Results 1 to 4 of 4

Thread: Аlfa 146 Boxer 1,6 103 hp 95 г.-помогнете

  1. #1
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Аlfa 146 Boxer 1,6 103 hp 95 г.-помогнете

    този мейл пристигна на info@clubalfaromeo.com
    да помогнем на колегата
    Quote Originally Posted by rosali_fulmine
    Здравеите!!

    попаднах на интернет сайта ви.

    търсих сервиз за моята Алфа. Слава богу, за сега нямам никакви проблеми, но искам да намеря сервиз, където да знам че е в сигурни ръце ако се наложи.
    Маслото ми е Моррис, горе-долу на 2 000 км има разход и доливам около 700 - 800 мл. Едни ми казаха, че сигурно нещо не и наред, но аз мисля че е от маслото.Незнам кое е най-подходящо за Алфите. Мнения различни. Аз ви моля за вашето. Имам и едно леко тракане от мотора, като че ли , във форумите ви видиах същите проблеми.регистрирах се преди ниаколко часа, но още не ме пуска.

    Абе честно казано искам да намеря специализиран сервиз,видиах, че вие имате клубен.

    Всъщност пиша Ви защото това за клуба ми харесва - какво по-хубаво от много Алфи на едно място!Пък и винаги можеш да се консултираш с хора, които усещат Алфата и съветите им ще са верни. Как се става член?

    Поздрави:

    Розе'
    София
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами моята кола е със същия мотор и Селенията му понася доста добре преди бях с Голд сега съм с 20К и съм много доволен не го и близва даже.Моя съвет е колега наистина първо смени маслото със Селения /или Голд или 20К/ по твое осмотрение разлика в маслото няма много и двете са полусинтетика само дето 20К е един клас нагоре и ако продължава да го харчи толкова много ще го мислиме тогава
    П.С.А и добре дошъл във форума и безаварийно каране с твоята белисима
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Тука мога да съм доста полезен.
    Проблема не е от маслото!

    Аз моята преди я карах със Селения 20к и бях доста доволен.
    После минах на Моррис (www.cmi.bg) полусинтетика 10В40 и съм доста по-доволен. Вече съм направил над 30 000 с тая марка:
    1. Налягането се държи по-добре при яко пържене на мотора
    2. Разхода на масло със Селения ми беше около 2 л. на 10К, сега е 1,5
    3. Цената е 60% от тази на Селения
    4. Най-важното е масло на аглийска компания с традиции. Тука много не познаваме английския перфекцинизъм, но ако се поразтърси човек има мн по-високо качество на продуктите от тези на евро съюза като цяло(за автомобилите)

    Като технически характеристики на маслата, за полу синтетиката 20К и Морис 10-40, макар и малко Мориса е по-добър!

    Моя съвет е да се потърси проблема в две насоки:
    1. Да не са ти объркали маслото - Преди да си бил с минерално (ако е доста износен мотора) и сега да са ти сипали полусинтетика
    2. Да имаш проблем с двигателя?


  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    малко закъснях. не се ориентирах бързо как се действа във форума.
    Благодаря за съветите
    не знам дали са объркали маслото. то казва ли ти някой. доколкото знам е Морис синт. 10/50 най добре е да го сменя отново, пък ако продълйава да яде... тогава 6те го мисля.

    Добре заварили, колеги!
    Alfa 146 boxer, 1,6 103hp; 95

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •