта сам си го направих.
    Казах ти вече венъж - спри да отчайваш хората с тоя основен ремонт. Ей така тръгват слуховете, че били скапания тия коли - като се появи проблем и айде основен ремонт, защото на някой така му били казали и като го направил проблема изчезнал, а факта, че при тоя основен ремонт е сменено проблемното нещо, което е струвало смешни пари и може да се оправи без основен ремонт никой не го брои.
    The greatest of all scientific hobbies!

  2. #17
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Дойде момента в който ще съживя темата. Днес реших да се разходя до Ботевград да закарам сестрата на изпит и сагата се повтори. На 5-та с 3000 оборота и 100-105км/ч постоянна скорост почва да губи мощност и едновременно да пуши бяло (леко синкаво) след което се оправя и се едно нищо не се е случвало и си пердаши с 150-160 и помен от случката няма, докато не загуби пак мощност. Преди да тръгна към София проверих маслото което беше много малко под макса, беше паднало на средата. От там си правя извода, че гори масълце. Въпроса е от какво може да е това и дали мога да го отстраня в домашни условия или пак да хода на доктор, който предишния път каза, че и няма нищо. За справка само да кажа че не само на 1 сервиз ми казаха че е наред. Помощ...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  3. #18
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Дойде момента в който ще съживя темата. Днес реших да се разходя до Ботевград да закарам сестрата на изпит и сагата се повтори. На 5-та с 3000 оборота и 100-105км/ч постоянна скорост почва да губи мощност и едновременно да пуши бяло (леко синкаво) след което се оправя и се едно нищо не се е случвало и си пердаши с 150-160 и помен от случката няма, докато не загуби пак мощност. Преди да тръгна към София проверих маслото което беше много малко под макса, беше паднало на средата. От там си правя извода, че гори масълце. Въпроса е от какво може да е това и дали мога да го отстраня в домашни условия или пак да хода на доктор, който предишния път каза, че и няма нищо. За справка само да кажа че не само на 1 сервиз ми казаха че е наред. Помощ...
    Погледни в техническия раздел темата за масления сепаратор.
    The greatest of all scientific hobbies!

  4. #19
    Старши алфист drajko145's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    sofia
    Posts
    124

    Default ..

    мдаа сепаратора е запушен... и аз имах същия проблем преди 2 години и за 40 левчета ми го изчистиха и няма грешка
    BUSHON RACING SERVICE


  5. #20

    Default

    И си провери нивото на маслото, при мен заради сепаратора литър глътна за 100 километра
    Arena Coast Customs

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •