Results 1 to 10 of 10

Thread: Няколко въпроса относно 156 1.9JTD

  1. #1
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default Няколко въпроса относно 156 1.9JTD

    Здравайте колеги...От вчера и аз вече съм в групата на Алфистите....Опитах се да намеря отговори на въпросите ми,но за някой не намерих дори и в чичо Гугъл .. 1-вия е :Вързах си мойто сд Pioneer ,но като изгася колата и умира и то...Въпроса е как да му дам постоянно захранване и когато не е на контакт колата...съответно не ми запомня и настроики и прочия...2-рия е сигурно глупав,та как да си махна плафона вътре в купето отпред по-точно...не ми се напъваше да не се окаже,че има друг чалъм,та за това първо да питам...Другото не е точно въпрос,ами справка...Предстой ми смяна на масла филтри и т.н...Всеки хвали различни масла..аз съм се спрял на Лики Моли 5в40 ...по-добри предложения !?Мерси предварително

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    По първият въпрос - На буксите са изведени две захранвания.Едното се прекъсва от ключа,а другото не.Мериш и свързваш.
    По вторият - Плафонът е на 4 щипки.Леко разместваш напред или назад и с тънка отвертка ги освобождаваш.Две са отпред и две отзад,близо до краищата.
    Колкото до маслото,зависи от състоятието на двигателя - 5w40 или 10w40.За марката вече - въпрос на личен избор.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by E.Stoimenoff View Post
    ...аз съм се спрял на Лики Моли 5в40 ...по-добри предложения !?Мерси предварително
    Едно приятелче прави шлайф на вала и сменя лагери след употреба на такова масло. Естествено, никой не може да каже, че причината е в маслото, но до този момент си беше карал колата с 10W60 Racing... и тоя път решил да "пробва"...

    Не казвам, че маслото е лошо, просто се сетих за случая и споделям

  4. #4
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Относно състоянието визираш предполагам километрите ... В темата за маслата ,колегите предпочитат 5w40 за зимния сезон...иначе и 10-тка да е не вярвам да има проблемация !!Мерси утре на светло ще ги замеря захранващите кабели и ще пробвам плафона...Идеята ми е да сменя обикновените крушки с Лед диоди !!

  5. #5
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by E.Stoimenoff View Post
    Относно състоянието визираш предполагам километрите ... В темата за маслата ,колегите предпочитат 5w40 за зимния сезон...иначе и 10-тка да е не вярвам да има проблемация !!Мерси утре на светло ще ги замеря захранващите кабели и ще пробвам плафона...Идеята ми е да сменя обикновените крушки с Лед диоди !!
    Добра идея имаш за крушките отностно маслото за зимата 5 В 40 е добре ама за наще 10 В 40 е най-добре минели 100 000 10 ка е най-добре аз съм с 5 ца за 7000 км 300-50 грама е изхарчила малко под макса е доволен съм ама колата работи по-шумно поне това ми прави впечатление

    Успех в обслужването !
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #6
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Мерси... почвам от другата седмица...

  7. #7

    Exclamation

    Та сега и аз да кажа че досега само бензинаджии се изказаха...Към Лики Моли нищо лошо не може да се каже само обаче ако е оригинално, аз съм с 10W40 в момента...Но лично от сега си знам следващата смяна ще е с WR 5W40 на Селения, може би това е най-добрия варият за нашите ЖТД-та изпитано от много хора...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Карам колата с обикновеното Селения масло за дизели и нямам никакви грижи,на всичко отгоре противно на всички очаквания колата не ми "яде" и грам масло.
    Колкото наливам,толкова изхвърлям при смяната....колата ми е на над 300 000 реални километра
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #9
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    По книжка масалцето на дизела е 10/40
    Пробвал съм с селения турбо дизел колата е добре,но
    като сложих лики моли 10/40 мос2 колата заспа
    пробвахме два дизела един и същ модел/двигател запалени на място,разликата в шума на двг-то е в моя полза.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #10
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Принципно аз преди карах Пунто 1.7ТД и го карах със Селения Турбо Дизел и за 4 цикъла и на мен не ми беше глътнало нищо..Служебните сега им сипахме WR както спомена колегата горе,а преди това с CASTROL 5w40 от АутоИталия...е няма нищо общо в работата...сега е супер тиха работата на двигателя.... !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •