Results 1 to 12 of 12

Thread: Отдушник на резервоара

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Отдушник на резервоара

    Искам да попитам как да разбера дали работи въпросната клапа, понеже забелязах последно време когато зареждам, че като отворя капачката и се чува доста съскане от резервоара?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Искам да попитам как да разбера дали работи въпросната клапа, понеже забелязах последно време когато зареждам, че като отворя капачката и се чува доста съскане от резервоара?
    и аз имам подобен проблем ан 155-цата, обаче в мануала като видях че трябва да сваля резервоара, за да стигна до този клапан и съм се отказал, до второ нареждане!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    При 156 на капачката пише нещо от рода на (не помня точно) Внимание! При отвиване може да има налягане. Това е нормално! Виж си капачката и прочети.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Аз на моя дизел като го напълня до горе и после до следващото зареждане може да мине и месец при отвиването се чува съскане, което наистина означава че се получава налягане...
    Та въпросът ми е вредно ли е това и ако е вредно на мен не ми пречи да я отвивам един път в седмицата да пада налягането...
    Или просто няма смисъл
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Когато е горещо, най често когато след пълен резервоар и не съм го отварял 2-3 седмици (капачката) и ходя да зареждам става така, и си е напълно нормално.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6

    Default

    На моята 1.8 ТС също се чува това съскане но никви проблеми няма, а както каза и колегата си го пише там че е възможно така че споко....

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе хич не е нормално даже, има си клапи както за налягане така и за вакуум, като се запуши някоя така става.Аз скоро мисля да си пробия една дупка(3-4мм) на капачката (както направи един колега пред очите ми) и да си реша проблема.Мойта като отварям пък смуче...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Мойта като отварям пък смуче...
    Ти ме уби - да изпуска по малко мисля че е нормално, тия предпазни клапи надали са направени да са отворени постоянно, иначе щяха да боднат дупка, ама да смуче.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ти ме уби - да изпуска по малко мисля че е нормално, тия предпазни клапи надали са направени да са отворени постоянно, иначе щяха да боднат дупка, ама да смуче.....
    Случва се и да смуче.
    Забелязал съм, че ако я карам докато светне лампата понекогаш смуче.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #10

    Default

    Хм....интересно....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Капачаката на резервоара има клапан точно за да смуче въздух. А парите от бензина отиват в двигателя по принцип. Така, че нормално е да има някакъв вакум. И мисля когато стане прекалено голям си смуче през капачката. Ако канистъра е запушен и не може мотора да засмуче парите от резеровара тогава може да стане и налягане. Но малко вероятно е това да се случи. А и може лесно да се провери. С духване в маркуча на канистъра към резервоара. То се чува отзад как състи.

    EDIT: Сутрин когато не сте карали колата отвиите капачката на резервоара. Ако всичко е наред не би трябвало да състи или да смуче.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    а въпросната клапа не може ли да се смени защотото и аз имам подебен проблем нищо че е на 33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •